Kuru şampuanı neden seviyorum? Çünkü ikinci, üçüncü ve hatta dördüncü gün bile saçlarımı anında yeniden canlandırıyor, fazla yağı emiyor, saçlarımı nemlendiriyor ve daha az su tüketimim sayesinde doğaya karşı daha duyarlı olmamı sağlıyor.

Sosyal izolasyona girmeden önce sporda, ofiste ve tatilde yanımdan ayırmadığım kuru şampuanı bu günlerde yavaş yavaş şeklini kaybeden saçlarımı şekillendirmek, artan nem seviyeleri sonucu kabarmasını engellemek, son dakika bir video konferansına katılırken, online yoga seanslarım sonrası ve en önemlisi su tasarrufu yapmak amacıyla kullanıyorum.

Susuz güzellik

Küresel ısınma sonucu, 2025 yılına kadar dünya nüfusunun üçte birinin su sıkıntısı yaşayacağı gerçeği karşısında saçlarımı olabildiğince daha az yıkamaya özen gösteriyor, çözümü ise susuz güzellik sağlayan ürünlerde arıyorum.

Bununla birlikte dalgalı saç tipine sahip biri olarak duştan sonra kabarmaya meyilli ancak ertesi gün volümü sönen saçlarım arasında denge kurmada oldukça zorlanırken saç kesimi kadar saç kurutma tekniğinin ve doğru ürün kullanımının da son derece önemli olduğunu yıllar süren tecrübelerim sayesinde öğrendim.

Şu sıralar saç kesimime müdahale edemeyeceğim için saçlarımın şeklini uzun süre korumamı sağlayan çevre dostu, doğal içerikli ve silikon içermeyen Aveda kuru şampuan ve durulanmayan bakım kremlerine başvuruyorum. Aynı zamanda iki yıkama arası hızlıca saçımı yenileyip nemlendirme de sağlayan sosyal izolasyon sürecimin favori ürünlerini sizinle de yakından tanıştırmak istiyorum.

Temizleme ve nemlendirme özelliğine sahip Aveda’dan yeni Foam Reset, kuru şampuan teknolojisine bir yenilik getiriyor saçımı kökten uca temizlerken aynı zamanda nemlendiriyor. İçeriğindeki pirinç proteini sayesinde yağı anında absorbe edip daha taze bir görünüm yakalamamı sağlıyor. Pudra formlu ürünlerin aksine saç derimde ağırlık, saçlarımda tutam tutam bir görüntü, beyaz kalıntı ya da saçlarımı sabitleme gibi etkiler de yaratmıyor.

Gliserin ve aloe vera tozu sayesinde daha yumuşak ve canlı bir saç dokusu oluşturuyor. Köpük formu sayesinde kullanımı da keyifli olup köpüğü doğrudan saç derime sıkıp birkaç dakika masaj yapıyorum ve saç tellerime de uyguluyorum. Sonra rahatça şekil verebiliyorum. Ayrıca bir gün önce kullandığım saç şekillendirme ürünlerini yeniden aktive ediyor.

Yine cilt temizleme ürünlerinden alışık olduğumuz miseler teknoloji ile temizleme ve saç derisini yenileme özelliğine sahip, saça anında ferahlık veren sprey formlu Aveda Rinseless Refresh Miseler ise bir diğer favori ürünüm. Her saç tipine uygun olan bu ürün, saçıma yeni yıkamış hissi yaşatırken elektriklenmeyi de 72 saate kadar önlüyor.

Aveda Heat Relief Thermal Mist’i saçlarıma sıkıp saçlarımı fönlerken ya da  maşa ile şekillendirme öncesi kullanıyorum. Jojoba ve ayçiçeği yağı içeren mist, saç kuruturken ya da şekillendirirken ısı sonrası ısı işleminin vereceği zarardan saçımı koruyor ve bakım yaparak anında parlaklık katıyor.

Suya ihtiyaç duymadan temiz ve şekilli saçlara sahip olmak doğru ürün seçimleri ve uygulamalarla sandığımızdan daha kolay, unutmayalım!

İlginizi çekebilir: Saç Dökülmesi Sorununa 3 Etkili Çözüm ÖnerisiSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP