YAZAN: ALEYNA TEPE
FOTOĞRAF: BYRDIE

2022 yılının önemli retrolarından biri olan Uranüs retrosu, 24 Ağustos 2022’de başlayarak 23 Ocak 2023’e kadar devam edecek ve Boğa burcunda gerçekleşecek. Uranüs, devrim ve isyan gezegeni olarak biliniyor ve büyük ölçekte değişimi beraberinde getiriyor. Uranüs’ün Boğa burcunda olması ise bugüne kadar kurduğumuz temeller etrafında değişim yaratabilir. Bu retroda bildiklerimiz, rutinlerimiz ve ilişkilerimiz gibi hayatımızın temel konularında değişimler gerçekleşebilir. Özellikle sabit burçlar üzerinde güçlü etki yaratması beklenen Uranüs retrosu burcunuzu nasıl etkiliyor araştırdık.


Uyandırıcı ve değişim öncüsü olarak bilinen Uranüs, retro boyunca ona direnmek yerine değişimi kabul ederek yeni bir yol seçenler için ilerlemeyi ve gelişimi sağlayabilir. Uranüs retrosunun güçlü bir enerjisi vardır. Bu güçlü enerji, yeni bir gerçekliğe uyanmanıza ve hayatınızda artık destekleyici olmayan her şeyi serbest bırakmanıza neden olabilir. Bu değişim, özellike Boğa burcunun da etkisiyle zaman zaman zorlayıcı ve rahatsız hissettirebilir. Öte yandan, biraz rahatsızlığa ve konfor alanından çıkmaya değer bir süreç olacak, çünkü Uranüs’le gelen bu değişim tamamen daha iyi olanı yükseltmekle ilgili. Retronun sizi tam olarak nasıl bir değişime doğru iteceğini, güneş ve yükselen burcunuz ile nasıl etkileşime girdiğine bakarak tahmin edebilirsiniz.

Koç burcu

Koç burcunun ikinci evini etkileyen Uranüs retrosu, finansal konularda değişimi ve yeni bütçe planlarını gündeme getirebilir. Parayı kazanma ve harcama biçimlerinizi sorgulamanıza sebep olabilecek bu birkaç ayda, yeni yollar denemek ve düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Değişim enerjisine direnmek yerine, finansal konularda en iyi adımları atmanıza ve paranızı biriktirmek konusunda sizi yönlendirmesine izin verin.

Boğa burcu

Burcunuzda gerçekleşecek Uranüs retrosu, hayatınızın tamamen değiştiğini hissetmenize sebep olabilir. Kişiliğinizin sınırlarını zorlayacak ve baştan aşağı yeni bir sizi destekleyecek bu enerji zaman zaman zorlanmanıza da sebep olabilir. Öyle ya da böyle, durgunluktan veya sıkışmışlık hissinden kurtulmaya ve otantik benliğinizin yeni bir tekrarını ortaya çıkarmaya zorlanacaksınız. Yeni bir oluşum hiçbir zaman acısız ya da mücadelesiz gelmez, izin verin Uranüs retrosu dışarı çıkmak isteyen yeni sizi desteklesin.

İkizler burcu

Dış dünyadan soyutlandığınız ve içinize döndüğünüz bir dönem sizi bekliyor. On ikinci evinizde gerçekleşen Uranüs retrosu, spiritüel konuları ve özünüzü gündeme getiriyor. Retro enerjisi sizin burcunuzu içsel bir dönüşüme zorluyor. Geçmiş travmalarınız, enerji blokajlarına sebep olan sıkışmalar ve karmanız dönüşüme hazır. Bu dönüşüm zaman zaman sizi zorlasa da Uranüs’ün iyileştirici enerjisini kabul edin. Meditasyon, nefes ya da günlük tutma gibi egzersizlerle değişim sürecini hafifleterek iyileşmenizi destekleyin.

Yengeç burcu

Uranüs retrosu sizin burcunuzda arkadaşlık ve sosyal yaşam konularını gündeme getiriyor. On birinci evinizi etkileyen bu transit, dikkatinizi eski ilişkileri yeniden canlandırmak veya yeni ilişkilere başlamak için karşınıza çıkan fırsatlara çevirebilir. Sosyal gruplarla bir araya geldiğiniz etkinliklere zaman ayırabilirsiniz. Artık size iyi gelmeyen kişilerin hayatınızdan çıktığı ve yeni ilişkilerin gündeminize geldiği bu dönemde, gerçek benliğinizle var olarak retro enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Aslan burcu

Aslan burcunun onuncu evini etkileyen Uranüs retrosu, kariyer, iş ve başarı ile ilgili konuları gündeme getiriyor. Hali hazırda sahip olduğunuz işinizin ya da karşınıza çıkan fırsatların yaşam yolunuza nasıl hizmet ettiğini sorguladığınız bir dönem olabilir. Hedeflerinizi, tutkularınızı ve ilerlemek istediğiniz kariyer yolunuzu keşfetmenizi sağlayacak bu enerji, zihninizdekileri eyleme geçirmeniz konusunda da öncü olabilir. Bu değişimden korkmayın. Kendinize inandığınız ve değişime direnmediğiniz sürece Uranüs retrosunun pozitif etkilerini görebilirsiniz.

Başak burcu

Bu retro sizin için yeni bir bakış açısını beraberinde getirebilir. Uranüs retrosu, zihninizi yeni alanlara doğru harekete geçirmeye itebilecek, keşfetme ve merakla ilişkili dokuzuncu evinizi etkiliyor. Bu beklenmedik bakış açıları, iş, aile, romantik ilişkiler ya da günlük yaşam konularında hayatınızı etkileyebilir. Beklenmedik seyahatler, sosyal ilişkilerde yeni deneyimler ve gündeme gelen yeni konular söz konusu olabilir. Merakınızı kaybetmediğiniz ve keşfetmeye devam ettiğiniz sürece ruhsal ve entelektüel gelişimi deneyimleyebilirsiniz.

Terazi burcu

Uranüs retrosu, cinsellik ve güç konularının baskın olduğu sekizinci evinizi etkiliyor. Birkaç ay boyunca spiritüelliğinizin arttığını ve karanlık taraflarınızın meydana çıkmaya çalıştığını hissedebilirsiniz. Karanlık taraflarınız sizi korkutmasın, onlara karşı direnç göstermek yerine yüzeye çıkmalarına izin verin. Uranüs retrosu, karanlıkların içinde saklı aydınlığı keşfetmenizi sağlayabilir. Kendinizle kuracağınız bu yakınlık aynı zamanda romantik ilişkilerinizin de derinleşmesine olanak sağlayabilir.

Akrep burcu

İlişkileri temsil eden yedinci evinizi etkileyecek Uranüs retrosu, romantik ilişkilerinizde dönüşümleri gündeme getirebilir. Retro enerjisi, toksik ve yorucu birlikteliğinizi geride bırakmanız konusunda sizi zorlayabilir. Kişisel refahınızı ön planda tutarak zararlı birlikteliklerden vazgeçmek için iyi bir zaman olabilir. Öte yandan, hayatında sağlıklı bir ilişki olan Akrep burçları, Uranüs’ün enerjisi ile daha derin bağlar kurmak ve ilişkilerini bir sonraki aşamaya taşımak isteyebilir. Değişime direnmeden kabul ettiğiniz sürece romantik ilişkilerinizde iyileşmeler gözlemleyebilirsiniz.

Yay burcu

Uranüs retrosunun gerçekleşeceği bu birkaç ay sağlığınızı, rutinlerinizi ve alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz konusunda sizi teşvik edebilir. Hem zihinsel hem de bedensel sağlığınızı destekleyecek yeni alışkanlıklar edinmeye ya da hobiler denemeye zaman ayırabilirsiniz. Retro enerjisinden faydalandığınız ve değişime direnmediğiniz sürece bütünsel iyi oluş halinizi desteklemenize yardımcı olacak birçok fırsatla karşılaşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın, daha çok su için, uyku düzeninizi gözden geçirin ve hareket edin.

Oğlak burcu

Bu dönem kendinizi biraz gergin hissedebilirsiniz. Uranüs retrosu sizi tam tersini yapmaya ve aydınlanmaya zorluyor. Yaratıcılığınızı ve içinizdeki çocuğu harekete geçirebilecek beşinci evinizde gerçekleşen uranüs retrosu, sanatsal ifade, zevk ve eğlence gibi konularla sınırların ötesinde özünüzü yansıtmanız ve iyileştirmeniz için fırsatlar sunuyor. Kurallara ve sınırlara birazcık karşı çıkmak ya da esnetmek sizin için faydalı olabilir. Bu birkaç ay, içinizdeki enerjinin tadını çıkarın ve sınırların değil arzularınızın size rehberlik etmesine izin verin.

Kova burcu

Uranüs retrosu, ev ve aile yaşamınız ile ilgili dördüncü evinizi etkiliyor. Dolayısıyla bu retro, güvenlik duygunuzu, aile bağlarınızı ve fiziksel evinizi etkileyebilir. Aile bireylerinizle ilişkilerinizi gözden geçirmek, yeni adımlar atmak ve konuşulmamış konuları konuşmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda bu birkaç ay, fiziksel evinizde de değişikler yapmanız ya da taşınmanız söz konusu olabilir. Uranüs’ün yenilikçi enerjisi sayesinde, ailenizin beklentilerinden kurtulmak ve kendi yolunuzu çizmek için motive olabilirsiniz.

Balık burcu

Uranüs retrosu ile iletişim kurarken çoğunlukla iç sesini dinleyen balık burçları için değişimler gündeme gelebilir. Öğrenme ve iletişim ile ilişkili üçüncü evinizi etkileyen Uranüs gerilemesi, iletişim tonunuzu değiştirebilir, kendinizi daha meraklı ve motive hissetmenizi sağlayabilir. Değişimin zorlayıcılığını da kabul ettiğiniz ve direnç göstermediğiniz sürece, fikirlerinizi ve sesinizi paylaşmak için karşınıza çıkan fırsatları fark edebilirsiniz.Aleyna Tepe

1997 yılında İstanbul’da doğan Aleyna, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında devam ediyor. Çocukluğundan beri duygu ve düşüncelerini yazarak ifade eden Aleyna, iyi yaşam konseptine duyduğu ilgiyi yazma tutkusuyla birleştirerek Live to Bloom’da editör olarak çalışıyor. Akademik ve deneyimsel olarak kendini...BLOOM SHOP