Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, Mayıs ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Mayıs ayı astroloji ajandası yayında!

13 Mayıs Saat 15:41’de

Merkür Boğa burcuna giriyor 

Hızı, hareketi, iletişimi ve zihni temsil eden Merkür ayakları yere sağlam basan Boğa burcuna girdiğinde biraz olsun yavaşlayacaktır. Merkür buradayken iletişim açık ve net olur. Böylece zihnimiz dinginleşir ve günlük hayatın koşuşturmacası içinde sakinliğimizi korumamız kolaylaşır. Aynı zamanda pratikte uygulanabilir ve işe yarar fikirler üretmek kolaylaşır. Bu dönemde, hayata bakışımız daha gerçekçi ve daha pratik olur.

Diğer taraftan kararlarımızı kolay kolay değiştirmek istemeyebilir, düşünce sürecinde temkinli ve taraflı olabiliriz. Objektif olmakta zorlanabilir ve yeni fikirlere karşı direnç gösterebiliriz. Önümüzdeki dönem boyunca iletişimde daha ekonomik davranarak ancak gerektiği kadar konuşmak isteyeceğiz.

Diğer taraftan kafamızın içindeki sesin yavaşladığına şahit olabiliriz; böylece anı yaşamak kolaylaşacaktır. Bu dönemde en çok – başta Boğa burcu ve yükselen burcu Boğa olan kişiler olmak üzere – toprak elementi burçlar (Başak ve Oğlak) etkilenecektir. Boğa, Başak ve Oğlak burçları bu dönemde iş odaklı konulara yönelebilir, işlerini daha kolay ve gerçekçi bir şekilde yürütebilmenin yollarını bulabilirler.

15 Mayıs Saat 14:48’de

24⁰ Boğa burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor 

Yeniay hayattan daha fazla keyif almamıza, ılımlı ve uyumlu olmamıza ve aynı zamanda kişisel zevklerimize daha fazla yönelmemize olanak sağlayacak. Güvenlik ve süreklilik ön plana çıkarken, bu dönemde üretken ve yaratıcı olmamız kolay olacaktır. Bu dönemde yapacağımız yeni başlangıçlardan ileride verimli sonuçlar alabiliriz. Önümüzdeki bir ay boyunca materyal konular, sahip olmak, aşk ve yaratıcılık ön planda olacaktır. Boğa burcu haritamızda hangi alana denk geliyorsa bu alanda somut, sağlam ve gerçekçi başlangıçlar yapabiliriz.

15 Mayıs Saat 18:17’de

Uranüs Boğa burcuna giriyor 

Beklenilmeyeni beklemekle ilgili olan gezegen Uranüs istikrarlı Boğa burcuna girdiğinde, sağlam, sabit ve değişmez olduğunu düşündüğümüz pek çok şeyin ne kadar hızlı ve karşı konulmaz bir şekilde değiştiğine şahit olabiliriz. Uranüs’ün Boğa burcunda kalacağı 7 sene boyunca kaynakları kullanmakla ilgili önemli değişim ve farkındalık yaşayacağız. Para ve materyal konularda devrim niteliğinde değişimler söz konusu olacaktır.

Maddenin bizi kısıtlayan boyutu – mal, mülk, ev, araba – gibi sahip olduğumuz şeyleri bırakmak ve bunlardan özgürleşmek dönem boyunca ajandamızda üst sıralarda kalacaktır. Uranüs, Boğa burcuna geçtikten kısa bir süre sonra ters hareketinde Koç burcuna tekrar girecektir. 6 Kasım 2018 tarihinde Uranüs Koç burcuna girecek ve burada 28⁰ Koç burcuna kadar geri hareket ettikten sonra 6 Ocak 2019’da düz hareketine başlayacak ve 6 Mart 2019’da son defa olmak üzere Boğa burcuna girecektir.

Bu dönemde hiç bir şeye “sahibim” deme! Çünkü neye sahipsen elinden gidebilir. Bunu bir özgürleşme süreci olarak düşün ve bu değişime direnme; çünkü sabit bir burç olan Boğa’da ilerleyen Uranüs dirençleri kırmak üzerine çalışacaktır.

16 Mayıs Saat 7:55’te

Mars Kova burcuna giriyor 

Mücadele gezegeni Mars, Kova burcuna geçerek bizi ideallerimizin peşinden koşmaya teşvik edecektir. Bu etkiyle hem bireysel alanda, hem de küresel alanda özgürlük mücadeleleri ve başkaldırılar gözlemlenebilir. Bu dönemde geleceğimiz ve ideallerimiz için mücadele etmek iyice gündeme gelebilir. Bu etkiyle grup aktiviteleri ve sosyal buluşmalar oldukça aktif geçecektir.

Geliştirilecek projelerde de grup çalışmalarına önem verilirse başarı elde etme imkanı artabilir. Bu etkiden en çok hava elementi burçlar etkilenecek. İkizler, Terazi ve Kova burçları dönem boyunca fiziksel ve zihinsel olarak aktifleştiklerini ve cesaretle öne atılabildiklerini fark edebilirler.

Mars 26 Haziran’da 9⁰  Kova burcunda ters hareketine dönecek. Mars 13 Ağustos’ta Oğlak burcuna geri dönecek ve sonra tekrar 11 Eylül tarihinde Kova burcuna girmiş olacak.

19 Mayıs Saat 16:11’de

Venüs Yengeç burcuna giriyor 

Böylece duygusal hayat ve aile sevgisi ön plana çıkıyor. Aile içi problemler yaşayanlar bu dönemi ortamı yumuşatmak için kullanabilirler. İkili ilişkilerimizde ise havailik yerini duygusal paylaşımlara bırakacaktır. Böylece bir ay boyunca koruyan ve kollayan bir tavır sergileyeceğiz.

14 Haziran’a kadar olan dönemde Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar parladıklarını ve sevildiklerini fark edebilirler. Bu dönem boyunca sevdikleriyle olan ilişkilerini düzenleyebilirler ve uyumu sağlamaları her zamankinden kolay olabilir. Yengeç’lerin cazibeleriyle birlikte iyimserlikleri de artacaktır. Böylece kabuklarından çıkarak dış dünyada her zamankinden daha fazla güzel vakit geçirebilirler. Yengeçlerin yanı sıra Akrep ve Balık burçları da bu dönemde parladıklarını ve kalplerini açabilecekleri güvenli bir atmosferin içine girdiklerini fark edebilirler.

Aynı zamanda Venüs, Yengeç burcundayken parayla ilgili konularda tutumlu olmamıza yardımcı olacaktır. Mayıs başından beri gezip, eğlenmek için ya da seyahat nedeniyle para harcadıysak şimdi bu eğilimimiz değişecek ve harcamalarımız daha çok ev ve aile üzerine yoğunlaşacaktır. Evimizi güzelleştirmek için eve yeni eşyalar alabilir ya da ufak tefek tadilatlara para harcayabiliriz.

21 Mayıs Saat 5:15’te

Güneş İkizler burcuna giriyor

Böylece bir aydır devam eden tatlı bahar tembelliğinden kurtuluyoruz. Her şey biraz daha hareketlenmeye başlıyor. Zihinsellik, kavrayış, hareket, hız gibi konular gündeme geliyor. Bu dönemde öğrenmeye daha açık ve hevesli olacağız. Bilgi toplamak ve yeni bilgiler edinmek önümüzdeki bir ay boyunca gündemimizde olacaktır. Aynı zamanda kendimizi fiziksel ve zihinsel olarak biraz daha aktif hissedebiliriz. Haziran ayının sonuna kadar esneklik ve adaptasyon gerektiren konularda zorlanmayacağız.

29 Mayıs Saat 17:20’de

Ay 8⁰ Yay burcunda, Dolunay Fazını oluşturuyor

Artık Yeniay’da ektiklerimizi biçme zamanı geldi. Bu dönemde etrafımızdan topladığımız bilgileri kendi deneyim süzgecimizden geçirerek tek bir gerçek oluşturma konusunda çabalayacağız. Dolunay bizi kendi doğrularımız üzerinde çalışmaya cesaretlendiriyor. Aynı zamanda düşüncelerimizin ve davranışlarımızın, kendi gerçekliğimizi yarattığının daha fazla farkına varmamıza neden olacaktır. Bu etki, sözlerin gücünün etkisini görebilmemize yardımcı olacak enerjileri açığa çıkaracaktır.

30 Mayıs Saat 2:49’da

Merkür İkizler burcuna geçiyor 

Merkür, yöneticisi olduğu İkizler burcuna girdiğinde iyice güçlenecektir. Merkür; iletişim, eğitim, öğrenme, hız, hareket ve aynı zamanda da seyahatle ilgilidir. O şüphecidir, dolayısıyla sürekli olarak araştırır ve öğrenmek ister. Kralın, yani Güneş’in dilidir. Tıpkı bir kablo gibi, hiçbir yorum yapmadan iletir. Böylece bilgiyi en doğru şekilde aktarmış olur.

Dolayısıyla Merkür’ün yöneticisi olduğu İkizler burcuna girdiği bu dönemde iletişimin en yoğun şekli yaşanır. Günlük hayatımız içinde konuşmalar, yazışmalar ve e-posta trafiği oldukça yoğun olacaktır. Bu dönemde herhangi bir konuyu gizlemek mümkün olmayacaktır.

12 Haziran’a kadar devam edecek bu süre boyunca İkizler burcu ve yükselen burcu İkizler olmak üzere Terazi ve Kova burçları iletişim kanallarının açıldığını ve günlük hayatlarının hızlı bir akış içinde olduğunu fark edebilirler. Bu kişiler için iletişim, seyahat ve eğitim gibi konularda başarı ve hareketlilik söz konusu olacaktır.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP