Live to Bloom küratörlüğünde, Grandma’s Wonderland‘de zihnin, bedenin ve ruhun sınırlarını keşfe davet eden pratikler, ilham verici sohbetler, kalbin derinliklerine uzanan müzik performansı ve gastronomi deneyimiyle özümüze doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. 1995’ten bu yana uzanan hikayesiyle Grandma’s Wonderland, şehir yaşamında kaybolmuş ruhları dinlenmeye, nefese, topraklanmaya ve doğayla yeniden bağlanmaya davet ediyor. Wonder Weekend Back to Earth: Grandma’s Wonderland x Live to Bloom sayesinde hasat mevsimini kutlayacak, tinselliğinizle yeniden bağlantı kuracaksınız.


Grandma’s Wonderland: Wonder Weekend Back to Earth

Şehirli bir ailenin toprakla tekrar bağ kurmak için inşa ettiği Grandma’s Wonderland; otel, spa ve tarladan sofraya konseptiyle hizmet veren restoranının ötesinde; içinde barındırdığı bahçeleri ve bağı ile misafirlerine toprakla yeniden bağ kurma deneyimi sunan sürdürülebilir bir çiftlik.

Kendi enerjisini üretip, sınırları içindeki her atığı geri dönüştüren Grandma’s Wonderland’de senelerdir pestisit yerine acı biber, kalsiyum için yumurta kabuğu kullanılıyor; sofalarda yer alan tabaklar tarlada hasat edilen taze besinlerle hazırlanıyor, çiftliğin eksikleri komşu tarlalardan tamamlanırken fazlaları ise yeme, yakacağa veya toprağa geri dönüştürülüyor.

Grandma’s Wonderland çiftlikte sunduğu konaklama ve restoran deneyimlerinin haricinde; Wonder Weekend isimli haftasonu etkinlikleriyle her seferinde farklı temalarda hazırladığı çok özel programlar ile konuklarını çiftliğin hikayesine ortak olmaya davet ediyor.

30 Eylül – 2 Ekim 2022 tarihlerinde ise, Back to Earth temalı Wonder Weekend serisiyle Live to Bloom küratörlüğünde üç gün sürecek etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Üç gün sürecek bu etkinlik, her anı farkındalıkla yaşamanızı sağlayacak deneyimlerle sizi bekliyor.  

Deneyime Eşlik Edenler

SUZİN AKALAN MAÇORO
Müzisyen ve Bütünsel Ses Şifası Uygulayıcısı
DR. İREM ERGÜN
Amerikan Hastanesi Fonksiyonel Tıp Bölümü Başkanı
RAQUEL HABİB
Mindfulness ve Meditasyon Koçu
RAY RIZZO
Şef, Yoga Eğitmeni, Manuel Terapist
LEVON BAĞIŞ
Yazar, Yeme-İçme Uzmanı
TUNCAY KORKMAZ
Müzisyen
ÖZGECAN TAPA
Dans, Yoga, Meditasyon Eğitmeni
CANSU DURUCAN
Nefes ve Meditasyon Uzmanı
ŞEF BÜLENT AKKIZOĞLU
Grandma’s Wonderland Executive Şef

Seanslar

Fire ceremony & Music with Tuncay Korkmaz

Andan içeri oluşumuyla Anadolu maneviyat dünyasının ilahi, nefes ve deyişlerini ateş başında meşk edecek, Tuncay Korkmaz ile özellikle Yunus Emre şiirlerine yaptığı şarkılar ile aşkın hallerini anlatan müzik dinletisini deneyimleyeceksiniz.

Breath and Harmony with Cansu Durucan

Ruhsal bütünlüğe uyanış, nefesin tüm katmanlardaki kusursuz uyum arayışının keşfi ile başlar. Kişiyi ilahi düzenin mükemmel ve eşsiz parçası yapan, nefesinin kendisidir. Kendi içsel uyumunuzu keşfederek hayatınızda huzur ve mutluluk yaratmanıza izin veren bu kollektif çalışmada; bağlantılı ve bütünleştirici nefes almanın yarattığı yüksek titreşimli alanda nefesinizle olan uyumunu ve ilişkinizi keşfedeceksiniz. 

Breath and Sound with Cansu Durucan

Ses, tüm yaratımın harmonik yoludur. Beyin dalgalarının, enstrümanların frekanslarına uyumlanmasıyla, yüksek bilinç seviyesinde derin gevşeme hali sunan bu deneyim ile içsel derinliğinizi ve varoluşunuzun harmonik uyumunu keşfedebileceksiniz. Bu keşif sayesinde ise yaşamın içinde canlılıkla, neşeyle, sevgiyle var olma halini de deneyimleyebileceksiniz.

Manifestation and Meditation with Raquel Habib

Manifestation insanın bir ayrıcalığı ve gücü değil, yaşamın bir yasasıdır. Hayallerimizi ve vizyonlarımızı yaratırken ağzımızdan çıkan her kelimenin, kalbimizden geçen her duygunun, zihnimizden geçen her düşüncenin gücünü bilinçli bir şekilde kullanmayı öğrenebiliriz. Bu seansta arzu ettiği hayatı bilinçli olarak yaratmış herkesin uyguladığı manifestation yasasına detaylıca bakacak ve meditasyonla yaratımı pratik edebileceksiniz.

Shaping Your Own Future with Dr. İrem Ergün

Sağlıklı ve uzun bir yaşamın dümeni bizim elimizde mi? Hangi yaşam tarzı alışkanlıkları; beslenme, egzersiz, uyku ve düşünce yapıları bütünsel sağlığımızı desteklerken hangi davranışlarımız bizi geride tutuyor? Geleceğimizi istediğimiz doğrultuda şekillendirebilmemiz, her yaşta sağlıklı ve enerjik olabilmemiz için Amerikan Hastanesi Fonksiyonel Tıp Doktoru İrem Ergün yaşam tarzı önerilerini paylaşıyor. 

Breathe, Move & Meditate with Ray Rizzo

Bu nazik ve dinamik derste bedenlerimizin enerjisini chi Kung ile uyumladıktan sonra Wim Hof nefesine giriş yapacak, Zen meditasyonu ile sonlandıracağız.

Primal Yoga Flow with Ray Rizzo

İnsanoğlu davranışları, yetenekleri, bilgileri çeşitli alanlara yayılmış en nihai “genelcidir.” Tırmanıyoruz, yüzüyoruz, sürünüyoruz, dans ediyoruz. Bu dinamik sınıfta içimizdeki hayvani gücün köklerini keşfedeceğiz.

Sound Bath with Suzin Akalan Maçoro

Toprak Ana’yı hatırlamak…İlk annemiz, yaratımın kucağı, toprak ana…Onu tekrar hatırlamak, şefkatli kucağında huzur içinde dinlenmek niyetiyle şifalı titreşimler ve sesler eşliğinde hep birlikte içsel bir yolculuğa çıkacağız.

Rhythm & Flow with Özgecan Tapa

İnsan içinde yaşadığı doğa gibi ritmik bir varlık. Anne karnından beri duyduğumuz kalp ritmi ile yaşamda akışı sürdürüyoruz. Bedenimizde canlı olan ritimleri, yaratıcı ve özgün ifademizi keşfetmek için sizi, pek çok kültür için kutlu alan sayılan dans pistine davet ediyoruz. Global tribal kabile ritimlerinde, özümüzü hatırlamak için birlikte içimizden geldiği gibi dans ederek sonbaharı karşılayacağız.

Vineyard Dinner with Levon Bağış & Bülent Akkızoğlu

Grandma’s Wonderland’in executive şefi Bülent Akkızoğlu ve The Barn ekibinin hasat menüsüne yeme-içme uzmanı ve yazar Levon Bağış’ın rakı ve şarap seçkisi ve sohbeti eşlik edecek. Bağ sofrası cuma akşamı rakı ve Trakya mezeleriyle kurulacak, cumartesi gün batımında ise çiftliğin mutfağına Trakya şarapları eşlik edecek.

Yerinizi Ayırın!

Üç gün sürecek etkinliği, Grandma Wonderland’de konaklamalı olarak ya da Day Pass alıp yalnızca seanslara katılarak deneyimleyebilirsiniz.

One – day Pass


Bir gün boyunca tüm seanslara katılım (tüm seanslara katılım + mini kahvaltı + öğle yemeği + atıştırmalıklar)

Vineyard Dinner


Bir akşam yemeğine katılım

Unlimited Pass (*)


İki gün boyunca tüm seanslara + 2 akşam Vineyard Dinner’a katılım

(*) Unlimited Pass’e tüm programa katılımın, 30 Eylül Cuma akşamı Vineyard Dinner, 1 Ekim Cumartesi günü kahvaltı + öğle yemeği + Vineyard Dinner, 2 Ekim Pazar günü kahvaltı + öğle yemeği ile gün içinde atıştırmalık ikramları dahildir.

Konaklamalı katılmak isteyen misafirlerimiz için kahvaltı dahil 2 gece tek kişi fiyatları:
BLOOM SHOP