Güvene, inanmaya, bağlanmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz. Uzundur fazlaca hoyrat davrandık, hem kendimize hem sevdiklerimize hem de toprak anaya karşı… Şimdi külahı önümüze koyduk, önceliklerimizi, hayatımızı, değerlerimizi yeniden gözden geçirme sürecine girdik.

İlginizi çekebilir: Yeniye Açılmak

Yaşadığımız tüm süreçler bizim yorumumuzla şekillenir.

Felaketler karşısında paniğe kapılıp endişelenebiliriz veya durumu olduğu gibi kabul edip kendi iç alemimizi, varoluşu sorgulamaya başlayabiliriz.

Kadim şaman öğretileri, İslam tasavvufu, Budist öğretiler, yoga ve Hinduizm yani tüm kadim yollar, birlik yolunu ve hakikati anlatırlar. Biz bugüne kadar o kadar meşguldük ki neyin hakikat neyin safsata olduğunu bilmeden koşturup durduk. Buna vaktimiz olmadı belki, belki de aklımıza gelmedi sormak… Zamanımızı düşünmeden, bize ezberletildiği üzere kullandık. Şimdi ise doğa bizden durmamızı, kendi gerçeğimize dönmemizi, hakiki olana yönelmemizi istiyor.

Zihinlerimiz o kadar meşguldü ki hissetmeyi unuttuk. 

İşimize gücümüze öyle odaklanmıştık ki sevdiklerimizi unuttuk.

O kadar çok kendimizi düşünüyorduk ki doğayı, toprağı, bizi besleyen anneyi unuttuk.

Üstün olmaya o kadar önem verdik ki gerçek dostluğu, kalpten kalbe iletişim kurmayı unuttuk.

Şehvete daldık şefkati unuttuk.

Korkmaktan, kaygılanmaktan iman etmeyi, inanmayı unuttuk.

Zevk peşinde koşmaktan iyileşmeyi,

Acılarımızla karşılaşmayı unuttuk.

Aceleden durmayı,

Konuşmaktan, susmayı unuttuk.

Öfke ve önyargıdan empatiyi, anlayışı unuttuk.

Sessizliği, doğayı, kendi doğamızı unuttuk.

Kainatla bağımızı, birliğimizi unuttuk.

Modern kültür bize bizi unutturdu.

Şimdi, onarma zamanı.

Yenilenme, yeniden yaşamı anlamlandırma zamanı. Kuantum bulgularına göre bu sonsuz zeka ve bilinç okyanusunda, atomaltı seviyede her şey -insanlar da dahil olmak üzere – hepimiz birbirimize bağlıyız. 

Hayata güvenmek istiyorsak evrenle aramızdaki bu bağı yeniden kurmak zamanı. Kendimize ve tüm yaratılışa yeniden bağlanmanın yollarını aramalı sadece stresten arınmanın ve kendimizi iyi hissetmenin değil, aynı zamanda zihni ve egoyu rafine etmenin, gölgelerimizle, karanlık yanlarımızla kaçmadan yüzleşmenin, gerçeğe uyanmanın peşine düşmeliyiz.

İlginizi çekebilir: Kalbinizin Sesini Duymanızı Kolaylaştıracak 5 TavsiyeArzu Özev

1983 yılında İstanbul’da doğan Arzu, Saint Joseph Lisesi’ni bitirdikten sonra University of Massachusetts Amherst’te psikoloji okuduğu yıllarda, Sudarshan Kriya nefes tekniği ve yoga öğretisiyle tanıştı. Hindistan başta olmak üzere, Yeni Zelanda, Güney Afrika, ABD ve Almanya’da kişisel gelişim ve yoga konusunda birçok eğitim alarak, sertifikalı eğitmen oldu. Dünya çapında 150...BLOOM SHOP