Sephora TürkiyeGüzelliğin Sınır Tanımayan Gücü” mottosu ile güzellik sektöründe kapsayıcılığı ve çeşitliliği arttırmak adına KAGİDER ile güçlerini birleştirerek “Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı” başlattı. Bu programa katılan birçok kişi arasından seçilen 5 kadın girişimci ve markaları KAGİDER’den mentorluk desteği alma şansı kazanırken ürünleri Sephora Türkiye online alışveriş sitesinde yerlerini aldı. İlham verici hikayeleri ve bütünsel güzelliği benimseyen markaları ile 5 kadın girişimciyi yakından tanıyalım.


KAGİDER nedir?

KAGİDER yani Türkiye Kadın Girişimciler Derneği girişimcilik ruhunun ekonomik, sosyal ve politik alanda cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında büyük rol oynadığını savunan bir sivil toplum örgütüdür. Bu vizyonu ve misyonu doğrultusunda 350’nin üzerinde üyesi ile kadın girişimcilerin güçlendirilmesi, kadın-erkek fırsat eşitliğinin geliştirilmesi için aktif olarak çalışmaktadır.

5 kadın girişimci ve markalarına yakın mercek

İrem Şimşek & Feu du Ciel

Biz farkında olmasak bile kokular tüm yaşamımızı şekillendirir. Anında ruh halimizi değiştirebilir. Kokuların bu gücünün farkında olan İrem Şimşek, her koklayanı mutlu anılarına götürecek mumlar ve oda kokularını Feu du Ciel markası altında üretiyor. Güzel kokuları estetik tasarımlar ile birleştirdiği markasının ilhamı doğadan ve Anadolu’dan geliyor.


Simge Kamacı & The Sim Co.

Simge Kamacı tarafından kurulan The Sim Co. güzelliğin temiz yaşam, enerji ve niyet ile şekillendiğine inanıyor. Minerallerin frekans ve enerjilerinin cilt bakımı da dahil olmak üzere hayatın tüm alanlarında aktif olarak kullanılmasını amaçlıyor. Bu esnada dünyanın kirlenmesine, hiçbir hayvana ve canlıya zarar gelmesine izin vermiyor. Doğa ile barışık üretim süreçleri yaratıyor.


Ecz. Sinem Kapar Şahindere & Bade Natural

İlhamını doğadan, gücünü ise bilim ve kimyadan alan Bade Natural, Eczacı Sinem Kapar Şahindere tarafından iyiliğin harmonisini yaratma misyonu ile kuruluyor. Güzel olmayı doğaya yakın kalmak olarak tanımlayan Bade Natural cilt sağlığına verdiği özeni ve ilgiyi çevreyi korumaya da adıyor.


Deren Öztürk Mataracı & Cosmed

Deren Öztürk Mataracı tarafından kurulmuş yenilikçi formülasyonları ile öne çıkan Cosmed doğaya karşı sorumlu, temiz, sağlıklı ve sürdürülebilir kimliği ile tanınıyor. Anadolu’nun asırlardır yararlandığı güzellik sırrı Crocus Chrysanthus yani çiğdem çiçeğini modern hayata taşıyan ürün serisi ile herkese Anadolu’nun en gizli kalmış etken bileşenlerinden birinin gücünü gösteriyor.


Melis Doğantan & Mellys’ Nature

Doğanın sonsuz bilgisini bilimin filtresinden geçirerek bütüncül formülasyonlar elde eden Melis Doğantan ve markası Mellys’ Nature, hayvan dostu kimliği ve günümüz güzellik endüstrisinin sıklıkla başvurduğu kimyasal sentetik maddeleri kullanmama ilkesi ile öne çıkıyor.
Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP