YAZAN: DİLA ATTEPE

2023’ün son haftalarında, gökyüzü yeni bir döngüyle bizlere merhaba diyor. 13 Aralık gecesi gerçekleşecek olan Yay yeni ayı zamanı yılbaşından önce hedeflerimizi gözden geçirip yeni planlar yapmak için harika bir fırsat sunuyor. Bakalım Yay yeni ayı burcunuz için neler söylüyor?


Yay yeni ayı kolektif zeminde ne anlama geliyor?

Yeni ay zamanı genellikle kendi içimize dönmemiz için bir uyarı niteliğindedir. Bize halihazırda var olan hedeflerimiz için çalışmamız gerektiğini hatırlatır. Yay burcu gelişimi ve genişlemeyi temsil eden Jüpiter tarafından yönetilir. Jüpiter, yaşam yolculuğumuzda, gelişmemiz ve büyümemiz için atacağımız adımların öncesinde bu gelişime açık olmamız gerektiğinin haberini verir. 13 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek olan yılın son yeni ayı ise gelişmemizin yolunu açan deneyimlerimizi gözden geçirmemiz gerektiğini söylüyor. Kısaca, hayallerinizin gerçekleşmesini istiyorsanız, önce geçmişe bağlı iplerinizi koparmaya ve olası değişimlere kalbinizi açmaya hazır olmalısınız.

Koç ve yükselen Koç

Şu sıralar güven ve sezgiler ile aranız nasıl? Bu yeni ay cesaret, güven ve merakla sizleri kucaklayabilir. Yeni ay, bitişler ve yeni başlangıçların temsil ettiği 9. Ev’inizde gerçekleşiyor ve sizleri yeni deneyimlerle karşılaştırabilecek bir enerji taşıyor. Geçmişte yaptığınız hatalardan ders alıp yeni adımlar atmanın tam zamanı! Sezgilerinize güvenin ve hedeflerinize daha öz güvenli bir şekilde yaklaşın. Yeni ay sizlere kaderinizle yakından ilgili büyük bir yolculuğun başlangıcını işaret ediyor olabilir.

Boğa ve yükselen Boğa

Yeni Ay sizler için dönüşümlerin haberini veriyor. Bir süredir içinizde biriktirdiğiniz sözler dışarıya dökülebilir. İletişimlerinizde dürüstlük ön planda olabilir. Eğer aklınızda yeni işlere atılma ya da yeni şeyler deneme fikri varsa, bunları dış dünyaya karşı gizli tutmanızda fayda olabilir. Değişim rüzgarında kendinizi kapalı bir kutunun içine koyun ve benliğinizi güven altına alın.

İkizler ve yükselen İkizler

Ortaklıklarınızda bir hareketlilik bekleyebilirsiniz. Sizlere artık iyi gelmeyen romantik ilişkileriniz varsa, yeni ay bu ilişkileri geride bırakmanızı öneriyor. Duygularınızı hissedin ve karşı tarafa değil kendinize öncelik verin. Özellikle öfkenizin ön planda olacağı bu zaman diliminde, kafanızı toparlamak için günlük tutmak ve enerji temizleme ritüelleri yapmak sizlere iyi gelebilir.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Kendinize dönmeye hazır mısınız? Kafanızı dinlemek için vakit bulabileceğiniz bu yeni ayda yeni hobiler veya alışkanlıklar edinebilirsiniz. Duygusal olarak yoğun hissediyor olabilirsiniz. Topluluk ilişkileri ve ait olma duygusuyla ilgili olan 11. Ev’inizde gerçekleşecek olan yeni ay, sosyal değerlerinizi ve sizi neyin güvende hissettirdiğini gözden geçirmeniz için bir fırsat sunabilir. Kendinize öncelik vereceğiniz bu yeni ay sürecinde, günlük rutinlerinizi genel sağlığınıza faydalı olacak şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz.

Aslan ve yükselen Aslan

Projeler, iş görüşmeleri, toplantılar… Yeni ay sizler için kariyer alanındaki konuları ön plana çıkarabilir. Kalbinizdeki arzuları işinize dökmenin tam zamanı! Lider olabilir, itibar ve görünürlük kazanabilirsiniz. Dış dünyaya kendinizi ifade etmeniz bu zaman diliminde önem taşıyor. Cesaret ve öz güveniniz, özgün bir şekilde kendinizi dışa vurduğunuzda gelişebilir.

Başak ve yükselen Başak

Bakış açıları ve inanç sistemleriyle ilgili konularınız ön planda. Yeni ay, sizlere yeni başlangıçların yanında zorlukları da getirebilir. Uzun vadeli hedeflerinize giden yolda, gelişiminizin önüne çıkacak engellerle karşılaşabilirsiniz. İlişkilerinizde şüphecilik ön planda olabilir ve gizlilikle ilgili sorunlar baş gösterebilir. Bunlara rağmen daha yakın ilişkiler kurmak için dürüstlüğü benimsemeniz sizler için anahtar niteliğinde olabilir. 

Terazi ve yükselen Terazi

Yeni ay, belirsizliğe rağmen hedeflerinize güçlü adımlarla ilerleyebileceğiniz bir zaman dilimi vadediyor. Bu Yay yeni ayı, ev ve aileyi temsil eden 4. Ev’inizde gerçekleşiyor. Bu doğrultuda, amaçlarınıza ulaşma yolculuğunuzda aile ve arkadaşlarınızdan destek isteyebilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek zorluklar ve şüpheleriniz olabilir fakat güçlü duruşunuzla bunların üstesinden gelebilirsiniz.

Akrep ve yükselen Akrep

Yay yeni ayı, konfor, finans ve değer sistemleriyle ilgili 2. Ev’inizde gerçekleşiyor. Finansal güvenliğiniz ve öz değeriniz için daha büyük fikirlerinizin olacağı bir zaman olabilir. Enerjinizin üst seviyelerde olacağı bu yeni ayda üretkenliğiniz de ön planda olacak. Vermeniz gereken yeni bir mücadele olabilir fakat öz güveniniz bu yolda etkili bir konumda bulunuyor. Dışarıdan gelen eleştirilere kafanızı takmayın ve kendi doğrunuza bağlı kalın.

Yay ve yükselen Yay

Şans kapısı sizler için açılıyor! Bu yeni ay daha çok risk alıp yeni ortamlar keşfetmenize olanak tanıyabilir. Flörtöz tavırlarla alevlenecek aşk hayatınızın yanında güçlü iletişiminizle yeni iş fırsatları da önünüze gelebilir. Hayatınızın her alanında bereket getirecek bir zaman dilimine giriş yapıyorsunuz.

Oğlak ve yükselen Oğlak

Etrafınızda kendini gösteren sevgi ve değerin farkında mısınız? Bu yeni ayda ilerlemek için gerekli olan sevgi ve desteği sevdiklerinizden dolu dolu alabilirsiniz. Bunun yanında dinlenmek ve durup iç gözlem yapmak için uygun bir zaman olabilir. Yeni ay, yavaşlamanız gerektiğinin mesajını veriyor. Yakınlarınızın desteği ile kalbinizi dinleyip yolunuzu çizeceğiniz bir dönem sizleri bekliyor olabilir.

Kova ve yükselen Kova

Hem aile içinde hem de arkadaşlarınızla olan iletişiminizde bir hareketlilik olabilir. Ait olma duygusunun ön planda olacağı bu dönemde, ortaklıklara ve arkadaşlık ilişkilerine şüpheci bir tavırla yaklaşabilirsiniz. İlişkilerinizde sınırlarınızı çizeceğiniz ve kendinize alan tanıyacağınız bir zaman dilimi olabilir.

Balık ve yükselen Balık

Yeni ay, büyümeniz için konfor alanınızdan çıkıp kendinizi göstermeniz gerektiğini söylüyor! Korku ve utanç duygusunu bir kenara bırakıp kendi değerinizin ve yeteneklerinizin farkına varabileceğiniz bir ortam oluşabilir. Mesleki alanda veya eğitim alanında farklı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Toplum önüne daha fazla çıkacağınız ve iletişim becerilerinizin sizlere uzun vadede katkı sağlayabileceği bir döneme girebilirsiniz.  Dila Attepe

1999 yılında Ankara’da doğan Dila, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bitirme tezini kadınlarda beden algısı üzerine yazdıktan sonra kişisel gelişim ve psikoloji alanına yöneldi. Live to Bloom’da editör olarak çalışmaya başlayan Dila, beden algısı ve zihinsel sağlığı geliştirme konusundaki farkındalığı sayesinde sağlıklı yaşam camiasına ilham...BLOOM SHOP