Yaşasın! Sonunda en sevdiğim mevsim olan sonbahardayız!

Hava ne soğuk ne sıcak… Yavaş yavaş dışarı çıkarken üstümüze ince bir ceket almaya da başladık ki, bana kalırsa günlük hayatta veya işe giderken tek parçayla şık hale gelmenin en kolay yolu üstünüze bir blazer giymektir.

Bir türlü bitmek bilmeyen, bol tutulmalı, çok felaketli ve yorucu 2018 yazını geride bıraktığımız bu günlerde gelin beraber 2018/2019 sonbahar kış sezonu trendlerine bakalım. Biraz huzur bulalım, azıcık içimiz açılsın.

Kadife

Sevineyim mi üzüleyim mi bilemediğim, bazen aşk yaşadığım bazen de nefret ettiğim “kadife” akımıyla başlayalım istiyorum. Hala fark etmediyseniz ben söyleyeyim, bu kış ve hatta 2019/2020 sonbahar-kış sezonu da kalın fitilli kadife ile geçecek. Kocaman ceketler, geniş paça pantolonlar, hatta kabanları bile kadifeden göreceğiz önümüzdeki kış. Güzel; çünkü nostaljik bir havası var. Çiçek çocukları ve 70’li yılları çağrıştırıyor. Zor tarafı ise kumaşın ağırlığı ve dokusunun istemeden üstümüze birkaç kilo ekleme olasılığı.

Retro Kazak

En eski, en nostaljik ve en trend bir diğer parçamız da retro anne kazakları olacak bu kış. Bu trendi en güzel uygulayacağınız parçalar ise dar kesimli süveterler ve kazaklar, ayrıca önü düğmeli V yaka hırkalar olacaktır. Unutmayın ki bu sezon ağırlıkla 70’li yılların etkisinde olacağız. Yani geometrik desenler ve parlak renkli dokunuşlar, retro kazak bakarken aramamız gereken özellikler olmalı.

Animal Print

“Animal print” önümüzdeki sezon her yerde, her şekilde ve renkte bizi bekliyor olacak. Leopar mı istersiniz, zebra mı yoksa yılan derisi mi? Seçin beğenin alın! Bu trendin size göre fazla iddialı olduğunu düşünüyorsanız, belki bir fular veya kemer ile aramıza katılabilirsiniz.

Oversize

Bu kış bol kıyafetler giymek çok moda. Zaten son iki senedir bu akımdan az da olsa nasibimizi almıştık fakat bu kış artık pantolon ve ceketlerde, kabanlarda ve kazaklarda her şeyin daha da oversize olacağı günler bizi bekliyor. Demedi demeyin; bu sene büyük alın, seneye de giyersiniz!

Balıkçı yaka

Balıkçı yaka kazaklar ve üstleri bu kış “layering” yapmak, yani kat kat giymek için bolca kullanıyor olacağız. Hem üşümeyeceğiz, hem zaten elimizde olan  parçaları bol bol kullanacağız, hem de modayı yakalayacağız. Daha ne olsun?

Hardal, Tarçın, Toprak ve Ötesi

Son olarak biraz da renklerden bahsedelim. Sonbahar da olsa bu dönem sadece kahve, siyah ve grilerle geçmeyecek. Son iki sezondur zaten gözlerimizin aşina olduğu hardal ve tonları, ayrıca tarçın ve toprak renkli parçaları bol bol görüyor olacağız. Kullanması zor gibi gelse de bu tonları nötr renkli kombinlerin üzerinde kaban veya ceket olarak veya aksesuarlarda kullanmak bile sizi 2018/2019 sonbahar-kış sezonu için hazır hale getirecektir.  Yeni sezonun sizlere mutluluk getirmesini dilerim!

İlginizi çekebilir!Ceren Köşker Çizmecioğlu

1985 yılında Kırşehir'de doğan Ceren, ODTÜ ve SUNY Binghamton Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler çift diploma programından 2008 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra, uzun yıllar Türk Hava Yollarında Pazarlama Uzmanı olarak, yurtiçinde ve yurtdışında çalıştı. 2015 yılında işine ara vererek radikal bir karar ile Arjantin'e taşındı ve Buenos Aires...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP