Fotoğraf @reesesbookclub

Hollywood’un en ünlü oyuncularından biri olan Reese Witherspoon’un 2018 yılında Instagram üzerinden başlattığı kitap klübü Reese’s Book Club her ay merkezine güçlü kadın karakteri koyan bir kitabı seçiyor. Reese, ayın bitiminde yaptığı canlı yayınlar ile yorumlarını paylaşıyor, takipçileri ile kitabı tartışıyor. Severek takip ettiğimiz bu kitap klübünden sizin için ağustos ayına çok yakışacak en iyi 5 kitap önerisi derledik. İyi okumalar!


Kya’nın Şarkı Söylediği Yer – Delia Owens

Bir cinayeti, büyüme hikayesini ve doğanın ihtişamını Kuzey Caroline’nın bataklığında yaşayan terk edilmiş bir çocuğun gözünden anlatan Owens, çocukluğumuzun yetişkinlik yıllarımızı nasıl şekillendirdiğini anlatıyor. Reese bu kitabı şu sözlerle açıklıyor: “Bu kitabı ne kadar sevdiğimi ifade edecek sözleri bulamıyorum bile. Bu hikayenin bitmesini istemedim!”


Eleanor Oliphant Gayet İyi – Gail Honeyman

Günlük hayatında değişimden kaçınan; her gün monoton işine, aynı yoldan, aynı kıyafetlerle gidip hemen evine dönen Eleanor’un yaşamı, ilk bakışta acı gibi görünen bir olay ile aniden kesiliyor. Yalnızlığın, değişimin kendisinden çok daha zarar verici olduğunu anlatan bu roman Reese’e göre dostluğun ve insan ilişkilerinin önemini sıcacık bir dilde anlatıyor.


Davetli Listesi – Lucy Foley

Agatha Christie’nin klasik gerilimlerini andıran Davetli Listesi, merkezine İrlanda kıyılarında düğün için toplanmış bir grubun arasında yaşanan gizemli bir cinayeti alıyor. Derinlikli anlatımı ile her karakterin geçmişini bir ipucuna çeviren Davetli Listesi kitaptan öte, bir hırsız polis oyununa dönüşüyor.


Ufak Yangınlar – Celeste Ng

Ufak Yangınlar, herkesin görünürde mükemmel hayatlar sürdüğü, elit kasaba Shaker Heights’a alışılagelmedik bir anne ve kızının taşınması ile yaşanan dramatik olayları ele alıyor. Annelik kavramını sorgulayan gizemli ama bir o kadar da hüzünlü hikayesi ile Reese’in favori kitaplarından biri olan Ufak Yangınlar, aynı zamanda kendisinin başrolünde olduğu aynı isimli bir mini diziye de evrildi.


O Yıldızın Altında – Jojo Moyes

O Yıldızın Altında, 5 birbirinden farklı kadının dağlarda, at üzerinde kitap dağıtırken kadın, kardeş, aile olmanın ne demek olduğunu keşfetmelerini konu alıyor. Ortak bir tutkuya sahip olmanın tüm engellere; erkek egemen kasabanın kurallarına rağmen nasıl kadınları bir araya getirebildiğini anlatıyor. Reese’inse en sevdiği kurmaca tarihi romanlar arasında yerini alıyor.
Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP