Instagram canlı yayınlarında yoga derslerine katıldığımız, iş toplantılarımızı Zoom üzerinden yaptığımız, aile ve arkadaşlarımız ile sadece telefon ve görüntülü aramalar ile görüşebildiğimiz olağan dışı günlerden geçiyoruz.

Bütün dünya olarak ilk defa tek bir probleme odaklandık ve benzer şartlar altında yaşamımızı sürdürmeye gayret gösteriyoruz. En az kayıp ve en yüksek şifanın yakında gelmesini ve eski sağlıklı günlerimize hızla dönebilmeye temenni ediyorum.

Böylesi belirsiz günlerde özellikle kaygı ve anksiyete atakları hepimizde kendini göstermeye başladı. Bu nedenle, zihni dağıtmak, kendine duyduğun sevgiyi arttırmak, daha huzurlu ve iyi hissetmek için kişisel bakıma biraz daha önem vermemiz gerektiğine inanıyorum. Evde geçirdiğiniz vakti daha verimli kullanabilmek ve temiz havadan yoksun cildimizin sağlıkla ışıldamasını sağlayabilmek için cilt bakımına ekstra nem eklemeyi öneriyorum.

Nemli ve sağlıklı ciltler için, biraz daha iç huzur ve öz sevgi için uygulayabileceğimiz bakım adımlarını listeliyorum.

İlginizi çekebilir: 4 Adımda Cilt Güzelleştirme

Gündüz cilt bakımı

Cildimiz gece boyu hücre yenilemesini gerçekleştirir. Kendini iyileştirmek için gerekli olan yağ ve hormonu salgılar. Bu nedenle cildiniz çok yağlı değilse veya özel bir cilt tedavisi görmüyorsanız, sabah kalktığınızda yüzünüzü jel kullanmadan duru su ile yıkamanız yeterli olacaktır.

Ardından, cilt nemliliğini ve pH dengesini sağlamak adına Jowae Nemlendirici Yüz Misti sıkın. Nemlendirici yüz misti, içeriğindeki antioksidan etkili Lumifenol ile gece boyu ödem toplayan cildinizi sakinleştirir, bitkisel gliserin ile nemlendirir ve Sakura çiçeği suyu ile aydınlatır. Son dönemlerde sürekli yıkamaktan dolayı kuruyan ellerinizi ve cildinizi gün içinde ekstra nemlendirmeye ihtiyaç duyarsanız yine bu misti sıkabilirsiniz.

Ardından daha aydınlık ve canlı bakışlar için Jowae Canlandırıcı Göz Serumu uygulayın. Parmaklarınız arasında ürünü biraz ısıtıp küçük baskılar ile göz çevresine uygulayın. Bu sayede gece boyu oluşan şişlikler giderken, göz serumu içindeki Kumkat’ın sağladığı C vitamini ile aydınlık, antioksidan ile ışıltılı bir göz çevresine sahip olacaksınız. Ayrıca gün boyu maruz kaldığınız bilgisayar, TV, telefon ve tabletlerin mavi ışığından da gözlerinizi koruyacaksınız.

Gündüz cilt bakımının son adımı ise cilt nemlendirme. Temiz cildinizi nemlendirmek ve enerji vermek için Jowae Nemlendirici Jel uygulayabilirsiniz. Kumkat içerikli jel bütün cildinize ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken C vitamini ve antioksidanlar sayesinde de taze ve canlı bir görünüm kazandırır. 24 saat boyunca nem sağlamaya devam ettiği için cildinizde oluşan stres ve mevsim geçişi kaynaklı kuruluğu da tedavi eder.

Sabah bakım rutininizi tamamladıktan sonra ufak yoga seansı ile bedeninizi uyandırıp, sağlıklı bir kahvaltı, taze demlenmiş ve çiçekler ile lezzetlendirilmiş yeşil çayınızı içtikten sonra çalışmaya ve günlük işlerinize başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kişiye Özel Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Gece cilt bakımı

Her ne kadar makyaj yapmıyor ve kirli şehir havasına maruz kalmıyor olsak da gün içinde yüzümüz kirleniyor, gözeneklerimiz doluyor. Bu nedenle akşamları yüzünüzü, temiz içeriklere sahip, cilt tipinize uygun bir jel ile yıkayın.

Ardından, Jowae Nemlendirici Yüz Mistini yeniden sıkın. Misti sabah-akşam ve gün içinde, cildiniz ihtiyaç duydukça kullanabilirsiniz. Temiz cildinize küçük uyarıcı masajlar yaptıktan sonra Jowae Onarıcı Gece Maskesini kalın bir tabaka halinde uygulayın. Kumkat, lumifenol ve papaya özü sayesinde gece boyu yenilenen hücrelerinize ihtiyaç duyduğu besin ve oksijeni sağlayarak daha nemli, canlı, sağlıklı ve aydınlık bir cilde sahip olmanızı sağlayacak. Her gün düzenli olarak yapacağınız bu uygulamalar sonrasında kısa zaman içinde cildiniz çok daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşacak.

Böylesi günlerde, yaşadığımız stres vücut frekansımızın düşmesine neden olarak bağışıklığımızı zayıflatabilir. Bu nedenle, doğal içerikli ürünler kullanarak frekansınızı yükseltmeye ve daha pozitif olmaya çalışın. Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

İlginizi çekebilir: Yoğun Bir Günün Ardından Cilt Bakımında Gece RutiniSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP