Livetobloom.com ve Hilton İstanbul Bosphorus iş birliği ile gerçekleşecek wellness atölyeleri, şehrin kaosundan birkaç saatliğine uzaklaşarak yoga, meditasyon, nefes ve sağlıklı yiyecek atölye çalışmaları ile bedeninize geri dönme ve zihninizde bir boşluk anı yaratma fırsatı sunuyor. Şehirde İnziva : İyi Yaşam Farkındalığına Yolculuk | Live To Bloom yazımızı okumaya başlayın!

Şehirde İnziva Atölye Programı

20 Eylül 2018 // Raw Food Atölyesi 19:00-21:30

Hilton İstanbul Bosphorus’un yemyeşil ve huzur dolu Gün Bahçesi’nde gerçekleşecek olan Raw Food atölyesine katılmak istemez misiniz? 

Uzman Diyetisyen Ayça Alara Aycan’ın koçluk edeceği Raw Food atölyesinde, mevsiminde toplanan doğal malzemeleri besin değerlerini kaybetmeden lezzetli reçetelere dönüştürmeyi öğrenirken, Raw Food akımı hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Menü

  • Soğuk badem çorbası
  • Guacamole
  • Kabak spaghetti
  • Raw cheesecake

** Program esnasında kombucha çayı servisi olacak.

Raw Food nedir?

19. yüzyıl başlarındaki “Doğal Hijyen Hareketi”ne uzanan bu akım, bir yaşam felsefesidir. Raw Food (“Çiğ Besinler”) 40 – 47 dereceden fazla ısıtılmayan, yani pişirilmeyen yiyeceklerdir. Dönemsel detoks olarak da görülen çiğ beslenmede;

  • Besinlerin enzim ve vitamin değerleri maksimumda kalır,  
  • Besinler katkı maddesi barındırmadığı için kanser riski azalır,
  • Beslenme şekli bol lifli olduğu için sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Ayça Alara Aycan

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olan Ayça, aynı zamanda Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde de yan dal yapmıştır. Mezun olmasını takiben Yeditepe Üniversitesi’nde Fitoterapi Yüksek lisansı master’ını tamamlamıştır. Ayça, diyetisyenliğinin yanı sıra “Sağlıklı Yaşam Atölyeleri” düzenlemekte ve dijital wellness platformu livetobloom.com’da yazarlık yapmaktadır.

Bileti satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2 Ekim 2018 // Hatha Yoga 19:00-21:00

Fiziksel hareketlerin ötesinde sağlıklı ve mutlu bir yaşama kavuşmak için zihni rahatlatmayı, bedeni arındırmayı, duygu ve düşünceleri kontrol etmeyi sağlayan yoga çalışmaları, bütün bedeni kapsayan bir deneyimdir. Bu deneyimi, şehrin kaosundan uzak yemyeşil ve huzur dolu bir bahçede yaşamak isteyenleri Yoga 8 eğitmenlerinden Tuğçe İnam ile hatha yoga atölyesine davet ediyoruz.

Yoga asana (Yoga duruşları) 

Ardından, bedeni esnetmek ve yaşam enerjisinin vücutta rahat bir şekilde hareket etmesini sağlamak üzere temel yoga hareketleri uygulayacağız.

Yoga nidra (Derin dinlenme)

Yoga duruşlarının ardından zihninizin ve bedeninizin tamamen rahatlamasını sağlayacak derin dinlenme aşamasına geçeceğiz. 

Meditasyon   

Programı, sizi eforsuzca zihninizin boşluğunda dinlendirecek meditasyon uygulamasıyla bitireceğiz. 

Tuğçe İnam

Marmara Üniversitesi Biyoloji bölümü mezunu olan Tuğçe, 2010 yılında yoga yolculuğuna Cihangir Yoga’da başladı. 200 saatlik Hatha Yoga hocalık eğitimini Cihangir Yoga bünyesinde Zeynep Aksoy ile tamamladı ve yine Cihangir Yoga’da ileri seviye hocalık eğitimlerine devam etti. Chris Chavez, Zeynep Çelen ve Çağ Gürle gibi isimler ile birlikte hocalık becerilerini ilerletti. Yurt içi ve yurt dışında da çeşitli kurslara, workshoplara katılarak farklı hocalarla çalışma olanağı buldu. Hatha yoga eğitiminin yanı sıra hamile yogası eğitimi, restoratif hocalık eğitimi ve çakra hocalık eğitimleri aldı. Kendi içindeki zenginliği yoganın yardımıyla keşfettiğini ifade eden Tuğçe, yaşadığı bireysel dönüşümü diğer insanlarla Yoga 8 Nişantaşı bünyesinde verdiği dersler ile paylaşmaya devam ediyor. Verdiği grup derslerinin yanı sıra, aynı zamanda yoga eğitmen eğitimi de vermektedir. Bitkilerin ve onların şifa veren etkilerinin büyüsüne kapılarak aromaterapi alanına yoğunlaşan Tuğçe, bu alanda katıldığı çeşitli kurs ve eğitimlerle yolculuğuna devam etmektedir.

** Program sonunda ayurvedik atıştırmalıklar ve turmeric latte ikram edilecek.

Bileti satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4 Ekim 2018 // Pranayama, Yoga ve Meditasyon 19:00-20.30

Sizi, Hilton İstanbul Bosphorus’un yemyeşil ve huzur dolu Gün Bahçesi’nde gerçekleşecek olan Nefes, Yoga ve Meditasyon  atölyesine davet ediyoruz.

Dünyaca ünlü Art of Living Vakfı – Sri Sri School of Yoga’nın deneyimli eğitmenlerinden Arzu Özev’in vereceği atölyede, olumsuz duygu düşüncelerle nasıl başa çıkabileceğinizden stres yönetiminde kullanabileceğiniz pratik tekniklere, nefes egzersizlerinden Yoga pratiklerine, doğru beslenmenin öneminden meditasyona kadar pek çok alanda bilgi ve deneyim sahibi olacaksınız. 

Evinizde rahatça uygulayabileceğiniz teknikler de öğreneceğiniz bu atölyede birkaç saatliğine dahi olsa şehir hayatının kaosundan kurtulup bedeninize geri dönme ve zihninizde bir boşluk anı yaratma fırsatını elde edebileceksiniz.

Yoga ve Ayurveda üzerine sohbet

Binlerce yıllık kadim Yoga ve Ayurveda öğretilerinin zihin-beden-ruh sağlığı üzerindeki etkileri ve beslenme üzerine sohbetle atölyemize başlayacağız. 

Pranayama (Nefes egzersizleri)

Daha sonra yaşam enerjisini yükseltmek ve zihni rahatlatmak üzere nefes egzersizleri yapacağız. 

Yoga asana (Yoga duruşları) 

Ardından, bedeni esnetmek ve yaşam enerjisinin vücutta rahat bir şekilde hareket etmesini sağlamak üzere temel yoga hareketleri uygulayacağız.

Yoga nidra (Derin dinlenme)

Yoga duruşlarının ardından zihninizin ve bedeninizin tamamen rahatlamasını sağlayacak derin dinlenme aşamasına geçeceğiz. 

Meditasyon   

Programı, sizi eforsuzca zihninizin boşluğunda dinlendirecek meditasyon uygulamasıyla bitireceğiz. 

Arzu Özev 

University of Massachusetts, Amherst’te psikoloji okuduğu yıllarda Sudarshan Kriya nefes tekniği ve yoga öğretisiyle tanışan Arzu, daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam kapısını açan, dünya çapında 150 ülkede yaygın bu nefes tekniğinin ve derin yoga bilgisinin deneyimi ve etkisiyle Hindistan başta olmak üzere, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Almanya’da öz bilgisi, kişisel gelişim ve yoga konusunda eğitimler aldı. 2008 – 2015 yılları arasında Uluslararası Art of Living – Yaşama Sanatı Vakfı’nın Türkiye temsilciliğini yaptı. Tüm tecrübelerini yaşam koçluğuyla da birleştirerek çalışmalarına devam ederken, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde aldığı eğitimleri takiben “International NLP Master Practitioner” ve ardından Massachusetts eyaletinde Kushi Enstitüsü’nde “Makrobiyotik Şeflik” sertifikalarını aldı. 2018 yılının Ağustos ayında Doğan Kitap: Novus tarafından kendi hikayesini paylaştığı ilk kitabı “Zehirli Masallar” yayınlandı. Arzu, aynı zamanda dijital wellness platformu livetobloom.com’da yazarlık yapmaktadır.

 ** Program sonunda ayurvedik atıştırmalıklar ve kombucha çayı ikram edilecek. 

Bileti satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Lıve To Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP