Bu hafta burçları neler bekliyor; astrolog Aylin Aydın yorumluyor!

Astroloji harikadır. Çünkü her zaman koşulların daha iyiye gidebilmesini sağlayacağımız seçenekleri bize sunar.

Geçtiğimiz hafta çoğu kez engellenmiş, ilerleyememiş, yorgun ve enerjisiz hissetmiş olabiliriz. Bu ilerleyememe durumlarında kendi kendimize kalmış ve kendimizle konuşmuş olabiliriz. Kimsenin bizi görmediği, duymadığı bu anlarda yaptığımız konuşmalar ve davranışlar işte bu dönem çok yakından izleniyor gibi düşünebilirsiniz. Özellikle bedeninize yaptığınız bakım sizin en büyük sermayeniz. Bunu bazen çok önemsemiyoruz.

Kendinize iyi bir arkadaş olduğunuz zaman, hayatın en üzücü dönemlerini bile taşımanız daha kolay olur. Vücudumuzla olan ilişkimizi de içeren bu arkadaşlık, hayatımızda sahip olacağımız en uzun ilişkidir ve dünyayı selamladığımız yerdir.

Bu hafta Merkür/Plüton karesi, Venüs/Neptün karesi arasındaki 2 sert açı özellikle maddi konular ve ikili ilişkilerde bizi endişelendiren, kaygıya düşüren durumlarla karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Bu dönem özellikle önceden doğruyu söylememiş olmanın verdiği pişmanlıklar yaşanabilir.

Güneş/Neptün arasındaki yumuşak etkileşim ise bizi iyileştiren bir dokunuş gibi geliyor. Çok belirgin olmasa da iç sesimizi dinledikçe, dua ettikçe, meditasyon yaptıkça iyileşiyor gibi hissedeceğiz.

Bu hafta psikolojik ve spritüal destekler yolumuzu açacak gibi görünüyor.

Koç burcu

Merkür’ün bu hafta para evinize girmesiyle harcamalarınızda artış gözlenebilir. Uzun zamandır istediğiniz bir şeyi almak için bu hafta ihtiyacınız olan desteği bulabileceksiniz. Yönetici gezegeniniz Mars’ın geçtiğimiz hafta ve hafta sonu boyunca aldığı olumsuz açılar yüzünden sarsılmış, yıpranmış ve baskılanmış hissedebilirsiniz. Ama bu haftadan itibaren enerjinizi özellikle haftanın ilk günlerinde arkadaşlarınızla geçirmeniz durumunda daha iyi hissedebilirsiniz. Hafta ortası itibari ile biraz daha içe dönüş yaşayacak ve yalnız kalmak isteyeceksiniz. Hafta sonu ise tüm enerjiniz yükseliyor ve ışık saçıyor olacaksınız.

Boğa burcu

Yönetici gezegeninizin bu hafta Neptün ile yapacağı kare açı ekonomik anlamda veya sağlığınızla ilgili konularda kandırılma, aldatılma yanlış yönlendirilmelere karşı açık olabileceğinizi söylüyor. Psikolojik olarak kendinizi yorgun hissediyor olabilirsiniz. Bu yüzden daha önceden asla yapmam dediğiniz bazı aktivitelere başlamak, seyahatlere çıkmak zorunda kalabilir ve bunun tahmininiz ötesinde faydasını gördüğünü düşünebilirsiniz. Bu haftadan itibaren odağınız sağlığınız, dış görünüşünüz ve yeni hayatınız olacak. 15 Mayıs itibari ile burcunuza giriş yapacak Uranüs etkilerini şimdiden hissediyor olmalısınız. Yeni bir siz yaratmaya hazır olun.

İkizler burcu

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Plüton’dan aldığı kare açı ile sağlığınızı, kendinizi çok bitkin, kaygılı hissediyor olabilirsiniz. Bu hafta üstlerinizle yaşayacağınız gerginlikler yüzünden kafanız karışabilir. 8 Mayıs tarihine kadar bu konu yüzünden kaygılı olabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan biri ile aranızda güven sorunu oluşabilir. Veya hedefleriniz, ideallerinize ulaşmak konusunda kendinizi sıkışmış, güvensiz hissedebilirsiniz. Bu haftaya seyahatlerle başlayabilirsiniz. Uluslararası bağlantılı konular yine haftanın ilk günlerinde gündeminizde. Hafta ortası itibari ile üst düzey görüşmeler için çok uygun. Hafta ortasından itibaren göz önünde olacak ve önemli görüşmeler yapacaksınız. Hafta sonu için arkadaşlarınızla geçireceğiniz bir organizasyona hazırlıklı olun.

Yengeç burcu

Uzun süredir içinde bulunduğunuz kaygılı hal dolayısıyla bu hafta sevdiğiniz kişi ile tartışmalar yaşamış olabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde psikolojik bir destek almanız harika olabilir. Kaygılı ruh halinizi çözmeniz için doğru adımları atmak gerekiyor. Hafta ortasından itibaren çıkacağınız seyahatlerde arkadaşlarınızla bir araya gelebilir ve enerjinizi yükseltebilirsiniz. Veya yeni katılacağınız yoga, astroloji veya benzer bir kişisel gelişim eğitimi size yeni bakış açıları katabilir. Hafta sonunda bol bol göz önünde olacağınız için önemli görüşmelerinizi hafta sonuna bırakmanız yerinde olur. Merkür’ün Boğa burcuna geçişi ile sosyal çevreniz genişliyor. Yeni insanlara açık olmak kazandıracak.

Aslan burcu

İş yerinde birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızın sorumluluklarını yeterince sahiplenmemeleri sizi gergin hissettirebilir. Veya iş yerinde meydana gelen bazı değişiklikler sizi de endişelendirebilir. Aynı şekilde sağlığınızla ilgili yaşadığınız bazı gelişmeler yüzünden keyfiniz kaçmış olabilir. Haftaya yakın arkadaşlarınızın desteği ile başlıyorsunuz. Eşiniz ve ortağınızın desteği keyfinizi yerine getirecektir. Bu hafta ortasından itibaren ise ek gelir kaynakları kazanabileceğiniz fırsatlarınız olacak. Hafta sonu için bir seyahat planlamanız harika olur.

Başak burcu

Bu haftadan itibaren gündeminiz uzak seyahatler, uluslararası ilişkiler veya yeni bir eğitime başlamak olabilir. Hedeflerinizi, geleceğinize ait planlarınızı çok daha ciddi bir şekilde ele almaya başlayacaksınız. Bunu yaparken daha önceden alamadığınız riskleri almak konusunda da daha kararlı olabilirsiniz. Sağlığınız, zihniniz uzun süredir karışıktı, yorgun ve depresyonda hissediyordunuz. Haftaya başlarken yine sağlık konuları gündemde olabilir. Sorumluluklarınız ön planda hissedeceğiniz bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Hafta ortasından itibaren yakın arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, eşinize zaman ayırabilirsiniz. Hafta sonu ek gelir kazanacağınız fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Terazi burcu

Haftaya iş yerinde yaşayacağınız bazı tatsız sürprizlerle başlayabilirsiniz. Veya yine aynı şekilde sağlık konuları yüzünden kendinizi karmakarışık hissediyor olabilirsiniz. Ama kaygılarınızın boşa çıktığını göreceksiniz. Bu haftaya çocuğunuz ile başlayarak giriyor olabilirsiniz. Eğer çocuğunuz yoksa sevgiliniz veya bir hobiniz sizi meşgul ediyor olacak. Hafta ortasından itibaren ise günlük sorumluluklar yine gündeminizi alıyor olacak. Hafta sonunuzu yakın arkadaşınıza veya eşinize ayırmalısınız.

Akrep burcu

Haftaya ailenizi ve evinizi  ilgilendiren konularla girebilirsiniz. Aile büyüklerini ziyaret etmek harika olacaktır. Uzun süredir sorumluluklarınızı yerine getirmek konusunda engelleniyor hissediyorsunuz. Eskisi gibi blogunuzda yazamıyor, başladığınız kitabı elinize alamıyor olabilirsiniz. Bu  hafta eşinizle yapacağınız keyifli romantik bir gecenin ardından enerjiniz bu anlamda yükseliyor olacak. Hafta sonuna ertelediğiniz tüm işleri bitirecek zamanınız olacak, keyfinizi kaçırmayın.

Yay burcu

Maddi konulara ilişkin kaygılarınız yaşam enerjinizi uzun süredir düşürüyordu. Eğer bekarsanız uzun süredir birlikte olduğunuz kişinin ailenizle tanışmak istemesi veya sizi tanıştırmak istemesi mümkün. Bu konu yüzünden tartışmamaya özen gösterin. Haftaya kardeşiniz ile ilgilenerek başlıyor olabilirsiniz. Hafta ortasından itibaren ise anneniz ve eviniz aynı ilgiyi sizden bekliyor olacak. Hafta sonundan itibaren yaşam enerjiniz yükseliyor olacak. Merkür’ün Boğa burcuna girmesi ile önümüzdeki 1 ay boyunca gündeminiz sağlığınız ve artan sorumluluklarınız olacak. Bu dönemde beslenmenize çok dikkat edin.

Oğlak burcu

Aileniz ile ilgili kaygılarınız uzun süredir sizi yoruyor ve yıpratıyordu. Bu haftaya girerken sürpriz ödemeler ve alacaklar, mali konular gündeminizi oluşturuyor. Eğer yalnızsanız bu haftadan itibaren hayatınıza yeni biri girebilir ve aşık olabilirsiniz. Yeni bir hobiye başlamak, veya bebek bekliyorsanız bu haftadan itibaren güzel haberleri almak mümkün olabilir. Yeni bir aşka başlamak için harika bir döneme giriyorsunuz. Kardeşinizi ilgilendiren bazı sağlık konuları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ama korkmayın önemli bir şey yok.

Kova burcu

Haftaya enerjiniz yüksek başlıyorsunuz. Mutlaka haftanın ilk günlerini kendi bakımınıza ayırmalısınız. Hafta ortasında maddi konular, harcamalar gündeme gelirken, hafta sonuna doğru kardeşinizle ilgilenmeniz harika olur. Uzun süredir kardeşinizle ilgili yaşadığınız endişe ve kaygılar yüzünden ruhsal olarak daralmış hissediyordunuz. Hafta sonuna doğru birlikte geçireceğiniz zamanlar sayesinde biraz olsun keyfiniz yerine gelmiş olacak. Bu haftadan itibaren odağınız eviniz olacaktır. Yeni bir eve taşınmak için harika bir zaman. Hazırlıklara bu haftadan itibaren başlayabilirsiniz.

Balık burcu

Maddi konular yüzünden bazı endişeleriniz olabilir. Katılmak isteyip katılamadığınız bazı sosyal etkinlikler yüzünden keyfiniz kaçabilir. Veya yakın arkadaşlarınızın maddi olarak beklediğiniz desteği size göstermemesi sizi endişelendiriyor olabilir. Bu hafta ailenizle olan ilişkileriniz veya evinizle ilgili alacağınız kararlar yüzünden kafanız karışabilir. Haftaya biraz içe dönük başlıyorsunuz. Haftanın ilk günlerini size iyi gelmeyen her şeyden uzak durarak geçirmelisiniz. Hafta ortasından itibaren kendinizi çok daha iyi hissediyor olacaksınız. Kişisel bakımlarınızı  hafta ortasına bırakın ve haftanın ilk günlerinde pek ortada görünmeyin. Hafta sonuna doğru eviniz için harcamalar yapabilirsiniz.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP