YAZAN: ASTRO-KOÇ ECEM KIZILTOPRAK

Haziran ayının sonunda yaşadığımız Yengeç yeni ayının etkileri temmuz ayının ilk haftaları kendini göstermeye devam edecek. 13 Temmuz’da yaşayacağımız Oğlak burcundaki dolunay ise bu yeni ayın sonuçlarını alacağımız tarih olacak. Bu dolunay dönüşümleri de beraberinde getirecek. Ay geneli gökyüzünde duygusal temalar ve heyecan verici durumlar iç içe geçecek. 22 Temmuz’da Aslan burçlarının döneminin başlaması ile birlikte iyiden iyiye hareketlilik ve coşku da herkes için artacak. Temmuz burç yorumları ile şimdiden herkese çok güzel bir ay dilerim!


Koç ve Yükselen Koç

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar; temmuz ayının ilk haftaları ilginiz daha çok ev ve yuva alanlarında olacak ve bir yandan da bu alanlarda iletişimin arttığını fark edeceksiniz. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ise sizlere hem ebeveynleriniz hem de patronlarınızla ilgili bazı konularda sonuçlar getirirken, iş ve kariyer hayatınıza dair de bazı konularda dönüşümler yaşamanız mümkün. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte, sosyal ilişkilerin iyileşmeye başladığı daha çok eğlence ve keyif vakitlerinin arttığını hissedeceksiniz. Ayrıca sosyal alanlarınızda, aşk, flörtler ile ilgili konularda ay sonunda yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Çocuğu olan bir Koç ve yükselen Koç’sanız çocuğunuzun hayatına dair de yeni gelişmeler belirebilir. Yine ayın son günleri Jüpiter sizin burcunuzda gerilemeye başlayacağı için son birkaç ayda hayatınızda girişim yaptığınız konuların ya da yeni başlattığınız alanların üstünden, önümüzdeki birkaç ay daha geçmeniz gerekebilir.  

Boğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar, temmuz ayının ilk haftaları iletişim yönünden yoğun bir dönemde olacaksınız. Yeni projeler ve seyahat konuları gündeminizde olacak ve yine komşu ve kardeş ilişkilerinizde hareketliliği fark edeceksiniz. Mars’ın da Temmuz’un ilk haftası sizin burcunuza geçmesiyle beraber artık enerjinizin daha fazla arttığını hissedebilirsiniz. Ancak Mars’ın Boğa geçişi sizlere ay genelinde; Nisan ve Mayıs aylarında yaşadığımız tutulmaların etkilerini de harekete geçirecek gündemler sunabilir. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ile sizler; eğitim konularıyla ilgili beklediğiniz bir durumun sonlanmasına veya hukuksal bir konunun çözüme ulaşmasına şahit olabilirsiniz. Bunun yanında yurt dışı bağlantılı işlerde yer alan ve bunun yanında hukuk, taşımacılık, haberleşme gibi alanlarda işler yapanlar için bazı netleşmeler yaşanabilir. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte, aile alanlarınızda hareketlilik artacak. Ev, aile ve taşınma gibi konularınız da öne çıkabilir. Aile içindeki gündemlerinizle kendinizi ortaya koyma enerjinizi iyi dengelemeye de dikkat etmelisiniz. 

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar; temmuz ayının ilk haftaları maddi konularla ilgili anlaşmalar ve kazançlarınıza dair yeni fikir ve görüşmelerle geçtiğini fark edebilirsiniz. Temmuz’un ilk haftası Mars’ın kapalı alanınıza geçmesi ile birlikte de kontrolsüz enerji çıkışlarına ya da bilinçaltınızın size oyunlarına dikkat etmelisiniz. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ise sizlere maddi konularınızla ilgili yaptığınız bu uğraş ve girişimlerin sonuçlarını sunabilir. Sadece sizin değil hayatınızı paylaştığınız kişilerin ya da ailenizin de gelir ve giderleriyle ilgili bir neticelenme ve dönüşümler bu dolunay ile yaşanabilir. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte, iletişimin ve yakın çevrenizde sosyal trafiğinizin arttığını fark edebilirsiniz. Bu dönem gündeminiz biraz daha seyahatlere kayabilir ve yeni seyahat planları yapılabilir ve hareket halinde olacağınız günler başlayabilir. Ayın son günleri Jüpiter retrosunun başlaması ile birlikte önümüzdeki birkaç ay genelinde sosyal gruplar ve sosyal organizasyonlardaki yerinizi ve kariyerinizden gelen kazanımlarınızı yeniden değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç 

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar, temmuz ayının ilk günleri sizler açısından yeni kararlar ve deneyimlerle geçecek. Haziran ayının son günlerinde sizin burcunuzda yaşadığımız yeni ayın etkilerini temmuz ayının ilk günleri görme şansınız olacak. Bir yandan da iletişim trafiği hızlanacak ve seyahatleriniz de artacak. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ise sizlere hem kendinizde uzun zamandır yapmak istediğiniz değişikliklerde hem de ilişki ve ortaklıklarınızla ilgili durumlarda bir nihayete ulaşmanıza yardımcı olacak. Partnerinizin de hayatında sonuçlanmasını beklediği konular varsa bunlarla ilgili de haberler alabilirsiniz. Ancak bazı konuların dönüşümle birlikte nihayete varması da mümkün. 18 Temmuz itibariyle Venüs’ün sizin burcunuza geçmesiyle birlikte ise bedensel anlamda yapmak istediğiniz değişikliklere daha uygun bir süreçte olacak ve bir yandan da ilişkilerinizde iyileşmeler fark edeceksiniz. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte, maddi konular ve harcamalarınıza dair gündemleriniz artacak.  Bir yandan da seyahatleriniz, eğitim konuları ve kardeşler için harcamalarınızın gündeme gelebilir.  

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgili Aslan burcu ve yükselen burcu Aslan olanlar, temmuz ayının ilk günleri sizler açısından kontrol dışı gelişmelerin yönetimi ve ruhsal anlamda kendinizi geliştirmek istediğiniz konulara bakarak geçecek. Ayın ilk günleri iletişimde daha içe kapalı olduğunuzu hissedebilirsiniz. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ile, çalışma ortamınızda bazı konular gündeme gelebilir ve ofis ortamınızda ya da çalışma hayatınızda verdiğiniz kararların sonuçlarını alabilirsiniz. Ayrıca sağlık konularında da bazı neticeler alabilir veya ruh ve bedensel sağlığınıza dair bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. 19 Temmuz itibariyle Merkür’ün sizin burcunuza geçmesiyle beraber iletişim konularınız hızlanabilir ve yer değişiklikleriniz artabilir. 22 Temmuz’da Güneş’in sizin burcunuza geçmesi ile birlikte kendinizi daha motive ve enerjik hissedeceğiniz dönem de başlayacaktır. 28 Temmuz’da ise sizin burcunuzda yaşanacak olan yeni ay ile, kendinize ve hayatınıza dair bir çok yeni karar alabilme şansınız olacak ve Jüpiter’in de desteğiyle birlikte hayatınıza yeni fırsatların girebileceğini deneyimleyeceksiniz. 

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar, temmuz ayının ilk haftalarına sosyal ortamlarla ilgili yeni enerjilerle gireceksiniz. Yeni arkadaşlar, yeni çevreler ya da mevcut arkadaşlıklarınızla yeni planlar yapmanız gündeme gelebilir. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ile, aşk hayatınızla ilgili bazı neticeler almanız söz konusu olabilir. Ancak Dolunayda dönüştürücü etkiler olması sebebiyle, hem aşk hayatınız hem sosyal hayatınız hem de hayatta keyif aldığınız alanlarda bazı dönüşümler yapmanız gerekebilir. Çocukları olan Başak ve Yükselen Başak’ların çocuklarıyla ilgili bekledikleri bir durumun neticeye ulaşması söz konusu olabilir. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte, daha izole olma ve yalnız kalma isteğiniz artabilir. Bu dönem ruhsal konularınız gündeme gelebilir ya da ruhsal alanda yapmak istediğiniz çalışmalarınıza da odaklanabilirsiniz. Ay sonu itibariyle Jüpiter’in gerileme hareketine başlamasıyla birlikte ise, yazın geri kalanında maddi konularınızdaki gelişmelerinizin üstünden yeniden geçmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. 

Terazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar; temmuz ayının ilk haftaları ilginiz daha çok iş ve kariyer alanlarında olacak ve bir yandan da bu alanlarda yazılı ve sözlü iletişimin arttığını fark edeceksiniz. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ise sizlere hem ebeveynleriniz hem de patronlarınızla ilgili bazı konularda sonuçlar getirirken, aile hayatınız ve evinizdeki bazı konularda dönüşümler yaşamanız söz konusu olabilir. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte, arkadaşlarla buluşmalar ve sosyal çevre ile yapılacak planlar artacaktır. Bu dönem geleceğinize dair bazı yeni fikirler ve kararlar da gündeminize gelebilir. Yine ayın son günleri Jüpiter karşıt burcunuzda gerilemeye başlayacak.  Yaz aylarının devamında partner ve ikili ilişkilerinizdeki gündemlerinizin üstünden yeniden geçmeniz gereken durumlar yaşayabilirsiniz. Yeni partnerlik ilişkileri yerine mevcut olanlarla ilgili geçmiş konularda yeni bakış açıları geliştirmeniz gereken durumlar olabilir.  

Akrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar, temmuz ayının ilk haftaları eğitim, yurtdışı konuları ve projeler anlamında yoğun bir dönemde olacaksınız. Eğitim hayatınızdaki yeni gelişmeler kendini gösterebilir yine uzak mesafe ilişkilerinizde yeni gelişmeler temmuz ayının ilk haftaları artabilir. 5 Temmuz itibariyle Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ilişkilerinizde hararetli bir döneme girdiğinizi söylerken yine partnerinizle ay geneli karşıtlıklara ve çatışmalara dikkat etmenizi söylüyor olacak. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ile, yakın çevre, akrabalar veya kardeşlerinizle ilgili bazı konularda netlikler yaşayabilirsiniz. Ayrıca alışveriş ve ticaret konularında da bazı hususlar bu dolunayla tamamlanabilir. Eğitim konularıyla ilgili beklediğiniz bir durumun sonlanması da mümkün. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte, iş ve kariyer hayatınızda hareketlilik ve iletişim yoğunluğunuz artacak. Bu yeni ay ile birlikte yeni bir iş planı yapmanız ya da iş hayatınıza dair yeni bir karar vermeniz söz konusu olabilir.  

Yay ve Yükselen Yay

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar; temmuz ayının ilk haftaları maddi konularla ilgilenebilir ve banka görüşmeleriniz, kredi, borç yapılandırmaları ve bunlara dair anlaşmalar yapmanız söz konusu olabilir. Temmuz’un ilk haftası Mars’ın çalışma ortamınızı ilgilendiren alana girmesiyle de çalışma hayatınızdaki aksiyon artabilir ancak çalışma ortamınızda hararete de dikkat etmeniz ay geneli gerekebilir. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ise sizlere kazançlarınız ya da ay geneli yaptığınız maddi konulardaki görüşme ve anlaşmalarınızla ilgili sonuçları sunabilir. Maddi konularınızda bazı meselelerinizi dönüştürmeniz de gerekebilir. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte, yurtdışı konularınızda hareketlenmeler ve seyahat planlarınız artabilir. Turizm, ithalat, ihracat, taşımacılık konularında faaliyet gösteriyor ya da göstermeyi düşünüyorsanız da bu alanlarda yeni girişimleriniz olabilir. Ayın son günleri Jüpiter retrosunun başlaması ile birlikte önümüzdeki birkaç ay genelinde aşk ve ilişkilere dair bazı konuların yeniden üstünden geçmeniz ya da borsa, riskli yatırım gibi konularınızdaki girişimlerinize yeniden bakmanız gerekebilir. 

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar, temmuz ayının ilk günleri sizler açısından yeni ilişkiler ve ilişkilerde yeni kararlar anlamına gelecek. 5 Temmuz itibariyle Mars’ın da Boğa burcuna geçmesiyle ilişkilerinizde ve aşk hayatınızda gelişmeler hızlanacak. 13 Temmuz’da sizin burcunuzda gerçekleşecek dolunay ise sizlere birçok konuya dair sonuç getirecek. Özellikle ilişkilerinizin mercek altında olacağı bu dolunayda hem kendiniz hem de ilişkilerinizde dönüştürmek istediğiniz konuları ele almanız gerekebilir. Bir yandan sistem sizlerden artık iyi giden ilişkileri sahiplenmenizi ve size hizmet etmeyenlerden uzaklaşmanızı bekleyecek olaylar sunacaktır. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte ilginiz maddi konulara kaymaya başlayacak ve bu alanlarda bir çok görüşme ve plan gündeminize gelecek. Aile ya da partnerle paylaştığınız kaynaklarınıza ilişkin yeni kararlar vermek ya da yeni hedefler koymak da gündeme gelebilir. Ay sonu itibariyle Jüpiter’in gerileme hareketine başlayacak olması ise yazın geri kalanında aile ve ev hayatınızdaki meselelerinizin üstünden yeniden geçeceğiniz durumlara işaret edecektir. 

Kova ve Yükselen Kova

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar, temmuz ayının ilk günleri sizler açısından iş hayatı ve çalışma temponuza dair yeni gelişmeler ya da bu alanlarda yapacağınız sözlü yazılı iletişim konularıyla geçecek. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ile, çalışma ortamınızda bazı konular netleşebilir ancak bu dolunayda kontrolünüz dışında yaşanabilecek gelişmelere karşı da daha temkinli olmalısınız. Bir yandan kaygılarınızın arttığını fark edebilirsiniz. Hayatınızda size ruhsal anlamda iyi gelmeyen kişi ve olayları dönüştürmeniz de gerekebilir. 22 Temmuz itibariyle Merkür ve Güneş’in karşıt burcunuzda yer almasıyla partnerlik konularında iletişim artabilir ve partnerinizle birlikte bazı planlar gündeme gelebilir. 28 Temmuz’da ise Aslan burcunda yaşanacak yeni ay, ilişkilerinize dair yeni kararlar ve gündemler hayatınıza sokabilir. Jüpiter’in gerileme hareketinde ama yeni aya vereceği destek ile, partner ve ilişkilerde önceden yaptığınız anlaşma ve sözleşmelere dair konularda yeni koşullar ve şartların belirdiğine şahit olabilirsiniz.  

Balık ve Yükselen Balık

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar, temmuz ayının ilk haftalarında aşk, sosyal ilişkiler ve duygusal paylaşımlarınıza dair gündemleriniz olabilir. İlişkilerde iletişim ve planlar artabilir. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ile hem aşk ve duygusal hayatınız hem de arkadaşlıklar ve sosyal gruplarınıza dair bazı neticeler almanız söz konusu olabilir. Ancak Dolunay’da dönüştürücü etkiler olması sebebiyle, hem aşk hayatınız hem sosyal hayatınız hem de hayatta keyif aldığınız alanlarda bazı dönüşümler yapmanız gerekebilir. Bir yandan da geleceğinize dair umut ve planlarınıza yeniden bakmanız ve dönüştürmeniz gereken durumları ele almanız da söz konusu olabilir. 22 Temmuz sonrası hem Merkür’ün hem Güneş’in Aslan burcunda yer alması ve yaşanacak Aslan yeni ayı ile birlikte, çalışma hayatınız ve çalışma ortamlarınızda hareketlilik artarken, iletişim de hızlanabilir. Bu yeni ay ile sağlığınıza dair de yeni kararlar vermek isteyebilirsiniz. Ay sonu itibariyle Jüpiter’in gerileme hareketine başlamasıyla birlikte ise, yazın geri kalanında kazançlarınıza ve maddi konularınızda yaptığınız girişim ya da yatırımlara yeniden bakmanız ve maddi konulardaki beklentilerinizin üstünden geçmeniz gereken durumlar gündeminizde olabilir.  Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...BLOOM SHOP