YAZAN: MİRAY AKIN

Yeni yıl demek yeni umutlar, yeni başlangıçlar demek. Masalsı dünyalarıyla bu coşkuyu sıcacık bir şekilde yansıtan filmler ise en yumuşak pijamamızı giyip sıcak çikolatamızı elimize aldığımızda bizleri hayaller aleminde gezintiye çıkarıyor. İşte yeni yıl heyecanını yaşatırken bu umut dolu dönemi sıcacık bir gülümsemeyle karşılamanızı sağlayacak en eğlenceli yılbaşı filmleri!


The Holiday

Başrollerinde Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law ve Jack Black’in yer aldığı bu keyifli romantik komedide, iki kadın yeni başlangıçlar yapmak için yılbaşında İngiltere’nin küçük ve sevimli bir kasabasındaki minik bir ev ile Los Angeles’daki gösterişli malikaneyi değiştirmeye karar veriyorlar. Onların hayatlarında yeni bir sayfa açmaya karar vermeleriyle birlikte bizleri de sıcak bir atmosfere davet eden The Holiday’de, aşk, arkadaşlık ve yılbaşı ruhuna doyacaksınız.

Love Actually

“To Me, You Are Perfect” sözcükleriyle bir ikon haline gelmiş olan Love Actually, yıldız ansambl oyuncu kadrosu ile üzerinden yıllar geçse bile hala konuşulmaya ve izlenmeye devam ettiren bir yapım. Farklı pencerelerden 8 çiftin romantik öykülerine dahil olduğumuz filmde, arka fonda bizleri karşılayan yılbaşı heyecanı, onlar umut dolu serüvenlere atılırken bizleri de yalnız bırakmıyor. Lapa lapa yağan karın beyaz bir örtü ile sardığı sokaklar, parlayan ışıklar ve her yerde olan aşk, bu filmle birlikte içinizi ısıtmaya yetiyor.


Carol

Cate Blanchett ve Rooney Mara gibi başarılı iki oyuncunun başrolünde yer aldığı Carol, arka perdesindeki yılbaşı temasıyla bizleri tutkulu bir romantizmin içerisine davet ediyor. Dışarıdan mükemmel gözüken bir hayata sahip Carol’ın beklenmedik bir şekilde karşısına Therese’in çıkmasıyla konu bulan film, 1950’lerin Amerika’sında birbirlerinden çok farklı hayatlara sahip olan iki kadının aşk ve özgürlük kavramaları ile verdiği mücadeleyi gözler önüne seriyor.

The Family Stone

Diane Keaton, Sarah Jessica Parker ve Rachel McAdams gibi başarılı oyuncuları bir araya getiren The Family Stone, yeni yılı karşılarken ailecek kahkahalara boğulmak için ideal yapımlardan. Noel’i kutlamak ve oğullarının kız arkadaşıyla tanışmak için bir araya gelen bir ailenin sofrasında baş köşeye oturacağınız filmde, Stone ailesinin sohbetleri ve ufak ama eğlenceli tartışmaları ile birçok duyguyu aynı anda hissederken soğuk günlerde sımsıcak bir gülümseye kavuşacaksınız.


Last Christmas

Listedeki en yeni yapımlardan olan Last Christmas, Emilia Clarke, Henry Golding ve Emma Thompson’ı bir araya getiriyor. Elf olarak bir dükkanda çalışan Kate’in hiç beklemediği bir anda karşısına Tom’un çıkmasıyla birlikte karışık olan hayatı bir de kalp karmaşası ile birbirine dolanıyor. Bu eğlenceli romantik komediyi izlerken ise bizlere yeni yıl ile birlikte yeni başlangıçlara ve yeni aşklara merhaba demek kalıyor.

The Polar Express

Animasyonların yaşının olmadığının bir kanıtı olan The Polar Express ile Noel babaya inancını yitiren küçük bir çocuğun kutup ekspresine binerek çıktığı karlar altındaki yolculuğa şahit olmaya hazırlanın! Hüzün, mutluluk, coşku gibi duyguları bir arada hissedeceğiniz filmde, trenin mucizelere açılan kapısından girecek heyecan verici bir masala ortak olacak ve hiçbir zaman inancınızı yitirmemeyi öğreneceksiniz.


It’s a Wonderful Life

Vazgeçilmez bir yılbaşı klasiği olan 1946 yapımı It’s Wonderful Life, Hollywood’un altın çağını sevenlerin bir kez daha seyretmesi gerekenlerden. Sadece en iyi yılbaşı filmleri arasında değil tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen It’s a Wonderful Life, bir meleğin bir Noel gecesi intihar etmeyi düşünen bir adamı ziyaret etmesiyle konu buluyor. George’a küçük bir oyun oynayan melek, ona dünyanın onsuz nasıl bir yer olacağı anlatılırken George’un yaşadığı bu deneyim, hayatın ne kadar değerli olduğunu verdiği pozitif mesajlarla hissettiriyor.

When Harry Met Sally

Kült romantik filmler arasında yer alan Nora Ephron imzalı When Harry Met Sally, bir yolculuk sırasında tanışan Sally ile Harry’in kadın ve erkek ilişkilerini tartışmaya başlamasıyla konu buluyor. Kadın ve erkek arkadaş olur mu olamaz mı derken ayrılan daha sonra yolları tesadüfen bir kez daha kesişen ikilinin aralarında sımsıcak bir ilişki alevleniyor. Başrollerini Meg Ryan ve Billy Crystal‘in paylaştığı film, mutlu sona, başka bir bakış açısıyla yeni başlangıçlara yılbaşı kutlamalarıyla ulaşarak yeni yılın umut veren tavrını kalbimizde hissetmemizi sağlıyor.


Office Christmas Party

Jason Bateman, Olivia Munn, Jennifer Aniston ve T.J. Miller’ı bir araya getiren Office Christmas Party, bir müşteriyi ikna etmek için ofiste yapılan çılgın bir partiyi konu ediyor. Şirketin CEO’su Carol (Aniston), kardeşinin yönettiği şubeden memnun olmadığı için şubeyi kapatmaya karar verdiğinde, çalışanların işsiz kalmasını önlemek için tek çare potansiyel bir müşteriyi Noel partisi ile etkilemek oluyor. Maksimum eğlence için her ince ayrıntının düşünüldüğü partide, olayların çığırı çıkmaya başladığında, kahkahalarınızın da olaylara eşlik ettiğini fark edeceksiniz.

Elf

Yılbaşı filmleri denildiğinde akla gelen ilk filmlerden biri olan Elf’de, ünlü oyuncu Will Ferrell‘i Kuzey Kutbu’ndan New York’a gelen bir elf olarak izliyoruz. Burada babasını bulmaya çalışırken, Noel’e inancını kaybetmiş insanlar ile çevrelenen Buddy, böylelikle umut veren, yeni başlangıçlar için heyecanlandıran yeni yıl ve onun getirdiği neşe ile dolmamızı sağlıyor. Bu eğlenceli filmde, Ferrell’a Zooey Deschanel ve James Caan gibi isimler eşlik ediyor.Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP