YAZAN: BAHAR BUZACIOĞLU

Bu tatil nereye gitsem diye düşünmekten yorulanlar için rota belirlemeye yardımcı olacak ve seyahatlerine rehberlik edecek kitapları araştırdık. İşte okurken bile gitmeye can atacağınız, seyahat rehberiniz olacak 5 kitap!


1. Fodor’s Travel, Essential Greek Islands

Yerel halkın önerileriyle yazılan bu kitap, Yunanistan seyahatlerini en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler ve içeriden ipuçları arayanlar için mükemmel bir rehber. Her bütçe ve zevke uygun önerilerle tamamlanan bu kitap Avrupa’nın en heyecan verici yerlerinden biri olan Yunan adalarını keşfetmenize ve seyahatinizi bir yerli gibi geçirmenize yardımcı olacak. Detayları düşünmeden seyahatin keyfini çıkarabilmeniz için detaylı haritalar, çarpıcı resimler ve nereye ne zaman gitmeniz gerektiğini belirten planlama ipuçlarının hepsi bu kitapta. Korfu, Girit, Rodos, Hydra, Midilli, Mikonos, Santorini, Naxos, Paros, Atina ve çok daha fazlası.


2. Lonely Planet, Italy

Roma’dan Toskana’ya, Sicilya’dan Cinque-Terre’ye kadar geniş bir keşif yolculuğunu içeren bu kitap İtalya’nın en iyi deneyimlerini ve en güncel tavsiyeleri görsel olarak ilham verici bir koleksiyon ile sunuyor. Nerede kalınır, ne yenir ve nasıl gezilir gibi günlük seyahat ipuçlarını İtalya’nın kültürü ve tarihi hakkındaki ilginç bilgilerle harmanlıyor. Bir yerli gibi dolaşmak için ipuçlarını da içeren kitap, seyahatinizi ilgi alanlarınıza göre uyarlamanıza yardımcı oluyor.


3. The Rough Guide to Spain

İspanya’yı keşfetmek isteyen gezginler için paha biçilemez ipuçları ve pratik bilgilerle dolu bu rehber kitap; tarih, kültür, mutfak, konaklama ve ulaşım gibi geniş bir yelpaze sunuyor. İspanya’nın her bölgesinin ayrıntılı haritaları ve yararlı ipuçlarıyla unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmanız çok kolay.


4. Paris Unveiled: A Comprehensive Travel Guide to The City of Love 2023

Paris’i sadece ziyaret etmekten çok onu gerçek bir Parisli gibi deneyimlemek isteyenler için lokallerden tavsiyeler içeren bu kitap, dünyanın en büyüleyici şehirlerinden birine seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacak. Müzelerden parklara, restoranlardan gece hayatına, tarihten kültüre kadar kapsamlı bilgiler içeren kitap gerçek bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.


5. DK Eyewitness, Prague

Avrupa’nın en büyüleyici şehirlerinden biri olan, tarih ve kültürle dolu Prag’ı uzmanların rehberliğinde verilmiş bilgiler, güvenilir seyahat tavsiyeleri, mutlaka görülmesi gereken yer önerileri ile keşfetmeye hazır olun. Neredeyse her sayfada karşınıza çıkan şehrin büyüleyici fotoğraflarından ve çizimlerinden ilham alarak bir an önce orada olmak isteyeceksiniz.


BLOOM SHOP