YAZAN: ASTROKOÇ ECEM KIZILTOPRAK

Şubat ayı sonunda gökyüzünde tüm gezegenlerin retrolarını bitirerek düz harekete geçmiş olacağı bir ay olacak. Bu da gezegenlerin artık kendi fonksiyonlarını rahat ortaya koyabilecekleri, bizlerin de son birkaç aydır yavaşlayan işlerimiz artık yeniden düzene gireceği anlamına geliyor. Şubat 2022 astroloji gündemi Kova Yeni Ayı ile başlıyor. 1 Şubat’ta gerçekleşecek olan Yeni Ay bizlere teknoloji, bilişim ve toplu organizasyonlarla ilgili yeni kapılar aralayacak. 4 Şubat’ta Merkür’ün Retrosu bitecek. 16 Şubat’ta Aslan burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Bu dolunayla ayın ilk günü Kova yeni ayı ile başlayan işlerimizde sonuçlar gerçekleşecek ve ayrıca gökyüzü hepimize biraz aşk, biraz eğlence, biraz da yaratıcılık enerjisi yükleyecek.


Koç ve Yükselen Koç

Bu ayın ilk günleri sizlerin sosyal hayat, arkadaşlar, sosyal çevre ilişkileriniz ve gelecek planlarınıza dair bazı konularla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Özellikle sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizde bazı konularda yapılanmalar ve sorumluluklar almanız gerekebilir. Bir yandan gelecek planlarınıza dair beklenmedik harcamalar da gündeminize gelebilir. 4 Şubat’ta Merkür’ün de gerileme hareketinin bitmesiyle birlikte birçok gezegenin iş alanınızda düz harekette seyretmesi ay genelinde kariyer ve iş planlarınızda yavaşlayan konuların yeniden hızlanmasını sağlayacaktır. 16 Şubat ve civarında Dolunay ile birlikte aşk ve ikili ilişkilerinizde önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bazı Koç’lar bu ayın sonlarına doğru ilişkilerini ciddiyetle ele almak isteyebilir. Yine çocukları olan ebeveyn bir Koç veya yükselen Koç’sanız ise çocuklarınızın konularının öne çıkacağı durumlar da gündeminizde olabilir. Dolunay’ın yardımıyla yatırımlarınızda da artık risk almaya daha yakın hissedebilirsiniz. 

Boğa ve Yükselen Boğa

Bu ayın ilk günleri sizler kariyer, iş hayatı ve ev alanlarınızda bazı konularda yenilenmeler ve gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak iş ortamınızda sorumluluklarınız artabilirken yine patronlarınızın ve sizden büyük aile bireylerin sizden istekleri de artabilir. 4 Şubat’ta Merkür’ün de gerileme hareketinin bitmesiyle ve bir çok gezegenin iletişim, hukuksal konular ve eğitim alanında destek vermesiyle birlikte bu alanlarda yavaşlayan işlerinizin hızlandığına şahit olabilirsiniz. Eğitim hayatınız devam ediyorsa bu alanda daha fazla enerji verebilirsiniz yine seyahatlerinizle ilgili planlarınızın ve yabancı kaynaklı yatırımlarınızın düzeldiğini fark edebilirsiniz. 16 Şubat ve civarında Dolunay ile birlikte aile hayatınızla ilgili bazı netlikler ve sonlanmalar yaşayabilirsiniz. Ev değiştirmek isteyen bir Boğa ve yükselen Boğa burcuysanız bu dolunayla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Emlak alım satım işleri de bu dolunayla gündeminizde yer alabilir. 

İkizler ve Yükselen İkizler

Bu ayın ilk günleri hukuksal bazı konularınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Ayrıca yabancılarla ya da yurtdışı ile bağlantılı işlerde çalışıyorsanız bu alanlarda bazı hususlar belirebilir. Yine eğitim/öğretim ile ilgilenen veya yüksek öğretim yapan bir İkizler veya yükselen İkizlerseniz bu alanlarda bazı sorumluluklarınız kendini hatırlatabilir. Ancak ayın özellikle ilk zamanları zihinsel anlamda kendinizi yormamaya özen göstermeniz daha uygun olacaktır. 4 Şubat’ta Merkür’ün de gerileme hareketinin bitmesiyle birlikte bir çok gezegenin maddi alanlarınızda yer alması finansal konularda uzun zamandır yavaşlayan işlerinizi hızlandırabilir. Beklediğiniz paralar gelmeye başlayabilir. Aşk ile ilgili ise ayın ortalarından itibaren yüksek bir çekim enerjisi meydana gelebilir ve bir kişiye karşı güçlü bir tutku hissedebilirsiniz. 16 Şubat ve civarında Dolunay ile birlikte bazı imzalar ve anlaşmalar gündeminize gelebilir. Eğitim hayatıyla ilgili de bazı hususlar nihayete erebilir. Eğer almayı beklediğiniz bir haber varsa ayın sonlarına doğru bu haberin gelmesi de sizlere rahat bir nefes aldırabilir. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç 

Bu ayın ilk günleri maddi konular öne çıkabilir. Harcamalarınızın ve yatırımlarınızın üstünden yeniden geçebilirsiniz. Ortak bütçe paylaştığınız kişilerle ya da finansal destek aldığınız kişilerle ilgili de gelişmelere bu ayın ilk günleri daha çok ilgi verebilirsiniz. Eğer harcamalarınızın ve bütçelerinizin sorumluluğunu bir süredir almıyor ya da finansal anlamda dengeyi kaçırdığınızı hissediyorsanız bu ayın ilk günleri maddi sorumluluklar kendini ele verecektir. Sosyal medya konularında bir yatırım yapma fikriniz varsa bu ayın başında yatırımlarla ilgili meselelerinizle ani gelişen olaylar yaşayabilirsiniz. Ancak bir girişim veya yatırım planınız varsa Merkür’ün 4 Şubat’ta gerileme hareketinin bitmesini beklemeniz daha sağlıklı olacaktır. Merkür’ün de gerileme hareketinin bitmesiyle birçok gezegenin ikili ilişkiler alanınızda artık düz hareket ediyor olacak. Siz de partner ve ortaklık konularında daha rahat bir enerjide olacaksınız. Hem ikili ilişkilerde tutkunun arttığına hem de ticari ortaklıklarda konuların daha sistemli ele alındığına şahit olacaksınız. 16 Şubat ve civarında Dolunay ile birlikte maddi bir konunuzla ilgili netleşme yaşayabilirsiniz. Ayrıca beklediğiniz bir yatırım desteğiyle ilgili de gelişme yaşayabilirsiniz. Tüm gezegenlerin retrolarının bitmiş olacağı bu ayın sonlarına doğru finansal anlamda yatırımlarınıza odaklanabilirsiniz. 

Aslan ve Yükselen Aslan 

Bu ayın ilk günleri sizler ikili ilişkilerinizle ilgilenebilir ve ikili ilişkilerinizde yeni bir gelişme yaşayabilirsiniz. Partnerlik konularında bazı sorumluluklar gündeme gelebileceği gibi bir ilişkide artık konuların daha ciddiyetle ele alınmasına karar vermeniz gerekebilir. Ticari bir iş ilişkisi ile ilgili de beklenmedik bir konu iş hayatınızda ani bir gelişme yaratabilir. 4 Şubat’ta Merkür’ün de gerileme hareketinin bitmesiyle ve birçok gezegenin desteğiyle ayın ortalarında iş ve çalışma hayatınızla ilgili daha enerjik ve girişimci hissedebilirsiniz. Sağlığınızın da sorumluluğunu almak istediğiniz bir dönemde geçebilir, ay ortasından itibaren rutinlerinizi düzenlemekte daha fazla enerji bulabilirsiniz. 16 Şubat ve civarında sizin burcunuzda gerçekleşecek olan Dolunay ile birlikte önemli bir karar aşamasına gelebilir ya da hayatınızda bir konuya ilişkin tamamlanma yaşayabilirsiniz. İkili ilişkilerde atılacak adımlarda daha cesur ve istekli olabilir, aşka ve eğlenceye de artık zaman ayırmak istediğinizi hissedebilirsiniz. 

Başak ve Yükselen Başak 

Bu ayın ilk günleri sizler iş ortamınız ve çalışma hayatınızla ilgili bazı kararlarınızın üstünden geçebilirsiniz. İş hayatınızdaki sorumluluklarınızın artması ya da ayın ilk günleri işle ilgili ani bir seyahatin de gündeme gelmesi mümkün. Bu yoğunluğunuz içerisinde bedensel anlamda da sağlığınıza dikkat etmeyi ihmal etmemelisiniz. 4 Şubat’ta Merkür’ün gerileme hareketinin bitmesi ve birçok gezegenin aşk ve ilişkiler alanında yer alması sebebiyle ayın ortalarından itibaren aşk ve ilişkilerde yapıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aşkta tutkunun artması söz konusu olabilir ya da sevdiğinizle tutkulu ve keyifli vakitler geçirmeniz mümkün olabilir. 16 Şubat ve civarında dolunay ile birlikte içsel korkularınızın, kaygılarınızın ve endişelerinizin tetiklendiğini hissedebilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel anlamda ayın sonlarına doğru daha dikkatli olmalı ve kendinizi huzursuzluklardan ve size zarar veren kişilerden, olaylardan ve enerjilerinden korumalısınız. Ancak bu Dolunay aynı zamanda sizlere ruhsal iyileşme de vaat edebileceği için terapi almak, meditasyon yapmak ve kendinizle kalmak için de uygun bir vakit olacaktır. 

Terazi ve Yükselen Terazi 

Bu ayın ilk günleri aşk hayatınız ve sosyal çevre ilişkilerinizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bazı ilişkiler de sorumluluklar artabilir ve ciddileşmesine dair yeni gelişmeler kendini gösterebilir. Bir yandan da aşkta ve ilişkilerde engeller ve soğukluklara karşı dikkat edilmesi gereken bir süreç olacaktır. Çocuğu olan bir Terazi ve yükselen Teraziyseniz çocuğunuzla ilgili ani bir ödeme veya masrafınız meydana gelebilir. 4 Şubat’ta Merkür’ün gerileme hareketinin bitmesi ve birçok gezegenin ev ve aile alanınızda yer alması sebebiyle evinize bir düzenleme yapmak ya da evinize harcamalar yapmak isteyebilirsiniz. Ayın ortası itibariyle bazı Teraziler için arsa ve gayrimenkul konularında da yatırımlar gündeme gelebilir ve bunlara enerji harcamaları gerekebilir. 16 Şubat ve civarında dolunay ile birlikte sosyal ilişkileriniz ve aşk hayatınız yine gündemde olacaktır. Bir kısım ilişkilerinizi sonlandırmak isteyebilirken bir kısım ilişkilerde de ciddi adımlar beklenebilir. Ancak ilişkilerde egoya dikkat etmeli, egosantrik hamlelerle verilecek kararlardan uzak durmalısınız. 

Akrep ve Yükselen Akrep 

Bu ayın ilk günleri sizler ev ve aile hayatınıza dair bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evinizdeki sorumluluklarınız artabilir ya da bunların üstünden tekrar geçmeniz gerekebilir. Yine ayın ilk günleri ebeveynlerinizle ilgili konular da gündeme gelebilir ya da ebeveynlerinizle ilgilenmeniz gereken konular oluşabilir. Eş ve partner ilişkilerinizle ilgili de ani bir gelişme de ev hayatınıza yansıyabilir. 4 Şubat’ta Merkür’ün gerileme hareketinin bitmesi ve birçok gezegenin desteğiyle ayın ortalarından itibaren yoğun bir iletişim trafiğine girebilirsiniz. İletişim artabilir, yeni teklifler ve projeler gündeminize gelebilir. Yine seyahatlerinizle ilgili de yoğun bir dönem olacaktır. 16 Şubat ve civarında Dolunay ile birlikte iş ve kariyer hayatınızda bir gelişme yaşayabilirsiniz. Bir iş konusunda beklediğiniz bir konu nihayete erebilir. Ancak patronlar ve üstlerinizle ya da aile büyüklerinizle gelişebilecek durumlarda da egodan uzak durmalı yapıcı olmaya özen göstermelisiniz. Eğer yapıcı olabilirseniz işinizle ilgili önemli bir gelişme yakalayabilirsiniz. 

Yay ve Yükselen Yay

Bu ayın ilk günleri iletişim konularında gündemleriniz olabilir. Yoğun bir iletişim trafiğinin içine girebilirsiniz. İş bağlantıları, ticari ve hukuksal bağlantılı konular da öne çıkabilir. İş kaynaklı bir konu için ani bir seyahat de gündeminize gelebilir. Yine eğitim hayatınızda bazı sorumluluklar kendini gösterebilir ve daha ciddiyetle bu konulara yaklaşmanız gerekebilir.  4 Şubat’ta Merkür’ün gerileme hareketinin bitmesi ve birçok gezegenin desteğiyle ayın geri kalanında maddi konularda uzun zamandır yavaşlayan meselelerde bir hızlanmaya şahit olabilirsiniz. Bir yatırım planınız varsa artık bunu gerçekleştirmek için doğru zamanda olacaksınız. Bu dönem alışverişleriniz de planlı olursanız uzun süre kalıcı olacak ve dayanıklı eşyalar alabilirsiniz. 16 Şubat ve civarında Dolunay ile birlikte hukuksal bir konunun çözüme ulaşmasına şahit olabilirsiniz. Bunun yanında yurt dışı bağlantılı işlerde yer alan ve bunun yanında hukuk, taşımacılık, haberleşme gibi alanlarda işler yapanlar için bazı netleşmeler bu dolunaydan itibaren yaşanabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak 

Bu ayın ilk günleri gelirlerinizle ilgili bazı konularda gündemler yaşayabilirsiniz. Kazançlarınızla ilgili yeni bir gelişme yaşanabilir. Ancak finansal anlamda kendinizi rahat hissettirmeyecek durumların da yaşanması mümkün. Özellikle riskli bir yatırımınız varsa ani bir gelişme ayın ilk günlerinde yaşanabilir. Kripto paralar ve dijital para yatırımlarınızla ilgili de ani meseleler sorumluluklarınızı artırabilir. 4 Şubat’ta Merkür’ün gerileme hareketinin bitmesi ve birçok gezegenin artık sizin burcunuzda düz harekette ilerlemesiyle uzun bir sürenin sonunda rahat nefes aldığınızı hissedebilirsiniz. Artık yatırımlar yapmak, kararlar almak ve girişimler için uygun dönemde olacaksınız. Aşk hayatınızda da özellikle ayın ortalarında hareketlenmeler ve tutkunun artması söz konusu olabilir. 16 Şubat ve civarında Dolunay ile birlikte konunuz bir kez daha maddi konularla ilgili uğraşlarınız olabilir. Ayın başında meydana gelen maddi konularla ilgili gelişmelerde tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Yine bütçenizi paylaştığınız, eş, aile ve diğer kişilerle de bütçenizle ilgili bazı konuları masaya yatırmak isteyebilirsiniz. 

Kova ve Yükselen Kova

Bu ayın ilk günleri sizin burcunuzda yaşanacak yeni ay ile birlikte kendinizle ilgili yeni bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Bu karar sorumluluklarınızı arttırabilir ve biraz sizi zorlayabilir. Ancak iyice düşünülmüş adımlarla geleceğinize ilişkin kalıcı bir yapı kurmanız için önemli bir evre olacaktır. Bir yönüyle de ayın ilk günleri ev ve aile konularınızda ani gelişen bir olay ile de ilgilenmeniz gerekebilir. Ayın 4’üne kadar Merkür’ün gerileme hareketinde olması sebebiyle alacağınız kararların uygulanabilirliğini 4 Şubat’ta sonraya bırakmanız daha uygun olacaktır. 4 Şubat’ta Merkür’ün gerileme hareketinin bitmesiyle beraber uzun bir süredir kendinizi zihinsel anlamda huzursuz hissettiğiniz dönemin de bittiğine şahit olabilirsiniz. 16 Şubat ve civarında Dolunay ile birlikte ikili ilişkilerinizle ilgili ciddi bir karar ve netleşme yaşayabilirsiniz. Bazı Kovalar önemli bir ilişkiye başlayabilir ya da bir ilişkiyi bitirme kararı alabilir. Ancak coşku ve heyecanın yüksek olacağı bu dönem sizlere uzun zamandır beklediğiniz bir ilişki için hazır olduğunuzu hissettirebilir.

Balık ve Yükselen Balık 

Bu ayın ilk günleri sizler biraz daha inzivaya çekilmek ve olayları uzaktan izlemek isteyebilirsiniz. Daha çok dinlenme ihtiyacınız artabilir. Bir yandan da ruhsal anlamda zorluklar hissedebilirsiniz. Bu ay geneli özellikle ruhsal ve bedensel sağlığınıza dikkat etmeniz önemli olacaktır. 4 Şubat’ta Merkür’ün gerileme hareketinin bitmesiyle beraber bir çok gezegenin de desteğiyle sosyal hayatınız ay ortası itibariyle daha hareketli olmaya başlayabilir. Arkadaşlar ve ilişkilerde enerji artabilir. Ancak hararetli tartışmalara da sosyal ortamlarda dikkat etmekte fayda var. 16 Şubat ve civarında Dolunay ile birlikte gündeminiz yine sağlık ve bir yandan da iş hayatınız olacaktır. İş ortamınızda bir konu neticelenebilir. Bir yandan kendinizi iş ortamınızda daha cesaretle ortaya koyabilirsiniz. Ancak özellikle bedensel anlamda kendinizi fazla yormamalı ve sizi yoran ve motivasyonunuzu düşüren kişi ve olaylara bakmalısınız. Belki yeni bir rutin oluşturmak bu dönem için iyi bir fikir olabilir. Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP