FOTOĞRAF: @blancamiro
YAZAN: MİRAY AKIN

Kolayca sönen ve hacmini kaybetmişler saçlar için hazırladığımız volümlü saçlar için bakım rehberine göz atmayı unutmayın! İşte 70’lerden ilhamını alan ultra hacimli, güçlü ve dolgun saçlar için ipuçları.


Saçlarınıza ekstra hacim kazandıracak formüller ile tanışmaya ne dersiniz? Kabuğuna çekilen saçlar yerine daha dolgun görünümler için geçici formüller yerine kalıcı çözümleri deneyebilirsiniz.

1. Doğru saç kesimi

Doğru bir saç kesimi ile istediğiniz gibi ultra volümlü saçlara kavuşmanız mümkün. Daha kısa ve katlı saçlar, saçlarınızı olduğundan daha hacimli göstermek için birebir.

Instagram: @josefinevogt


HOMEMADE AROMATERAPİ
Aromaterapik Saç Kremi
KEŞFET

2. Şampuan ve saç kreminin yerini değiştirin

Şampuan adımından sonra kullanılan saç kremleri özellikle ince telli saçların sönmesine neden olabiliyor. Bu sebeple duşta yapacağınız ufak bir değişiklikle önce saçlarınıza ekstra hacim kazandıracak olan Homemade Aromaterapi Saç Kremi ile yumuşatabilir daha sonra da şampuan ile kremin ağırlaştırıcı etkisinden kurtulabilirsiniz.


3. Saçlarınıza tarak ile hareket katın

İstediğiniz volümlü saçlara ulaşmanız Homemade Arometerapi‘nin lavanta uçucu yağı ile kokulandırılmış Şimşir Tarak‘ı ile mümkün. Tek yapmanız gereken saçlarınızı, saç diplerinize doğru tarayarak krepe atmanız. Bu pratik işlemin ardından saçlarınızı her zaman ayırdığınız yöne doğru taramayın. Kullandığınız ayrıma alışan saçlarınıza bambaşka bir yön vermek, saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayacak.

HOMEMADE AROMATERAPİ
Lavantalı Şimşir Tarak
KEŞFET

Instagram: @negin_mirsalehi

4. Kurutma ve şekil verme adımlarını es geçmeyin

Duştan sonra başınızı öne doğru eğerek saçlarınızı kurutmayı deneyin. Böylelikle saçlarınızı tersten kuruturken özellikle saç diplerinizin hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ardından saçlarınızın daha gür gözükmesini sağlayacak olan buklelere bir şans verin. Bu esnada, saçlarınızı çok fazla ısıya maruz bırakmamak için bigudileri, saç bantlarını veya örgüleri tercih edebilirsiniz.


5. Volümlü saçların olmazsa olmazı periyodik saç bakımı

Her daim doğallıkla parlayan, gür ve volümlü saçlar için saç bakım rutininize yapı kazandırıcı spreyleri, bitkisel suları ve şekillendirici köpükleri eklemeyi deneyin. Saçların dökülmesini engelleyen, saç köklerini besleyen ve saçları dolgun gösteren papatya suyu ile formülize edilen Abtira Garden Chamomile Saf Papatya Suyu‘nu deneyin.

ABTIRA GARDEN
Chamomile Saf Papatya Suyu
KEŞFET
Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP