1994 yılında yayınlanmaya başlayan ve milyonlarca kişiyi kendi renkli hikayesine dahil etmeyi başaran Amerikan sitcom’u “Friends”, 2004’te bitmiş olmasına rağmen hala çok sevilen ve tekrar tekrar izlenen diziler arasında yerini koruyor. Manhattan’da yaşayan 5 kişilik bir arkadaş grubunun başından geçenleri konu alan bu samimi televizyon dizisinin başrollerinde ise Jennifer Anniston (Rachel), David Schwimmer (Ross), Courtney Cox (Monica), Matthew Perry (Chandler) ve Matt LeBlanc (Joey) yer alıyor. Ana karakterlerden yan karakterlere, Friends’in ruhuna eşlik etmiş tüm kadroyu ele alarak burcuna göre hangi Friends karakteri olduğunu araştırdık.

Hadi kim olduğunu keşfet!

İlginizi çekebilir: Sonbahar Ruhuna Yakışan 7 Film Önerisi

Koç burcu: Carol

Cesaretleri ve ideallerinin peşinden gitme özellikleriyle bilinen Koç burçları, kafalarına koydukları bir şeyi sonuç ne olursa olsun gerçekleştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Üniversite aşkı Ross’la yıllar süren birlikteliğine rağmen Susan’a aşık olan Carol, tüm riskleri göze alarak Ross’tan boşanıp mutlu olacağını bildiği yoldan gitmeyi tercih ediyor. Eğer bir Koç burcuysan; ister aklının ister kalbinin yolundan git, Carol gibi senin de mutlaka kendi hedef ve hayallerinin peşinde olacağına eminiz.

Boğa burcu: Ross

Ross; sıcakkanlı, eğlenceli, iyi kalpli ve sorumluluk sahibi karakteriyle tam anlamıyla bir Boğa burcu. Mantığıyla hareket etmeyi seven, doğrularını körü körüne savunan Boğalar gibi Ross da çoğu zaman arkadaşları ve Rachel’la karşısındakini pes ettirene kadar inatlaşmayı seviyor. Tabii sempatik yönü ve kocaman kalbiyle tüm inatçılıklarını affettirmeyi de çok iyi biliyor. Gerçek bir dost, iyi bir baba ve tatlı bir sevgili olarak tanıdığımız Ross, Friends’in en çok sevilen karakterlerinden bir tanesi.

İkizler burcu: Pheobe

Pheobe dizi boyunca komikliği, sevimli hareketleri, maceracı ruhu ve enerjisiyle hem saf hem cesur bir rolü üstleniyor. Aynı anda birden fazla iş veya hobiye yönelmesi, sürekli olarak fikir değiştirmesi, hevesli ve heyecanlı tavrı, sanatçı kimliği, duygusallığı, eğlenceli yönü ve özgün tarzıyla çok tatlı bir İkizler burcu örneği. Geçmişinde yaşadığı her şeye rağmen pozitifliğini ve uyumluluğunu koruyan bu hippi kızı çok seviyoruz. Yeniliklere açık ve yeterince çılgınsan bu dizinin Pheobe’si belki de sensin.

Yengeç burcu: Chandler

Duygusal, yalnız kalmaktan korkan ama yine de bağlanmaktan çekinen Chandler gerçek bir Yengeç burcu. Uzun sezonlar boyunca Chandler’ın şakacı kimliğinin altında ne kadar duygusal bir karakter yattığına şahit olduk. Joey’le aynı kıza aşık olmaları, tam da Yengeç burçlarının kafasını karıştıracak türden bir duygusal hataydı! Nihayetinde Chandler da bağlanma korkusunu aşarak aradığı aşkı buldu ve dizi başında iflah olmaz bir bekarken son sezonlarda biz izleyicilerin favori çiftleri arasında yerini almayı başardı.

Aslan burcu: Joey

Egosu yüksek, çekici, öne çıkmayı seven ve yaratıcılığıyla bilinen Aslan burçları için aklında bir öneri var mı? Tabii ki Joey! Diziden diziye koşan, her bölümde karşımıza farklı bir flörtle çıkan çapkın Joey, kendine güvenen tavrıyla Aslan burcunu simgeliyor. Egosu biraz saflıkla birleştiği için sık sık pot kıran, yaptığı hataları fark etmeyen, gizli romantik Joey’e hem çok gülüyoruz hem de onu çok seviyoruz. Aslan burcuyum diyorsan, “How you doin?”

Başak burcu: Monica

Titizlik, detaycılık, takıntı… İşte karşımızda Monica Geller! Mükemmeliyetçi tavrından dolayı bazı izleyiciler Monica’ya sinir de olsa takıntıları ona çok yakışıyor. Yetenekli, lider ruhlu, tatlı ve maceracı enerjisiyle öne çıkan Monica, ayrıntıcı Başak burçlarına çok doğru bir örnek. Düzenlediği organizasyonları kusursuz hale getirme çabası, oynadığı oyunlardaki hırsı ve Ross’la girdikleri sonu gelmeyen yarışlarla Monica’nın rekabetçi haline gülmemek elde değil.

Terazi burcu: Mike

Pheobe’yle sempatik bir uyum yakalamayı başaran Mike tıpkı onun gibi müzikle ilgilenen bir piyanist. Optimist, uyumlu ve sakin yönleriyle de ılımlı bir Terazi örneği olduğunu söyleyebiliriz. Yumuşak huylu yapısıyla dikkat çekse de en az Pheobe gibi çılgın ve çocuksu bir tarafı da var. Duygusal, muzip, zaman zaman dengeyi kaçıran ama uyumundan da ödün vermeyen biriysen “Friends” dizisindeki ruh eşin Mike olabilir! 

Akrep burcu: Janice

Konuşkan, cazibesine güvenen, dikkat çekmeyi seven, özgüveni yüksek Akrep burçlarının yüksek enerjisinin iyi bir örneği olan Janice’i, Chandler’ın çılgın flörtü olarak çok iyi tanıyoruz. Çünkü kendisi, “Oh My God” repliğiyle akıllara kazınmakla kalmayıp Chandler konusunda tam bir Akrep tutkusu göstererek dizi boyunca en çok hatırlanan yan karakterlerinden biri haline gelmeyi başardı.

Yay burcu: Rachel

Rachel, daha ilk bölümde gelinliğiyle Central Perk’e geldiğinde özgürlüğüne düşkün, sabırsız, hatta biraz da tatlı şımarık tavırlarıyla mükemmel bir Yay burcu olduğunu izleyiciye göstermişti. Estetik yönü, uyumluluğu, yüksek hayal gücüyle öne çıkan Yay burçları, sorumluluklarından kaçsa ve her şeyden çok çabuk sıkılsa da kendi ayakları üzerinde durmak için elinden geleni yapacak olan Rachel Green ile çok örtüşüyor!

Oğlak burcu: Richard

Dizinin olgun erkeği Richard, Monica’yla Ross’un anne babasının arkadaşı olarak karşımıza çıkmış sonrasında Monica’yla yaşadığı aşkla, özellikle de Monica’nın onu unutmak için çektiği acıyla dizide yerini sağlamlaştırmıştı. Kararlı, mantıklı hareket eden, sorumluluklarını ön plana alan Oğlak burçlarını düşündüğümüzde Richard’ın çocuk sahibi olmayı düşünmediğini söyleyerek Monica’yla ayrılması onun tam bir Oğlak olduğuna işaret ediyor. Gerçi son bölümlerde aniden fikrini değiştirmiş olsa da ne diyelim, Oğlak işte!

Kova burcu: Gunther

Gelelim Rachel’a platonik ilgisiyle Central Perk’ten tanıdığımız Gunther’a. Onu sürekli olarak Rachel’a olan beğenisini kendince belli etmeye çalışması ama bir türlü karşılık görememesiyle tanıdık. Kova burçları da hayalperestlikleri, zaman zaman içe dönüklükleri, bağlılıkları ve idealist yönleriyle bilinirler. İçten içe dikkat çekmek isteyen ama bunu yapabilmek için herhangi bir adım atmayan Gunther için Kova burcu benzetmesi yapabiliriz.

Balık burcu: Emily

Emily’e tam bir balık burcu demek belki de haksızlık olur, kim olsa müstakbel eşi evlilik akdinde eski sevgilisinin adını söylediğinde böyle tepki verirdi muhtemelen! Genellikle duygularıyla hareket eden, sonrasında pişman olsa da kalbinin sesine göre davranan Balık burçları, bize her şeye rağmen Ross’la tekrar deneyen Emily’i hatırlatıyor. Ross’un Rachel’la görüşmesini yasaklaması da Balık’ların kıskanç taraflarının çok iyi bir örneği!

İlginizi çekebilir: Test: Ayurveda’ya Göre Hangi Tip Dosha’sın?

Kaynak: Friends Fandom, Astrology

BLOOM SHOP