Son zamanlarda yoğun iş temposu, hava değişimleri ve seyahatlerim sonucunda cildim yoruldu ve sönükleşti. Renk eşitsizlikleri ve dolu gözenekleri temizlemek için farklı markalar ve uygulamalar araştırmaya başladım. Araştırmalarım beni Fransa-Kore ortaklığı ile oluşturulan Jowae markasına getirdi. Fransız eczane ürünleri ve Kore içeriklerinin bir arada sunulması fikri çok hoşuma gitti ve cildimi yenilemek için kendi koleksiyonumu oluşturdum. 

Asyalı kadınların ciltlerinden ilham alarak hazırlanan 4 adımlı güzellik ritüelini kendi rutinime dahil ettim ve sonuç beni oldukça tatmin etti. Aynı rutini ve rutinin içine eklediklerimi sizlerle de paylaşarak, temiz içerikli ürünler ile güzelleşmenin ve iyi hissetmenin yayılmasını umuyorum.

Jowae markasının tüm ürünleri ortalama olarak yüzde 95 doğal içeriğe sahip ve geri dönüştürülebilir ambalajlara sahip olması nedeniyle çevreyi ve kendinizi koruyarak güzelleşebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 2020 Güzellik Trendleri

1. Adım: Temizleme

Cilt bakımının temeli temizliktir. Cildinizi doğru ürünler ile temizledikten sonra uygulayacağınız serum, asit ve nemlendirme ürünlerinden daha yüksek performans alabilirsiniz. Özellikle akşam temizliğini çift aşamada yapmayı tercih edebilirsiniz. Ciltte biriken yağ, kir ve makyaj kalıntılarını temizlemek için micellar sular hepimizin vazgeçilmezi olsa gerek. Özel teknoloji ile hazırlanan micellar su sayesinde cildi kurutmadan temizleyebilirsiniz. Ardından cilt ihtiyacınıza uygun bir yıkama jeli ile arındırıp cildinizi nemlendirmeye ve beslemeye başlayabilirsiniz.

Haftada 1 veya 2 kere cildinizi temizledikten sonra peeling yapabilir ve cilt yüzeyinde kalan ölü deriyi tamamen temizleyebilirsiniz. Jowae Oxygenating Exfloating Cream, cildinizi kurutmadan veya büyük partiküller ile çizmeden nazikçe temizliyor. Cildin daha fazla oksijen almasını sağlayan peeling’i uyguladıktan hemen sonra yüzünüzün serinlediğini ve nefes aldığını hissedebilirsiniz. Yarattığı temiz ve sakin hissi kesinlikle tatmanız gerektiğini söyleyebilirim.

Jowae Micellar Cleansing Water

2. Adım: Hazırlama

Günün kirini ve kalıntılarını temizledikten sonra cildi biraz yumuşatmak, pH değerini düzenlemek ve sonraki adımlara hazırlamak için nemlendirici yüz misti sıkmanız gerekiyor. Cildinizi temizlemek için kullandığınız jel ve sabunlar, cildin asidik dengesini bozabilir. Bu durum uzun vadede kuruluk, siyah nokta, akne, erken yaşlanma ve renk eşitsizliklerine neden olur. Bu nedenle, temiz içerikli ve antioksidan zengini bir mist ile cildinizi yatıştırmanız ve nemlendirmeye hazırlamanız gerekir. 

Sabah, akşam ve hatta gün içinde ihtiyaç duydukça Jowae Hydrating Water Mist’i kullanabilirsiniz. Ofiste ve kapalı alanlarda klimalar cildimizi kurutup yaşlandırdığı için gün içinde serinlemeye ve nemlenmeye ihtiyaç duyduğunuz anda misti sıkmanızı tavsiye ederim. Jowae ürünleri içeriğinde bulunan antioksidan etkili lumifenol cildinizin nemlenmesine, canlanmasına ve daha fazla oksijen almasına destek olacaktır. Ayrıca temiz kokusu ve serinletici etkisi sayesinde gün içinde düşen enerjinizi de yükseltmeye yardımcı olabilir.

Jowae Hydrating Water Mist

3. Adım: Aktifleştirme

Cildinizi temizleyip sonraki adımlara hazırladıktan sonra, daha genç ve canlı olması için aktifleştirmeniz gerekiyor. Yüksek antioksidan etkili luminefol ve beyaz çay içeren Jowae Youth Concentrate Complexion sayesinde cilt lekelerinden ve çizgilerden kısa zamanda kurtulup daha genç ve sağlıklı bir cilt dokusuna sahip olabilirsiniz. İnce yapılı bir ürün olması nedeniyle cilt tarafından kolaylıkla emiliyor. Cildinizde ağırlık veya rahatsız edici bir his oluşturmuyor. Aynı zamanda cildin alt katmanlarına daha kolay inebildiği için kalıcı bir cilt güzelliği sağlıyor. 

Konsantre kremi uygulamadan önce parmak uçlarınızda biraz ısıtıp eritin ve boyundan başlayıp alın bölgesine doğru çıkın. Uygulama esnasında yüzünüze hafif masajlar ve baskılar uygularsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Jowae Youth Concentrate Complexion

4. Adım: Onarma

Son adım cildi onarma. Bu 4 adımda oldukça gerekli ve olmazsa olmaz. Ancak onarma adımı özellikle cilt gençliğini korumak isteyenler için ayrıca önem taşıyor. Doğru vitaminler ve antioksindanlar ile beslenen cilt uzun süre gençliğini ve canlılığını korur. Bu nedenle, uygulama adımlarına ve kullandığınız ürünlerin içeriklerine dikkat etmeniz gerekir. Jowae Wrinkle Smoothing Cream, luminefol, kırmızı ginseng, Hyaluronic acid ve E vitamini içeriyor. Bu sayede, cildi nemlendirirken besliyor ve ihtiyaç duyduğu oksijeni sağlıyor. Böylece cilt dokusu daha nemli, daha genç ve daha ışıltılı bir görünüme sahip oluyor. 

Jowae Wrinkle Smoothing Light Cream

Uzun yıllar doğal ve genç görünüme sahip olmak için kullandığınız ürünlerin içeriğine dikkat etmenizi tavsiye ederim. Doğru ürün ve uygulama ilk kullanımda farkını hissettirir ve cildinizi güzelleştirir. İyi hissettiren, temiz ve doğal içeriğe sahip ürünleri kullanmaya özen gösterin. Oluşturduğunuz rutinlere sadık kalın ve temiz beslenmeyi ve hareket etmeyi ihmal etmeyin. 

İlginizi çekebilir: Filtresiz Güzellik: 4 Adımda Daha Güzel Bir CiltSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP