Sakin ve huzurlu bir bayram tatili geçirmek için şehirden kaçmanız gerekmiyor. İstanbul’da size kendinizi iyi hissettirecek adresler var. The Westin İstanbul Nişantaşı onlardan biri. “İyi yaşam” mottosuyla şehrin tam kalbinde; Nişantaşı’nda hizmet veren otel, misafirlerine “zindelik” vaat ediyor. İşte The Westin İstanbul Nişantaşı’nı bizim radarımıza sokan özellikleri!


The Westin İstanbul Nişantaşı hakkında

Westin, “iyi olma hali”nden doğmuş bir wellness markası. Marriott International’ın çatısı altındaki marka, Türkiye’deki ilk otelini geçen eylül ayında Nişantaşı’nda, Lotus Nişantaşı Alışveriş Merkezi’ndeki ofis-rezidans kompleksinin içinde açtı. The Westin İstanbul Nişantaşı, misafirlerinin zindeliğine ve iyilik haline destek olma vaadi ile dikkatimizi çekmeyi başardı.

Westin’in marka vaadi ile paralel olarak planlanmış altı marka mottosu var: “Sleep Well, Eat Well, Move Well, Feel Well, Work Well, Play Well”. The Westin İstanbul Nişantaşı da tüm bunları bir arada sunabilmek için tasarlanmış. Otelde çoğu balkonlu ve teraslı toplam 150 oda ve süit bulunuyor. Odaların tamamında Westin’in dünyaca ünlü yatağı Heavenly® Bed ve uykuya yardımcı ürünler var. SPA benzeri bir rahatlama deneyimi yaşatmak için de banyolara beyaz çay özlü ürünler ve yumuşacık havlu takımları konulmuş, yağmur duşları tercih edilmiş.

Mevsiminde lezzetler ile bedeninize ve gezegene iyi bakın

Corte Verde Restaurant

Yemeklere gelince ise otelin restoranı, lobide yer alan Corte Verde Restaurant. Avluya açılan yeşil alanıyla dikkatimizi çeken mekânın mutfağı, deneyimli şef İrfan Bursalıoğlu’na emanet. Bursalıoğlu burada sağlıklı, sürdürülebilir ve doğal ürünlerden oluşan bir menü hazırlamış. Ramazan boyunca iftar ve sahurda besleyici yemekler sunan şef, yaklaşan bayramda da misafirlerini yine sağlıklı lezzetlerle ağırlayacakmış.
Corte Verde Restaurant en büyük alkışı, doğaya gösterdiği saygıyla hak ediyor; çünkü bu mutfakta tabaklar mikro mevsimlilik ilkesi ve özel pişirme teknikleri ile hazırlanıyor. Atıklar minimum düzeyde tutularak doğal sunumlara imza atılıyor.

RunWESTIN® ile zinde kalın

The Westin İstanbul Nişantaşı’nı bir adım öne çıkaran özelliklerinden biri de; RunWESTIN® Koşu Lideri (Run Concierge) uygulaması. Otel zindelik vaadini destekleyecek düzenli egzersiz ortamını sunabilmek adına, dışarıda spor yapmak isteyenlere bir koşu lideri eşliğinde grup koşuları organize ediyor.
Bu koşulara katılanlar bir yandan şehri keşfetme fırsatını da buluyor.

Ramazan Bayramı’nı sakin ve huzurlu bir mola için fırsat olarak gören, şehirden uzaklaşmadan küçük bir kaçamak yapmak isteyen ve dinlenirken aynı zamanda iyi hissetmeyi arzulayanlara önerebileceğimiz bir adres The Westin İstanbul Nişantaşı. Üstelik Beyoğlu ve Taksim Meydanı’na yürüme mesafesinde, Tarihi Yarımada’ya ise yalnızca 4 km uzaklıkta.

BLOOM SHOP