Astrolog Meral Erduran, şubat ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Şubat 2020 astroloji ajandası yayında!

3 Şubat saat 14:38’de

Merkür Balık burcuna giriyor. 

İletişim gezegeni Merkür, Balık burcuna girdiği zaman günlük konuşmalarımız duygular, sezgiler, yaratıcılık ve manevi konular üzerine odaklanıyor. Böylece iletişim zihinsel süreçten çıkıp sezgisel sürece giriyor. Telepati ve empati güçleniyor. 

Merkür 17 Şubat’ta 12⁰ Balık burcunda ters hareketine başlayacağı için 11 Nisan’a kadar bu burçta hareketine devam edecek. Dolayısıyla bu dönemde bilinçaltıyla bağlantımız oldukça güçlü olacaktır. Bilinçaltında, sezgisel alanda, bizi zaten etkileyen dürtülerle daha fazla bağlantı içinde olacağımız için içsel süreçlerimize bakma isteği güçlenebilir. Çünkü çoğu zaman bizi yönlendiren hislerin nereden geldiğini anlamakta zorlanırız. 

Bu süreçte rüyalara odaklanmak, rüyalarımızı yazmak ve bunların günlük hayatımızla olan bağlantıları üzerinde düşünmek derinleşmemize yardımcı olacaktır. Bu dönemden en çok su elementi burçları –Yengeç, Akrep, Balık– etkileniyor. Dilin sessizleştiği, bilincin derinleştiği bu dönemde su elementi burçları kendilerini daha rahat ifade ettiklerini fark edebilirler. İlham almak kolaylaşırken yaratım süreci oldukça akıcı olacaktır.

7 Şubat saat 23:03’te

Venüs Koç burcuna giriyor. 

Aşk gezegeni Venüs’ün Koç burcunda düşük durumdadır. 5 Mart’a kadar devam edecek bu dönem boyunca ilişki dinamiklerinde dominant olmak isteyen bir tarz ön plana çıkıyor. Dolayısıyla bu dönem boyunca bizler de ilişkilerde paylaşmak ya da karşı tarafın isteklerine odaklanmak yerine kendi isteklerimiz doğrultusunda ısrar edebiliriz. Aynı zamanda parayı da temsil eden Venüs maddi konularda kolayca risk alıp düşünmeden yatırım yapmaya neden olabilir.

Venüs’ün Koç burcunda kalacağı 5 Mart tarihine kadar, başta Koç burçları olmak üzere, tüm ateş elementi burçlarında doğanlar  –Aslan ve Yay – çekiciliklerinin arttığını fark edebilirler.

Koç burçları etraflarında artan hayranlarından memnun bir şekilde güzel bir ay geçirebilirler.

Koçların cazibeleriyle birlikte ilişki istekleri de artıyor. Dolayısıyla bekar Koçlar bu dönemde bir ilişkiye başlamak isteyebilirler. Aynı zamanda Aslan ve Yay burçları ay boyunca ilişkiler alanında destekleniyor. Aslan ve Yayların çekicilikleri artarken ilişki ihtiyaçları çoğalıyor.

9 Şubat saat 10:33’de

Ay 20⁰ Aslan burcunda / Güneş 20⁰ Kova burcunda, Dolunay Fazı’nı oluşturuyor. 

Bu Dolunay kalp ve zihin ikilemini çözmekle ilgili olacak. Zihnin genelde kendini rahat ettirecek belli kalıpları vardır. Alışık olduğu yoldan yürümeyi tercih eder. Mantık bizi güvende hissettirir ve oldukça ikna edicidir.

Halbuki kalbin bizi çağırdığı yolda sonsuz olasılıklar vardır. Bu sonsuz olasılıklar kalıplara alışık zihin için korkutucu olsa da kalp burada sevgi içinde yürüyebilir. Kalp her ne olursa olsun güvenir ve her zaman güvende olduğunu bilir. 

Dolunay’ın ışığı bizi kendimizi ortaya koymak, göstermek, parlamak ve özel taraflarımızı dışa vurma açısından cesaretlendirirken Güneş, tam tersine bütünün içinde kaybolmamız gerektiğini bize hatırlatıyor.

“Yaptığımız her ne varsa toplum ve bütünün faydası için olmalı!” diyen bir ses, şubat ayına hüküm sürerken özel yeteneklerini göstermeye ihtiyaç duyan tarafımız zorlanabilir. Bu iki uç arasındaki dengeyi kurabilirsek Dolunay’ın gergin enerjisini yumuşatabiliriz.  

16 Şubat saat 14:33’de

Mars Oğlak burcuna giriyor. 

Mücadele gezegeni Mars, dirayetli, güçlü ve azimli Oğlak burcunda iyice güçlenir. Mars bu burçta “yücelme” konumundadır. Böylece bizler de günlük hayatta daha disiplinli bir şekilde çalışabilir ve mevcut enerjimizi tüketmeden verimli bir şekilde kullanabiliriz. Enerjimizi tasarruflu bir şekilde kullanmak, yaptığımız işler ve girişimlerimizde maksimum fayda sağlamamıza vesile olacaktır.

Bu dönem boyunca otoriteye karşı mücadeleler ya da otoriter için savaşmak söz konusu olacaktır.

30 Mart tarihine kadar devam edecek bu dönemde, başta Oğlak burçları ve yükseleni Oğlak olan kişiler olmak üzere tüm toprak elementi –Boğa, Başak, Oğlak– burçlarında doğan kişiler, güçlendiklerini ve enerjilerinin arttığını hissedebilirler.

Oğlak ve yükselen Oğlakların hem fiziksel enerjileri artıyor hem de içsel enerjileri yükseliyor. Daha önceden planladıkları projeleri hayata geçirmek için kolları sıvayabilirler. Fakat önümüzdeki dönem Merkür’ün ters hareketinde olacağını göz önüne almalı ve bir iş girişimine başlarken satır aralarını iki kere okumaları gerekebilir.

Bu dönemden diğer fayda sağlayacak burçlar ise Boğa ve Başak burçları olacaktır. Mars bu burçlara güç verirken aynı zamanda bir hedef ve motivasyon getiriyor. Bir amaç uğruna ilerlemek ve belirli bir hedefe odaklanarak plan yapmak için oldukça iyi bir dönemdeler.  

Yengeç burçları bu dönemi zorlayıcı bulabilir.

Yengeçler ilişkilerinde uyumu sağlamak için sağduyularını ve empati yeteneklerini kullanmaları gerekecektir. Mars onların karşısına geçerek zorlayabilir. Diğer taraftan bu etki motivasyon eksikliği olan Yengeçlere itici bir güç vererek onları harekete geçirebilir. 

Koç ve Terazi burçları da bu dönemi zorlayıcı bulabilirler. Ev, aile ya da iş yüzünden fazlaca enerji tüketebilirler. Fiziksel enerjilerini fazlaca harcamak zorunda kalabilirler. Özellikle Koç burçlarının dönem boyunca çatışmalardan kaçınmak için sabırlı davranmaları gerekebilir. 

17 Şubat saat 3:54’te

Merkür 12⁰ Balık burcunda ters hareketine başlıyor. 

İletişim gezegeni Merkür 3 Şubat’ta Balık burcuna girmiş ve günlük dilimizde yaratıcı, sezgisel ve duygusal bir dile geçmemize sebep olmuştu. Sezgilerimiz güçlenirken telepati ve empati artmış olabilir. Soyut konuları konuşmak ve anlamak daha kolay bir hale gelmiş olabilir. 

Merkür şimdi ters hareketine başlıyor. Gezegen her ters hareketine dönüşünde 3 hafta boyunca bize iletişim, eğitim, ulaşım, seyahat, ticaret gibi konularda içe dönüş imkanı sağlar. Fakat çoğu zaman, günlük hayatın koşuşturmacası içinde böyle bir lüksümüz olmadığı için, hala dışarıda olmak zorunluluğuyla mevcut enerjiye ters yönde hareket ediyor oluruz. Yani akıntıya karşı kürek çeker bir duruma geçeriz. Bu da ertelemelere, zorlanmalara, bazı işleri iki kere yapma zorunluluğuna ve bazen de yanlış anlamalara sebep olabilir.

2020’de Merkür ters hareketlerini su elementi burçlarda yapacak.

Bu da bize bu dönemlerde derinleşme sağlayacaktır. Bilinçaltıyla olan temasımız fazlasıyla güçlenecek, duygusal derinliklere bakma ihtiyacımız artacaktır.Merkür’ün Balık Burcundaki ters hareketinde sezgiler iyice artarken bu zamanı kendimize tam olarak dönerek bir inziva süreci gibi düşünebilirsek Merkür’ün ters hareketinin zorlanmalarını yaşamadan, çok derin bir seviyede bilgi ve irfan kazanabiliriz. Bu süreçte bilinçaltının derinliklerine iyice açılabiliriz. Kolektif bilinçle bağlantımız güçlenebilir, rüyalar iyice önem kazanabilir.

Merkür ters hareketine devam ederken 4 Mart’ta Kova burcuna geri dönüyor ve 10 Mart’ta 28⁰ Kova burcunda düz hareketine başlıyor. Bu sürecin yorumlarını mart ayında daha detaylı okuyabilirsiniz.

Merkür’ün ters hareketi 4 Mart’a kadar balık burçları başta olmak üzere su elementi burçlarına –Yengeç ve Akrep– daha çok fayda sağlayabilir. Bu burçların sezgileri iyice güçlenerek yaratıcılıkları artacaktır. Bu kişiler için ilham almak kolaylaşıyor.

19 Şubat saat 7:57’de

Güneş Balık burcuna giriyor. 

Yardım ve dayanışma ay boyunca ön planda olacaktır. Güzel olan her şey ilgimizi çekerken, her şeyin içindeki güzelliği daha net bir şekilde fark edebiliriz. Bu da yaratıcılığın artmasına yardımcı olacaktır. Sanatsal aktivitelere ilgi artabilir. Ruhsal konularla her zamankinden daha fazla ilgilenebilir, bütünün içindeki yerimizi daha çok sorgulayabiliriz. 

Bu dönem boyunca Balık burçları enerjilerinin ve yaratıcılıklarının arttığını fark edebilir, duygularını her zamankinden daha yoğun bir şekilde ifade edebilirler. Balıkların fiziksel enerjileriyle birlikte canlılıkları da artıyor. Balıklar parladıklarını ve vizyonlarının açıldığını fark edebilirler. 

Benzer şekilde Yengeç ve Akrep burçları da bu dönemden olumlu olarak etkilenecek burçlar arasında. Yengeç ve Akrep burçları fiziksel enerjilerin arttığını fark edebilirler. Canlılıkları artarken motivasyonları da yükselecektir. 

23 Şubat saat 18:31’de

4⁰ Balık burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. 

Balık burcunda gerçekleşen Yeniay yaratıcılığı, sanatı, ruhsallığı ve duygularla teması güçlendiriyor. Bu dönemde soyut kavramlar daha fazla gündeme gelerek, gerçek ve rüya arasındaki çizgiyi silikleştiriyor. Hayallerimiz zenginleşerek fantezilerimiz güçleniyor. Böylece yaratıcılığımız artabilir. Yaratıcılık isteyen iş ve projelere başlamak için güzel bir dönem olabilir. 

Yeniay’ın Jüpiter ve Venüs’le yaptığı zorlayıcı açı istek ve ihtiyaçlarda abartılara kaçmayı getirecektir.

Hem Jüpiter hem de Venüs’ün kendi içlerinde de zorlayıcı bir konumda olmaları her iki gezegenin enerjisinde zorlanmaları getiriyor. Balık’ın yaratıcı ve şefkatli enerjisini desteklemediği için bu olumlu özellikleri bu ay hayata geçirmekte zorlanabiliriz. Aynı zamanda ilgi ve sevgi isteği kişisel alanda abartılı bir hal alıp karşılanamayacak bir boyuta ulaşabilir. Olayları akışına bırakmakta zorlanarak kontrol etme isteği yüzünden kısıtlı kalabiliriz. 

Diğer taraftan mücadele ve motivasyon gezegeni Mars’ın güçlü konumundan Yeniay derecesine yaptığı destekleyici açı hayalleri somut gerçeklere ve hedeflere dönüştürebilme kapasitesi verirken, marjinal değişim gezegeni Uranüs’ün destekleyici açısı, kaynakları iyi değerlendirebilmemize ve elimizdeki malzemelerle yaratıcı tarafımızı kullanarak beklenmedik sonuçlar alamıza yardımcı olacaktır. 

İlginizi çekebilir: Ocak 2020 Astroloji YorumlarıAstrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP