Şimdi, klasik egzersiz türlerini bir kenara bırakma zamanı! Size fit ve sağlıklı bir beden sunarken zihninizi rahatlatmayı amaçlayan, çoğu zaman da hayatınıza eğlence katan farklı egzersiz çeşitlerini ve bu egzersizleri uygulayabileceğiniz İstanbul’un en iyi stüdyolarını bir araya getirdik.

Megaformer

Studio: Shape Up

Aletli yapılan bir egzersiz olması nedeniyle pilates ile karıştırılan Megaformer, aslında pilatesten çok farklı. Kas liflerini harekete geçirerek yağ yakımını hızlandırmayı, kasları güçlendirmeyi ve beyinde gelişim sağlayan nöromasküler adaptif tepkiyi geliştirmeyi amaçlayan bu egzersiz, son derece yavaş bir tempoyla yapılır. Omurga sağlığı açısından çok faydalı sporlardan biri olan Megaformer, aynı zamanda beden ve zihin için terapi özelliği de taşır.

Stüdyo önerisi: Shape Up

Derslerini yoğun, güvenli, efektif ve eğlenceli olarak nitelendiren Shape Up, Maçka’da yer alıyor. Ferah ortamıyla üyelerine güzel bir ortam sunan stüdyoda Megaformer’ı deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 6 Egzersiz Hareketiyle Duruş Bozukluğu Probleminizden Kurtulun!

Bale Fitness

Stüdyo: Ece Candan Stüdyo

Dans geçmişi olsun veya olmasın her yaştan insanın yapabileceği bale fitness, setli hareketlerle vücudunuzun güçlenmesini ve şekil almasını sağlar. Bale fitness, kişinin beden farkındalığını arttırır, duruş bozukluklarını düzeltir, kan dolaşımını ve sindirim sistemini hızlandırır. Bunların yanı sıra bedeninize mükemmel bir estetik görünüm sunar. Kusursuz bir beden için haftada 3 kere bale fitness yapılması önerilmektedir.

Stüdyo önerisi: Ece Candan Stüdyo

Bale Fitness yapabileceğiniz en iyi yerlerden biri olan Ece Candan Stüdyo, ilk olarak yalnızca Bale Fitness stüdyosu olarak hizmet vermeye başlamıştı. Ancak artık Kabataş’taki yeni yerinde yoga ve pilatesi de bünyesinde bulunduruyor. İç açıcı ortamında egzersiz yapmak oldukça keyifli.

Aerial Yoga

Aero yoga, egzersiz çeşitleri arasında en eğlenceli olanlardan biri! Klasik yoga pozlarını dinamik veya restoratif şekilde hamak ile beraber uygulamayı amaçlayan bir yoga türüdür. Esneme, denge ve baş üstü duruşlarını ayaklarınızı yerden keserek yaptığınız bu yoga türünde kaslarınızı çok daha fazla kullanmanız gerekir. Aerial yoga ile hem fit bir vücut hem de eğlence garanti!

Stüdyo Önerisi: Janus Yoga Studio

Anadolu Yakası’nın gözde yoga stüdyolarından biri olan Janus Yoga, eğlenceli Aerial yoga dersleri ile dikkat çekiyor. Ataşehir Metropol’de bulunan stüdyo yüksek tavanlı, bol pencereli ve geniş sınıflarıyla üyelerinin rahat bir şekilde pratik yapmalarına olanak veriyor. 

Aqua Jogging

Stüdyo: Aqua Jog

Kardiyonun etkisi hiç bu kadar yoğun olmamıştı! Aqua Jog, yürüme ve koşmayı yüzme ile birleştiren bir spor çeşidi. Dikey pozisyonda suyun içine yürüyüp koştuğunuz bu antrenman boyunca bütün kaslarınız çalışır. Suyun yoğunluğu havadan 12 kat daha fazla olduğu için Aqua Jog ile kara sporlarına göre 12 kat daha etkili bir çalışma gerçekleşir. Fazla kilolar, selülit, kas ağrıları, eklem rahatsızlıkları vücudunuzdan atılır. Kaslarınız şekillenmeye başlar ve sıkı bir görünüme sahip olursunuz.

Stüdyo Önerisi: Aqua Jog

Bu egzersizi yapabileceğiniz tek yer Aqua Jog Club. Akatlar’da bulunan stüdyoya mutlaka yolunuzu düşürün.

Spinning

Stüdyo: Urban Riders

Spinning, antrenör eşliğinde ve grup halinde yapılan bir bisiklet egzersizidir. Bazı etkinlikler haricinde genel olarak iç mekanda yapılır. Müzik ve belirli bir ritim ile yapılan bu spor, özellikle alt bedeninizi çalıştırır ve kalp-solunum direncinizi arttırır. Egzersiz seviyeleri, belli bir bisiklet parkurunun simülasyonuna göre ayarlanır. Bazı zamanlar, yokuşlu yerlerde bisiklet kullanıyormuşsunuz gibi pedalların ağırlaştığını hissedersiniz. Dolayısıyla spinning, en çok kalori yakabileceğiniz sporların başında gelir.

Stüdyo önerisi: Urban Riders

Türkiye’nin ilk Indoor Cycling stüdyosu olan Urban Riders, son dönemlerin popüler pedal partilerine ev sahipliği yapıyor ve pedal çevirerek egzersiz yapmayı keyifli hale getiriyor. Maslak ve Ataşehir’de şubeleri bulunan stüdyolar hem eğlenmek hem de spor yapmak için birebir!

İlginizi çekebilir: Röportaj: Urban Riders’ın Kurucusu Ahmet Berkman ile Egzersize Yeni Bir SolukCemre Bosnalı

Yeditepe Üniversitesi Çeviribilim bölümünden mezun olan Cemre, eğitim aldığı dönemde çeviri stajının yanı sıra Ayaydın-Miroglio Group’da Dijital Pazarlama stajı yaptı. Mezun olduktan sonra dergi ve medya sektörüne girmek isteyerek İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Editörlüğü kursu aldı. Bir sene boyunca ALL ve L’Officiel dergilerinde editör asistanı olarak çalıştı, daha sonra sosyal...BLOOM SHOP