Son günlerde yaşadığımız pandemi süreci nedeniyle kaygı, gerginlik, stres hepimiz için daha yoğun yaşanan duygular haline geldi. Bilinmezliğin getirisi olarak sürekli farklı duygu ve düşünceler arasında geziniyoruz. Çok sakinken bir anda kaygıya kapılabiliyoruz, mutlu bir anımızda ağlayabiliyoruz veya hiçbir şey yapmadan bütün gün oturarak zaman geçirebiliyoruz.

Bu salgının ne zaman biteceği ne zaman eski sosyal yaşantımıza döneceğimiz ve tekrar sağlıkla sevdiklerimize sarılabileceğimiz bilinmiyor ancak bildiğimiz bir şey var; bu da geçecek.

Yaşanan her zor ve sancılı sürecin geçtiği gibi, her salgının, her savaşın, her krizin bittiği gibi bu günlerde bitecek ve geçmişte kalacak. Bu yüzden, yaşamakta olduğumuz bu günleri kendinize daha fazla eziyete çevirmeden bir nefes alın, sakinleşin ve bu dönemi lehinize çevirin.

Uzun zamandır beklettiğiniz kitapları okumak, cilt ve saç bakımlarınızı rutine oturtmak, yeni tarifler denemek, yeni bir hobi edinmek, kendinizle baş başa kalmak, bütün gün evde boş oturmak, evde spor yapmak ve daha sayamadığım birçok şey için bolca vakit var. Yapmak istediğiniz ve ertelediğiniz ne varsa şu an yaparak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Eğer harekete geçmek için bir uyarıcı arıyorsanız günde 10 dakika kristaller ile meditasyon yapmanızı öneririm.

İlginizi çekebilir: Sağlıklı Bir Cilt İçin Evde Bahar Bakımı

The Sim Co. olarak, birbirini destekleyen 3’lü kristal paketleri oluşturduk.

Bu dönemde, AmetistPembe Kuvars Siyah Obsidyen taşlarından oluşan stres rahatlatma kristalleri, sakinleşmenizi ve hayata devam etmenizi destekleyecek. Meditasyon ve nefes pratiklerinize kristalleri eklediğiniz zaman, kısa süre içinde enerjinizin ve çekiminizin arttığını, daha sakin ve huzurlu olduğunuzu ve negatif enerjilerden arındığınız görebilirsiniz.

Kristallerinizi avucunuza alın, gözlerinizi kapatın ve 10 dakika boyunca nefesinizi takip edin. Bu esnada uzanabilirsiniz, oturabilirsiniz, sizi mutlu eden bir koku ve müzik ile ortamı enerjilendirebilirsiniz. Ayrıca kristallerinizi sürekli görebileceğiniz bir yere koyarak niyetinizi her zaman kendinize hatırlatabilirsiniz. İşte 4 adımda kristaller ile meditasyon yapmanın faydaları!

İlginizi çekebilir: Kristaller ve Çakralar Arasındaki İlişki

Kaygıları ve duyguları biriktirmenizi engeller

Kaygı ataklarının birikerek beslenir. Sürekli olarak aynı düşünce ve duygu içinde kalmanız, korku ve stresi beslemeniz, daha fazla kaygı duymanıza ve bunu gün içinde sürekli hatırlamanıza yol açar. Düzenli olarak doğru kristaller ile meditasyon yaptığınız zaman, zihninizi sakinleştirmeyi ve düşüncelerin gelip geçmesini deneyimleyebilirsiniz. Bir düşünceyi ve duyguyu ne kadar az beslerseniz, üzerinizde yarattığı kaygı ve korku da o kadar az olur.

Frekansınızı yükseltir

Kristaller, yüksek enerji ve frekansa sahip minerallerdir. Ayrıca, kristallerin enerjisi insan bedeni enerjisi ile birebir uyumludur. Korku ve stres vücut frekansınızı düşürüp sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Daha fazla karamsarlığa düşmenize ve kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir. Bu nedenle, kristaller ile yapılan çalışmalar vücut frekansınızın yükselmesini destekleyerek daha olumlu ve sağlıklı duygular içinde olmanızı sağlayacaktır.

Gelecek kaygı ataklarının şiddetini azaltır

Düzenli meditasyon, bugünün stresini ve kaygısını azaltarak gelecek atakların şiddetini de düşürür. Duygu ve düşünceleriniz yeterince beslenip yoğunlaşmadığı için, anksiyete ataklarınız daha sakin ve kısa süreli olacaktır.

Bütünsel denge sağlar

Kristaller, ruh, beden ve zihin üzerinde düzenleyici etkiye sahiptir. Çünkü, yaşam enerjiniz olan Chi’nin dengelenmesini ve düzgün akmasını destekler. Nefes, meditasyon, düzenli hareket, bol su, sağlıklı beslenme ile birlikte kısa zamanda bütün kaygı ve korkularınızda kurtulabilirsiniz.

Bütünsel sakinlik ve iyilik için, sağlıklı yaşamaya, meditasyon yapmaya ve doğru taşları hayatınıza eklemeye özen gösterin. Sağlıklı ve güzel günler dilerim.

İlginizi çekebilir: Doğal Taşlar ve Kristallerin Plasebo EtkisiSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP