Instagram @postwook

Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, kasım ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Kasım ayı astroloji ajandası yayında!

1 Kasım Saat 23:25’te

Venüs Yay burcuna giriyor.

Venüs Yay burcuna girerek hevesli ve cesur bir hava getirir. Venüs Yay’ın getireceği pozitif bakış açısı ve esneklik iyimserlik halimizi artırırken ilişkilerde ise maceracı bir döneme girmemize neden olacak.  

26 Kasım’a kadar devam edecek dönem boyunca, hayatımızdaki monotonluğu kırmak adına, farklı aktivitelere katılabilir, spor yapabilir, doğada daha fazla vakit geçirebilir, sosyal ortamlarda bulunabilir ve her zamankinden daha fazla seyahat edebiliriz. Bu süre boyunca ilişkilerimizde de daha esnek olabiliriz. Birbirinizi daha fazla özgür bırakabilir veya birlikte değişik aktivitelere katılabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmek, ilgi duyduğunuz konuları araştırmak daha keyifli gelecek. 

Bu etki başta Yay burcu ve yükselen burcu Yay olan kişiler olmak üzere, tüm ateş elementi burçlarını (Koç, Aslan ve Yay) etkileyecek. Yaylar, bu dönem boyunca iyimserleştiklerine ve yaratıcılıklarının artığına şahit olabilirler. Özellikle ikili ilişkilerini rayına oturtmak için çok güzel bir zamanda olacaklar. Yay burçlarının cazibeleri artarken bu dönem yeni ilişkiler başlayabilir. Fakat Merkür’ün ters hareketinde oluşu, ilişkilerin başlangıcında hızlı verilen kararların daha sonra sizi düşündürmesine sebep olabilir. Ani heves ve coşku ile başlayan ilişkiler, o anda görmediğiniz sebeplerle ay sonuna doğru çıkmaza girebilir. Özellikle 14 Kasım’da yanılgılara dikkat etmek gerekir. O anda size çekici gelen kişi ya da durumlar yanıltıcı olacak.

26 Kasım’a kadar devam edecek olan dönemde Koç ve Aslan burçları da olumlu olarak yararlanabilecekler. Koç ve Aslanların çekicilikleri artarken etraflarındaki hayranları da artabilir. Sanatçılar için oldukça verimli geçecek bu dönemde sosyal ilişkiler açısından da olumlu etkiler olacak.

11 Kasım Saat 18:24’te

Merkür ters hareketinde Güneş’le birleşiyor.

Yeni bir bakış açısı kazanmak için güzel bir gün… İçgüdüsel olarak gelen bazı fikirler önünüze yeni kapılar açabilir. Duygulara dikkat etmek gerekiyor. Bugün boyunca duygular fikirlerinizi ve fikirleriniz de eylemlerinizi etkileyeceği için, olumsuz duygu tuzaklarına takılıp kalmamaya dikkat etmek gerekir.

12 Kasım Saat 16:34’te

Ay 19⁰ Boğa burcunda; Dolunay fazı gerçekleşiyor.

Dolunay’ın konumundan dolayı, geçen ay olduğu gibi bu ay da “Ben – Sen” teması devam ediyor. Şimdi ilişki kalıplarını anlamak ve dönüştürmek için iyi bir zaman… Bunun olması için de konfor alanından çıkarak çatışmaya girmek gerekir. Dolunay zamanı Terazi burcundaki Mars’ın Batı ufkunda yer alması, bizi zorlayan konularla, direkt olarak yüzleşmek yerine konunun etrafında dolanma eğiliminde olacağınızı göstermekte. Halı altı ettiğiniz ve öfkenizi bastırdığınız durumlar varsa yüzleşmekten kaçmak yerine sizi zorlayan konuya direkt bakmak açılım sağlayacak. Bu bir kavga içine girmek demek olmayıp, sakinliğinizi koruyarak ve sorumluluk alarak, yetişkin bir tavırla konuyu açma yönünde olabilir.

Bütün bunların temelinde ise dışsal tüm faktörlerin kontrolünüz dışında gelişmesi ve bireysel ihtiyaçlarınızı ifade etmenin zorluğu olabilir. Ay Boğa burcunda ilerlediğinde, her ne kadar duygusal olarak kendinize yönelseniz de hala başkalarından etkilenmeye açık olduğunuz bir süreçte olacaksınız. Bu Dolunay’da paylaşım ve sahiplenme arasında gidip gelebilirsiniz.

19 Kasım Saat 10:41’de

Mars Akrep burcuna giriyor.

Savaş ve mücadele gezegeni Mars, Akrep burcunda enerjisini kontrol edebilen, kararlı bir güç oluşturur. Mars aktiftir, hareket edendir; Akrep ise derindir, kararlıdır ve köklü değişimin iyi sonuç getireceğine inanır. Böylece Mars, Akrep burcunda kendini ve başkalarını tam olarak hesaba katarak, nerede büyük bir değişim gerçekleştirmesi gerektiğini arar ve bulur.

3 Ocak 2020’ye kadar devam edecek bu süreçten en başta Akrep burçları etkilenecek. Akrep ve yükselen Akrepler bu süre boyunca güçlendiklerini ve fiziksel enerjilerinin arttığını fark edebilirler. Mars kendi burcunda Akreplere canlılık ve çekicilik verecek. Akrepler bu dönemde koydukları hedeflere kolaylıkla ulaşabilirler. Rekabet ve mücadele gerektiren alanlarda rahatça ilerleyebilirler. Fakat 20 Kasım’a kadar, iletişim gezegeni Merkür’ün ters hareketinde olduğunu unutmamalı, önemli adımları bu tarihten sonrası için saklamaları daha akıllıca olur.

Bu dönemde ikinci olarak etkilenecek burçlar ise Yengeç ve Balık burçları olacak. Yengeç ve Balıklar Mars’tan destek alabilir ve girişim konusunda kolaylıkla yol alabilirler.

Boğa burçları bu dönemi zorlayıcı bulabilir ve özellikle ikili ilişkiler konusunda sıkışık hissedebilirler. Bu dönemde Boğaların sabrı test edilecek. Karşılarına onları sürekli olarak dürten, rekabete çağıran ya da karşı çıkan kişiler çıkabilir.

Kova ve Aslan burçları ise bu dönemde aile hayatı ve/veya kariyer alanında zorlanabilir ya da bu alanlarda sürekli olarak mücadele vermeleri gereken durumlarla karşı karşıya kalabilirler.

20 Kasım Saat 22:12’de

Merkür 11⁰ Akrep burcunda düz hareketine başlıyor.

31 Ekim’de ters hareketine başlayan Merkür bugün düz hareketine dönüyor. Geçtiğimiz 3 hafta boyunca içselleştirdiğimiz konuları şimdi dışarı açabilir ve bilinç düzeyinde gözlemleyebilirsiniz. Daha önceki dönemde gizli kalmış ve kasım ayı boyunca ortaya çıkmış bazı konularla ilgili net kararınızı ise bu dönemden sonra vermek isteyebilirsiniz.

22 Kasım Saat 17:59’da

Güneş Yay burcuna giriyor. 

Güneş; Akrep’in derin, gizemli ve dönüştürücü etkisinden çıkıp Yay burcuna girdiğinde kendini daha rahat ifade edebilecek ortamı bulabilir. Güneş, ateş elementi bir burç olan Yay’da daha iyimser, daha neşeli ve maceraya açık olmanızı sağlayacak. Seyahat etmek, bilginizi yaymak ve paylaşmak, yeni konuları öğrenmek ve hukuksal konularla ilgilenmek için olumlu enerjileri beraberinde getirecek. Akrep’in tutucu ve sahiplenici enerjisinden çıkan Güneş, derinlerden çıkardığı bilgileri, şimdi başkalarıyla paylaşmak isteyecek.

Bu dönem bütün ateş elementi burçlarına (Koç, Aslan ve Yay) iyimserlik, neşe ve yüksek enerji getirecek. Yaylar ve yükselen burcu Yay olan kişiler, kendilerini daha iyi ifade edebilecekler ve parladıklarını hissedecekler. Bu etkiyle hepimiz 22 Aralık’a kadar daha iyimser ve özgür hissedeceğiz. Bu dönem kök salmak için pek uygun bir dönem olmayacak; çünkü hepimiz kendimize göre farklı bir macera arayışı içinde olabilir ve yeni ufukları keşfetme heyecanı ile yanıp tutuşabiliriz.

26 Kasım Saat 3:29’da

Venüs Oğlak burcuna giriyor.

Aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs, muhafazakar Oğlak burcuna girdiğinde ilişkilerde ciddiyet ve sağlamlık ister. Venüs burada hırslı ve gururludur. Sevgisini gösterişli ve açık açık göstermek yerine fiziksel olarak, fayda ve yarar sağlayarak karşısındakine belli etmek ister. Onun için her şey somut ve görünür olmalı, risk içermemelidir. İlişkilere ciddi bakmayı sağlayan Venüs’ün bu konumu aynı zamanda maddi konulara yönelmeyi destekler. 20 Aralık’a kadar devam edecek bu süreçte başlayacak ilişkiler sağlam ve güvenilir olacak. İş ortaklıkları için de oldukça uygun bir dönem.

Bundan en çok Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olan kişiler etkilenir. Oğlaklar ilişkilerinde dengeyi bulabilir, bozulan ilişkileri varsa bu dönemde bu alanı düzeltebilir ve yeni ilişkiler kurabilirler. Bundan ikinci olarak Boğa ve Başak burçları etkilenir. Boğa ve Başakların cazibesi artarken yaratıcılıkları da artacaktır. Maddi alanda ise destekleyici etkiler söz konusu.

26 Kasım Saat 18:06’da

4⁰ Yay burcunda Yeniay fazı gerçekleşiyor.

Yay burcundaki Yeniay, iyimserliğin, genişlemenin ve macera arayışının hayatınıza girişini müjdeler. Yenilik ve yeni bir başlangıç yapabilmek için çok güzel bir dönem. Yeniay’ın Satürn’le yaptığı zorlayıcı açı olumlu anlamda ayaklarınızı yere basmanıza yardımcı olacak. Önümüzdeki dönemde yüksek öğrenim, yabancı dil eğitimi, yurt dışına seyahat ve yabancı ülkelerle ilişkiler konularında girişimlerde bulunmak mümkün olabilir. Farklı deneyimlere açık olacağınız için, risk alma konusunda tereddütsüz davranabilirsiniz. Diğer taraftan hayatınızda oluşan değişiklikleri kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Yine Yeniay derecesinin Plüton’la uzaktan yaptığı zorlayıcı açı, dönüşüme açık olup koşullara uyum sağladığınız sürece sizi büyütecek.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP