Sonbahara yaklaşırken yeni diziler, heyecanla beklenen filmler yavaş yavaş çıkmaya başladı. Yazın durgunluğundan sonra sizi kendine çekecek, zihninizi bambaşka diyarlara ve perspektiflere açacak, ruhunuza dokunacak, üst üste izlemek isteyeceğiniz en iyi dizi ve filmleri sizin için listeledik!


House of Dragon, HBO

House of Dragon yakın geçmişteki en başarılı büyük çaplı projelerden sayılan kült dizi Game of Thrones’un bir spin-off’u yani aynı evreni paylaştığı yeni bir HBO serisi olarak karşımıza çıkıyor. İlk bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve şimdiden Game of Thrones’un koyduğu rekorları geçen dizi en son bıraktığımız Westeros’tan 300 yıl önce geçiyor. Targaryen Hanesi’nin tahtı yönettiği zamanları konu alan House of Dragon yine George R. R. Martin’in bir kitabından; Fire & Blood’dan uyarlama.


Cha Cha Real Smooth, Apple TV

İçinizi ısıtacak, izleyeni rahatsız etmeden birçok yaşam öğretisini aktarabilen komedi dram karışımı bir film izlemek istiyorsanız tercihiniz Cha Cha Real Smooth olmalı! Başrollerinde Dakota Johnson’ın bulunduğu film aslında romantik ilişkilerin nasıl başladığı, geliştiği ve bir sona erdiğini, hayatın sıradanlığının da mükemmelliği barındırabileceğini anlatıyor. Henüz 25 yaşında olan başarılı yönetmen Cooper Raiff aynı zamanda başrolü Dakota ile paylaşıyor!


The Bear, FX

Çekimi ile daha önceden izlediğiniz dizilerden hemen ayrılan The Bear şef mutfaklarının kaotik, yüksek tempolu ama bir o kadar lezzetli ve tatmin edici atmosferini birinci dakikadan izleyene aktarıyor. Başrolünde Shameless dizisinden hatırlayacağınız Jeremy Allen White bulunan dizi abisinin vefatından sonra aile işini devralan dünyaca ünlü genç ve yetenekli şefin küçük bir işletmeyi yükseltmeye çalışmasını, karşılaştığı psikolojik engelleri konu alıyor.


How to Change Your Mind, Netflix

Yazdığı sayısızı araştırma kitabı ile modern beslenme alışkanlılarına bambaşka, bütüncül ve gezegen dostu bir bakış açısı getiren Michael Pollan bu kez aynı isimli kitabından yola çıkarak odağına psikedelikleri alıyor. LSD, MDMA gibi halüsinojenik maddelerin en yaygın zihinsel sağlık problemleri; depresyon, anksiyete, PTST ve nicesinde nasıl tedavi edici olarak kullanılabileceğini bölüm bölüm hastaneleri, klinik çalışmaları ziyaret ederek araştıran Pollan’ın mini belgeseli dünyaya bakış açınızı değiştirebilir!


C’mon C’mon, Sinemalarda

Hala sinemalarda gösterilen C’mon C’mon insanın içini ısıtan dokunaklı bir “baba-oğul” filmi. Başrolünde ünlü oyuncu Juaquin Phoenix’in bulunduğu film eleştirmenlerin bu seneki gözdesi olarak sayılıyor. Minik yeğenine bakma görevini üstlenen bir radyo programcısının beraber uzun bir seyahate çıkmasını, aile bağlarını yeniden tanımlamalarını izliyoruz.


Severance, Apple TV

İşi işte bırakma konseptini epey uzağa taşıyan Severance işini sadece iş yerinde hatırlayan, zihni özel hayatı ile profesyonel yaşamı arasında birbirlerini hiç tanımayacak şekilde ikiye bölünmüş bir grup ofis çalışanın hayatını konu alıyor. Başrolünde Adam Scott’un oynadığı diziyi ünlü oyuncu Ben Stiller yönetiyor. Şimdiden çok geniş bir fan kitlesine sahip Severance gizem çözmek isteyen, “arkası yarın” sonlu dizileri sevenler için!


Yaparsın Şekerim, Netflix

Ünlü oyuncu Haldun Dormen’in etkileyici hayatını ve tiyatro kariyerini konu alan, kendisini ve nice ünlü oyuncuyu konuşması olarak ağırlayan bir belgesel. Çevresini cesaretlendirmek için kullandığı “Yaparsın şekerim!” lafından ismini alan belgesel dinamik kurgusu, dokunaklı anıları, eski zaman neşesini harmanlayan nostaljik bir deneyim!


Elvis, Sinemalarda

Amerika’nın ve belki de dünyanın en ünlü şarkıcıları arasında sayılan Elvis Presley’nin hayatını konu alan Elvis görkemli filmleri ile tanınan Baz Luhrmann tarafından yönetiliyor. Elvis’i canlandıran Austin Butler’ın sergilediği oyunculuğun Oscar’lık olduğu eleştirmenler tarafından konuşulurken ikonik şarkıları, göz alıcı görüntüleri, arka planda işlenen 20 senelik inişli çıkışlı bir romantik ilişkinin anatomisi filmi her açıdan tatmin edici kılıyor.
Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP