Modern dünyanın hızlı ve stresli yaşantısında kendimize biraz zaman ayırıp birkaç sayfa kişisel gelişim kitabı okumamız oldukça faydalı. Sabah ilk iş olarak kitabınızı okumak, kendinize ve etrafınızdaki dünyaya daha pozitif bir gözle bakmanızı sağlar, düşünme biçiminizi değiştirmenizi kolaylaştırır ve limitlerinizi genişletmenize yardımcı olur. Kişisel gelişim kitapları bu kadar faydalı olunca, biz de yazarlarımıza favori kitaplarını sorduk ve sizin için 10 kitaplık bir liste hazırladık. Kendinize bir iyilik yapın ve bu hafta sonu kitap okumak için biraz zaman ayırın. Keyifli okumalar!

İnsan Olmak – Engin Geçtan

Yazarımız Zehra Elif Zevulun’un önerdiği İnsan Olmak, 1983 yılından beri defalarca baskı yaptı. Engin Geçtan İnsan Olmak’ta modern insanın yaşadığı ikilemi ortaya koyuyor. Daha çok insanla ama daha az samimiyetle ilişki kuran insanın paradoksunu çarpıcı bir dille anlatan Engin Geçtan, kitabı okuyan herkese “ben de tam böyle düşünüyorum” dedirtiyor. Bu kitap bizleri yüzleşmek istemediğimiz yönlerimizle yüzleştirerek gelişmemizi, büyümemizi ve farkında olmamızı sağlıyor.

Beş Sevgi Dili – Gary Chapman

Yazarımız Arzu Özev’in tavsiye ettiği Beş Sevgi Dili, günlük hayatta iletişimden kaynaklanan anlaşmazlıkları, sevgi diliyle çözmeyi anlatıyor. İletişim kurmayı, anlamayı ve sevginizi ifade etmeyi öğreten bu kitap; gerçek sevgiyi bulma yolunda bizlere rehberlik ediyor.

Hayatı Yeniden Keşfedin – Jeffrey E. Young & Janet S. Klosko

Yazarımız Nazlı Kocabaşa’nın önerdiği Hayatı Yeniden Keşfedin, bizlere kısır döngülerimizi bulabilmemiz ve değiştirebilmemiz için ışık tutuyor. Nazlı Kocabaşa kitap hakkındaki yorumunu şöyle belirtiyor: “Farkındalık ve kişisel gelişim için şiddetle tavsiye ederim. Özellikle “neden hep aynı şeyler başıma geliyor” diyorsanız bu kitap size iyi gelecektir”.

Sevginin Gücü – Osho

Yirminci yüzyılın en ilham verici spritüal öğretmenlerinden biri olan Osho, Sevginin Gücü ile içsel dönüşüm yolculuğumuzda ilerleyişimize katkıda bulunuyor. Sevginin, var olmanın saf mutluluğundan doğan şiirsellik olduğunu söyleyen Osho, bu kitabında nasıl gerçekten ve korkmadan sevebileceğimizi anlatıyor.

İyi Hissetmek – Dr. David Burns

Mutlaka okunması gereken kitaplar listesinde bulunan İyi Hissetmek’te psikiyatrist David Burns, duygularımızı harekete geçirmek ve hayata daha olumlu bakabilmek için bize bilimsel olarak test edilmiş teknikler sunuyor.

İyileştiren Sükunet – Thich Nhat Hanh

Bir Zen üstadı olan Thich Nhat Hanh, İyileştiren Sükunet’te modern hayatın koşuşturması içinde durmayı, zihnimizi açmayı ve hayatın zenginliğini hissetmeyi öğretiyor. “Eylem, eylemsizlik üzerine kurulmalıdır” diyen üstad, içimizdeki yaşam coşkusunu yeniden uyandıracak önerilerde bulunuyor.

Az Seçilen Yol – Dr. M. Scott Peck

Dr. M. Scott Peck, Az Seçilen Yol’da geleneksel psikolojiyle spritüal iç görüleri mükemmel şekilde bütünleştiriyor. Ünlü psikiyatr, sorunlarımızdan kaçınmak yerine onlarla yüzleşmeyi öğrenmemizi öğütlerken, gerçek sevginin doğasını araştırmada bizlere rehberlik ediyor.

1440 Dakika – Nil Gün

NLP Eğitemeni Nil Gün, bu kitabında bir günümüzün içindeki 1440 dakikayı nasıl daha kaliteli yaşayacağımızı anlatıyor. Einstein’ın izafiyet teorisinden, yaşama getirilmesi gereken kalite kontrolüne kadar geniş bir çerçevede zaman yönetimini değerlendiren Nil Gün, bize keyifli bir okuma deneyimi yaşatıyor.

Outliers – Malcolm Gladwell

Malcolm Gladwell Outliers’ta beklenti ötesi başarıyı yakalayan kişilerin yaşam biçimlerini irdeliyor ve kendi potansiyelimizden nasıl en yüksek seviyede yararlanabileceğimizi anlatıyor. Gladwell’in anlatımı, başarı konusundaki anlayışı kökten değiştirecek nitelikte.

Son Konuşma – Randy Pausch

Dünyaca ünlü bilim adamı Randy Pausch pankreas kanseri oluyor ve doktorlar ona 3 aylık ömrü kaldığını söylüyor. Pausch, geride bırakacağı oğullarına “Son Konuşma” adı altında hayat öğretisini aktarıyor. Randy Pausch oğullarına ve okuyuculara, her günümüzü son günümüz gibi yaşamamızı öğütlüyor.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP