WELLPRENEUR, wellness girişim ekosisteminini büyütmek ve geliştirmek amacıyla Live to Bloom küratörlüğünde, girişimci, yatırımcı ve stratejist Münteha Adalı’nın proje ortaklığı ile hayata geçirildi.


Wellness alanında dünyada ve Türkiye’de oluşan yeni büyüme alanlarını, sektörün mevcut oyuncuları ve yeni katılmak isteyen girişimcileri ortaya çıkarmak hedefiyle hayata geçirilen WELLPRENEUR, proje ortağı ve ev sahibi Münteha Adalı’ya göre: “yeni fırsat alanlarını ortaya çıkarmak ve paylaşmak” için zemin yaratıyor. Girişimcilik yolculuğunda kendini keşfetmenin ve iç sesi duyabilmenin önemi, konforsuzluğun içinde kalabilmek, zihinsel wellbeing’i koruyabilmek ve geliştirebilmek, wellness sektörünün geleceği ve trendler, AXA Sigorta ana sponsorluğunda, Voonka Collagen ve Kalamış 39 co-sponsorluğunda wellness alanındaki girişimcilerin ve sektöre yön veren isimlerin katılımıyla ilki gerçekleşen WELLPRENEUR etkinliğinde ele alındı.

WELLPRENEUR etkinliğinde AXA Sigorta Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Sanem Çıngay Buçukoğlu, Kampotu İlaç Genel Müdürü Beril Koparal Ergün, Global Wellness Day Kurucusu Belgin Aksoy, Ayurveda Eğitmeni & Wellbeing Uzmanı Ebru Şinik, 39 Kalamış Marina Hotel & Restaurant Kurucusu ve Arya Women Yatırım Platformu Kurucu Ortağı Münteha Adalı ve Live to Bloom Kurucusu Ceren Ceylan Ertaç konuşmacı olarak yer aldı. Selda Güleç’in kurucusu olduğu SG İmalathane, mevsiminde ve sıfır atık bir öğle yemeği menüsü servis etti.  

WELLPRENEUR’de neler konuşuldu?

WELLPRENEUR, Ceren Ceylan Ertaç ve Münteha Adalı’nın, wellness ekosistemi içerisinde yer alan wellness girişimcileriyle birlikte ekosistemi büyütmenin, geliştirmenin ve iyi yaşam farkındalığını artırmanın mümkün olacağını ve toplumun her kesiminde bu farkındalığın gelişmesi gerekliliğini vurguladığı sözleriyle başladı. 

Sanem Çıngay Buçukoğlu
Beril Koparal Ergün
Belgin Aksoy
Ebru Şinik

AXA Bireysel Teknik & Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Sanem Çıngay Buçukoğlu, başlatmış oldukları bütünsel sağlık (wellbeing), zihinsel sağlık ve wellness konularını bileşenleri haline getirdiği “Sağlık Transformasyon Yolculuğu”na, girişimci ekosistemi faaliyetlerine ve indiren herkes için sağlık ve çevre dostu zengin bir içerik kaynağı sunan AXAFit Mobil Uygulamasına değindi. Kampotu İlaç Genel Müdürü Beril Koparal Ergün ise Kampotu’nun kadın girişimlerine verdiği desteğe, üretim süreçlerinde atılan sürdürülebilirlik adımlarına, yaşam kalitesini destekleyen zengin gıda takviyelerine ve AR-GE süreçlerine değindi. Global Wellness Day’in kurucusu Belgin Aksoy, Türkiye’den doğan iyi yaşama adanmış bir günün yarım milyar insan tarafından 170 ülkede kutlanmasına uzanan yolculuğunu, kadın girişimcilere örnek olan hikayesini ve GWD’nin 7 adımlık manifestosunu davetliler ile paylaştı. Son olarak Ayurveda Eğitmeni & Wellbeing Uzmanı Ebru Şinik ise gündelik yaşamı iyileştiren pratikleri paylaştı.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP