Türkiye’de doğup tüm dünyayı etkisi altına alan Global Wellness Day bu yıl #MagentaNature teması ile dünyada on binlerce farklı noktada, milyonlarca insan tarafından, eş zamanlı olarak, sadece ücretsiz etkinliklerle 8 Haziran, Cumartesi günü kutlanacak.


Global Wellness Day 13. yılında tüm Dünyada kutlanmaya hazır!

Global Wellness Day (GWD), 8 Haziran 2024, Cumartesi günü #MagentaNature temasıyla 13. yılını tüm dünya ile eş zamanlı ve sadece ücretsiz etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Kutlama etkinlikleri doğa konusunda eğitim veren gönüllü itfaiyecilerden, doğum öncesi yoga, hamile anneler için sanat ve müzik terapisine, tıbbi ses terapisi eşliğinde dolunay yogasından, yerli ve geleneksel ekolojik bilgilerini paylaşan Blackfeet Kabilesi’ne kadar uzanıyor. #MagentaNature, doğayla yeniden bağlantı kurma yolculuğunu simgeler, bireyleri etrafımızı saran unsurlarla uyum sağlamanın dönüştürücü gücünü kucaklamaya davet eder.

2024, Global Wellness Day’in odak noktasının insan ile doğa arasındaki derin bağlantıya odaklandığı ve iyi yaşam için kapsamlı bir yaklaşımı savunduğu yıldır. Bu yıl Global Wellness Day, #MagentaNature teması ile her yaştan insanı doğayla uyumlu bir yaşamı keşfetmeye davet ediyor. Doğanın somut ve soyut yanlarını 4 temel öneriyle bir araya getirerek #MagentaNature felsefesini topluma yaymayı hedefliyor:

  1. Doğal beslen: Kendinizi doğal gıdaların besleyici dünyasına bırakın. Duyularınızın, toprağın nezaketle sunduğu canlı renklerin ve lezzetlerin tadını çıkarmasına izin verin. Her öğünü doğanın sunduğu çeşitli ve sağlıklı hediyelerin kutlaması haline getirin.
  2. Doğada ol: Açık havanın büyüleyici dünyasına adım atın. İster görkemli bir orman, ister sakin bir park, ister bahçenizin sessiz bir köşesi olsun, doğanın canlı dokusuyla çevrelenmenize izin verin. Bırakın güneş teninizi öpsün, temiz havayı içinize çekin ve doğanın seslerinin senfonisi günlük yaşamınızın fonu olsun.
  3. Doğayı koru: Çevrenin koruyucusu olun. Ekolojik ayak izinizi azaltmak için bilinçli adımlar atın. Sürdürülebilir uygulamaları benimseyin, geri dönüştürün ve gezegenin iyi oluşuna katkıda bulunun. Doğayı koruyarak ortak evimizin kutsallığını gelecek nesillere de yaşatmış olursunuz.
  4. Doğa ol (manevi): Doğal dünyayla derin bir bağ kuran manevi uygulamalara katılın. İster meditasyon, tefekkür yoluyla, ister doğal bir ortamda sadece dinginlik anları geçirerek, ruhunuzun toprağına özüyle iç içe geçmesine izin verin. Doğadan ayrı olmadığınızı, onun görkemli dokusunun ayrılmaz bir parçası olduğunuzu kabul edin.

Global Wellness Day’in Kurucusu Belgin Aksoy; “Doğayla bağlantı kurmak sadece bir aktivite değil; bir düşünme biçimidir. İyi yaşamayı seçenler, doğayla bağ kurmanın da bir yaşam biçimi olduğunun farkına varırlar” dedi ve ekledi; “Global Wellness Day sadece bir kutlama değil; bir eylem çağrısıdır. Doğa ile uyumlu bir ilişkiye katkıda bulunmamız için bir davettir. Gelin, Magenta Nature ile daha sağlıklı, doğaya daha bağlı bir varoluşa doğru bu dönüştürücü yolculuğa birlikte çıkalım.”

Dünyanın dört bir yanında Global Wellness Day’in 8 Haziran, Cumartesi günü nasıl kutlandığını izlemek için #GlobalWellnessDay ve #MagentaNature hashtag’lerini takip edin. Global Wellness Day 2024 kutlamaları için öne çıkan etkinlikleri ve daha fazla bilgiye link üzerinden ulaşabilirsiniz!

BLOOM SHOP