Yaşadığımızı derinden hissedebilmenin ve hayatın tadını doyasıya çıkarmanın yolu sevgiyi paylaşmaktan geçiyor. Nefes aldığımız her an, sevgimizi paylaşarak çoğaltmak ruhumuzun derinliklerini besliyor besliyor. İçimizi ısıtan bu pembe hissi ifade etmek için hiçbir bahaneye ihtiyacımız olmasa da 14 Şubat günü bu pembenin yoğunluğu kat be kat artıyor ve sevgi bambaşka formlara girerek; şiirler, romantik aktiviteler ve aşk kokan hediyelerle ölümsüz kılınıyor. Siz de 14 Şubat günü sevginizi ölümsüz kılmanın yollarını arıyorsanız bu yazıya mutlaka göz atın. İşte sevgililer günü hediyesi seçmenize yardımcı olacak birbirinden romantik öneriler!

İlginizi çekebilir: Sevgililer Günü Burçları: 14 Şubat’ın En Romantik Üçlüsü

Sevgililer günü ne zaman?

Hikayesi, 3. yüzyılda Roma’da yaşamış Katolik bir rahip olan St. Valentine’a dayanan sevgililer günü, aslında hüzünlü bir efsaneye sahip. Pagan İmparator Claudius’un, askerlerin vatanlarına bağlı olabilmeleri için evlenmelerini yasakladığı bir dönemde, sevginin önemine inanan Aziz Valentine’ın gizli Hıristiyan törenlerle bu askerleri evlendiriyor. Kısa sürede İmparatorun kulağına giden bu durum, Aziz Valentine’ın önce hapse atılmasına ve ardından 14 Şubat 270 yılında idam edilmesine neden oluyor. 200 yıl sonra çoktan Hıristiyanlığı kabul eden Roma, pagan inanışlara ait olan ve şubat ayında düzenlenen doğurganlık ayinlerini ortadan kaldırmak için Azizler takviminde 14 Şubat Sevgililer Günü’nü ekliyor.

İlginizi çekebilir: İçinizdeki Sevgiyi Ortaya Çıkarın! 8 Romantik Kitap Önerisi

Sevgililer gününde ne yapılır?

İki kişilik tatillere, mum ışığında yenen yemeklere ve bol danslı eğlencelere sahne olan 14 Şubat sevgililer günü, 2021 yılında kısıtlamalar nedeniyle yaratıcı çözümlerle kutlanacak gibi görünüyor. Özenle seçtiğiniz sevgililer günü hediyesini çok daha anlamlı ve unutulmaz kılmak için neler yapabileceğinizi düşünüyorsanız bizim birkaç önerimiz var!

  • Güne, yatakta romantik bir kahvaltı ile başlayın. Sizin ve hayatınızdaki özel kişinin hoşuna gidecek taze meyveler, belki bir kase granola ve sağlıklı içeriklerle hazırlanmış krepler güne keyifli bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir. Birer kadeh şampanya ile bu keyfili sabaha daha canlı renkler de katabilirsiniz!
  • Romantik filmlerden oluşan bir maraton ile salonunuzu pembeye boyayın. Romantik filmlerden oluşan bir seçki hazırlayın, birbirinize sarılın ve bırakın bu filmler sizi aşk ve sevgi diyarında bir gezintiye çıkarsın. Hayatınızdaki özel kişi ile paylaştığınız bu romantik anları lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıklarla renklendirmeyi unutmayın!
  • Aşkınızdan ilham alın ve beraberce yaratın. Tarih boyunca en büyük şairlerin, ressamların ve yazarların büyük aşklarına tanıklık ettik. Bu dev aşıklardan ilham alın ve siz de yaratmaya başlayın. Beraber resim yapabilir, aşk mektupları yazabilir veya birbirinize sevginizi katarak sevgililer günü kartı hazırlayabilirsiniz!
  • Doğada zaman geçirin. En sevdiğiniz restoranın kapalı olmasından faydalanın ve doğa ile bütünleştiğiniz bir gün tasarlayın. En yakın parkta güzel bir piknik yapabilir veya bir ormanda yürüyüşe çıkabilirsiniz.
  • En romantik buluşmanızı yeniden canlandırın. Hayatınızdaki özel kişiyi ilk gördüğünüz anı, ilk buluşmanızı veya en keyif aldığınız etkinliği hatırlayıp yeniden canlandırmaya ne dersiniz? Kıyafetlerinizi, ambiyansı, müzikleri ve yemekleri o özel güne göre hazırlayın ve zamanda bir yolculuğa çıkın.
  • Beraber pişirin. Taze yeşillikler kullandığınız yenileyici bir salata, en sevdiğiniz malzemelerle dolu bir pizza ve tatlı olarak da sizi heyecanlandıracak sürpriz dolgularla hazırlanmış kurabiyeler! Hem hazırlarken hem de yerken duygularınızı ve duyularınızı canlandıracak bir yemek planı tasarlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En İyi Romantik Film Önerileri

Sevgililer günü sürprizleri

Beraber yaptığınız ve içine sevginizi kattığınız aktivitelerin yanında, hayatınızdaki özel kişiye ne kadar değerli olduğunu hissettirmenin bir diğer yolu da sürprizlere yer vermektir. Bu sürpriz, sevgilinizden habersiz olarak hazırladığınız ve sonucu hediyelere bağlanan bir hazine avı da olabileceği gibi, hazırladığınız bir kahvaltı veya beklenmedik bir plan da olabilir. Bu noktada önemli olan şey, yapılan aktivitelere fazladan heyecan ve merak duygusu katarak daha dinamik bir an yaratmaktır.

Sevgililer günü için hediye seçerken nelere dikkat etmeli?

Hayatınızdaki özel kişiye hediye alırken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken nokta ilgi alanları ve zevkleri. Bir düşünün. Bu kişi nelerden hoşlanıyor? Macera dolu bir gezinti mi, romantik bir akşam yemeği mi, değerli mücevherler mi, yoksa sadece sizinle kaliteli zaman geçirmek mi? Bu kararı vermek konusunda iyi bir dinleyici olmak ve satır aralarına dikkat etmek size yardımcı olacaktır.

İkinci olarak da o anda mutluluk verecek, fakat uzun vadede fonksiyonel olmayan hediyelerden kaçınmakta fayda var. Sevgilinizi mutlu ederken dünyadaki kaynakları mümkün oldukça korumayı ve etik değerlere sahip markaları tercih etmeyi unutmayın.

Son olarak da önemli olanın hediyenin maddi değeri değil, manevi değeri olduğunu hatırlayın. Karşınızdaki kişiyi şaşırtacak, hoşuna gidecek ve kullanabileceği bir hediye almak aslında onu ne kadar iyi tanıdığınızla ilgili. Dolayısıyla doğru hediyenin ne olacağının cevabını içinizde arayabilirsiniz!

Live to Bloom’dan sevgililer günü hediyesi

Live to Bloom olarak sevginizi paylaşmanız ve hayatınızdaki özel kişiyi mutlu etmeniz konusunda yardımcı olmak istedik. İşte sizlere yol göstermesi için hazırladığımız kadınlara, erkeklere ve kendinize özel hediye seçkilerimiz.

Kadınlar için sevgililer günü hediyesi

Sevdiğiniz kadını mutlu edecek hediyeye bir türlü karar veremiyorsanız bu listeye mutlaka bir göz atın. Eminiz ki doğru hediye bu listenin içinde bir yerlerde!

Sevdiğiniz kadının rahatlığını pamuk kadar yumuşak bir bralet ile garantiye alabilir; onun, iç dünyasını keşfetmesini kolaylaştırmak için not tutmaktan keyif alacağı bir defter seçebilir veya rahat ve şık bir taytla günlük hayatına renk karabilirsiniz.

İpek bir saç kurdelesiyle her zaman başını şefkatle okşadığınızı hatırlatabilir; rahatlatıcı ve nemlendirici bir balsamla tenini okşayabilir veya parlak renkli bir su matarası ile doğayı korumasına yardımcı olabilirsiniz.

Erkekler için sevgililer günü hediyesi

Hayatınızdaki erkeğe ne kadar değerli olduğunu bir kere daha gösterecek ve her zaman yanında olduğunuzu hissettirecek bir hediye arıyorsanız bir de bizim seçtiklerimize göz atın deriz!

Hayatınızdaki özel erkeğin stresten arınıp kendini iyi hissetmesine destek olmak için kristaller ve doğal esanslardan destek alabilir; cilt bakımını aksatmaması ve kendine zaman ayırmayı unutmaması için yüz masaj ve yıkama aleti alabilir veya rahatlıkla organize olmasını sağlamak için şık bir defter alabilirsiniz.

Mis gibi kokan bir mum ile kendini Fas’ta bulacağı bir deneyim hediye edebilir; her an şık göründüğünden emin olmak için tüm kobinlerini tamamlayabileceği bir çorap alabilir veya traş sonrası sizi hatırlatacak bir dokunuş hediye edebilirsiniz.

14 Şubat’ta kendinizi şımartmayı unutmayın

14 Şubat’ın sevgiyi göstermekle ilgili olduğunu unutmayın. Bir insanı sevebilmek, kişinin kendini sevmesi ile başlar. İç ısıtan ve hayata renk katan sevgiyi hissetmeye de göstermeye de kendinizden başlayın!

Kendinize ayırdığınız kaliteli anlarınızı daha da verimli bir hale getirmek için meditasyon minderi ile rahat bir içsel yolculuğu garantileyebilir; vücut ovması ile dokunma duyunuzu canlandırabilir veya kendinizi ne kadar sevdiğinizi bir daha hatırlamak için kristaller ve doğal esansladan oluşan bir kit ile kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Auranızı canlandırmak için enerji verici bir sprey ile sabahlarınızı renklendirebilir; cilt bakımımızını bir adım öteye taşıyarak kendinizi her an daha da iyi hissedebilir veya kişisel bakımınız bittikten sonra yumuşacık ve sevimli çoraplarla gününüze mutluluk katabilirsiniz.

Sizi seviyoruz,

Live to Bloom Ekibi

İlginizi çekebilir: Sevgililer Günü İçin Hediye ÖnerileriLive to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP