YAZAN: DİLA ATTEPE

Tarihi çok eskiye dayanan ve yol gösterici etkisi olan numeroloji sistemi üzerimizde dolanan belirsizlik bulutlarını biraz olsun kaldırıyor ve yeni yıl için merakımızı arttırıyor. Numerolojiye göre 2024 yılında hem bireysel hem de kolektif olarak bizleri neler beklediğini sizler için araştırdık!


2024 yılının evrensel rakamı: 8

Numeroloji yorumlarının hesaplanabilmesi için çok basamaklı sayıların haneleri toplanarak tek basamaklı bir rakam elde edilir. 1’den 9’a kadar değişen bu tek haneli sonuçlara numerolojide temel rakamlar denir ve her biri numerologların anlam çıkarmak için kullandığı farklı temaları içerir.

Buna göre 2024 yılının numerolojisi, 2+0+2+4 hesabı ile 8 rakamı çıkıyor. Böylece 2024’ün ana temalarını, herkesi etkileyecek olan 8 rakamı belirliyor. 8 rakamı, numeroloji sisteminde güç, tutku ve sahiciliği temsil eder. Astrolojik açıdan ise 8, disiplin ve düzenin gezegeni Satürn ile bağlantılıdır. Bu anlamlar doğrultusunda 2024, bizi kendi içimizdeki ışığa yaklaşmaya ve kişisel doğrularımızı daha iyi tanımaya itebilir.

Güç, kontrol ve doğruluk ile ilgili alanları canlandırması beklenen 2024 yılında, toplumdaki güçlü figürlerin gerçek doğasını açığa çıkaracak olaylar yaşanabilir. 8 rakamı, bu figürlerin kamuoyunda çöküşüne sebep olabilecek bir enerjiyi açığa çıkarabilir. Sahicilik ve güç, hayatımızdaki her konuda etkili bir konuma sahip olabilir. İlişkilerde dürüstlük ve bağlantıların doğruluğu konusunda şüpheci tavırlarla karşılaşabiliriz.

Bireysel boyutta ise kendi doğrularımız ve arzularımızla uyuşmayan toplumsal normların karşısında sınırlarımızı çizebiliriz. Çizdiğimiz sınırlarla birlikte kendi içimizde doğrularımızı sorgulayabiliriz ve hayatımızda küçük değişimler isteyebiliriz. İsteklerimiz ve hedeflerimize doğru bilinçli adımlar atarak ve değişimler yaratarak içsel dünyamızda da bir berraklık yakalayabiliriz. Yeni yılda isteklerimize ve arzularımıza erişme yolculuğumuzu günlük tutmak, manifest yapmak, dua etmek gibi aktivitelerle destekleyebiliriz.

Yıl döngüsünü nasıl hesaplayabiliriz?

Numeroloji, 2024 yılında kolektif olarak bizleri ilgilendiren temaların yanı sıra kişisel rakamınıza göre hangi konuların öne çıkacağını da söylüyor. Bu yılki rakamınızı hesaplamak için doğum tarihinizdeki tüm rakamları tek basamaklı olana kadar topladıktan sonra 2024 yılının rakamı olan 8 ile toplamanız gerekiyor.

  • Doğum tarihiniz 25. 05. 1975 ise yıl döngünüz 2+5+5+1+9+7+5’ten 34, 3+4’ten de 7 oluyor.
  • 2024 yılı için kişisel rakamınız ise 7+8’ten 15, 1+5’ten 6 oluyor.

Numeroloji 2024 yılı tahminleri kişisel rakamınız için neler söylüyor?

Kendi rakamınızı hesapladıysanız sizleri bu yıl nelerin beklediğini öğrenmenin şimdi tam zamanı!

1. Değişim kapınızda

Numerolojide 1 rakamı, değişimi ve yeni başlangıçları temsil eder. Hayatınızda beklediğiniz yenilikler ve ulaşmak istediğiniz hedefler varsa 2024 sizin yılınız! Ana karakter gibi hissedebileceğiniz 2024 yılında bu zamana kadar sarf ettiğiniz çabalarınızın meyvelerinizi alabilirsiniz. Yeni bir işiniz veya partneriniz olabilir veya hayatınızı oldukça etkileyecek bir değişim geçirebilirsiniz. Fırsatlar kapınıza geliyor!

2. Hareketli enerji dengeleri

Dürüstlükle ve iş birlikleriyle ilgili olan 2 rakamı, ilişkileriniz hakkında haberlerle geliyor. Geçtiğimiz yıllarda yavaşladığınızı hissetmiş olabilirsiniz fakat bu yavaş enerji değişecek gibi görünüyor. Tanışacağınız yeni insanlar ve kuracağınız yeni ilişkiler, geleceğinizde başarıyla ilgili adımlarınızı kolaylaştırabilir. Bu bağlantılarınız, destekleyici bağlantılar olabilir ve arzularınıza giden yolda belki de bir yol arkadaşı kazanabilirsiniz.  

3. Yaratıcı adımlar

Numerolojiye göre 3 rakamı yaratıcı ve ruhani alanlarla ilgileniyor. Kendi içsel dünyanıza dönebileceğinizi gösteren 3, doğrularınızı yaratıcı bir şekilde dışa vurabileceğinizi söylüyor. Artistik yanınızı daha da geliştirebilirsiniz, buna yardımcı olacak insanlarla bağlantılarınız daha da güçlenebilir. Sanatla ilgili yeni ortamlara girmek sizlere iyi gelebilir.

4. Bilgeliğinizi öne çıkarın

Bir süredir başarının peşinden koşuyor ve bir türlü istediğinizi elde edemiyorsanız 4 rakamı bu yolda kendinize dönmeniz için bir uyarı veriyor olabilir. Gerçeklik ve bilgeliği temsil eden 4 rakamı, hayallerinize giden yolda kendinize dürüst davranmanızı öneriyor. Hedeflerinize ancak kendinizi hatalarınızla kabul ettiğinizde ulaşabilirsiniz. Bunun yanında, önceliklerinizi gözden geçirip sıraya koymanız ve bu sıraya göre hareket etmeniz de sizlere yardımcı olabilir.

5. Özgürlükle gelen değişim

5 rakamı numerolojye göre dönüşüm ve içsel gücü temsil eder. 2024 yılında sizleri konfor alanınızdan çıkaracak seçimler yapabilirsiniz. Daha öz güvenli bir benlik algısıyla hareket edeceğiniz bu yılda sizleri geçmişe bağlayan zincirlerden kurtulabilirsiniz. Eriştiğiniz özgürlük sizlere iyileştirici bir enerji getirebilir ve büyümenizi sağlayabilir.

6. Odak noktası: İlişkiler

2024 için kişisel rakamınız 6 ise, yıl boyunca ilişkileriniz ön planda olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz ve kuracağınız bu yeni ilişkilerde bir şeyler öğrenmek üzerine paylaşımlar olabilir. 6 rakamı numerolojide dengeyi temsil eder, bu yüzden bağlantılarda alma-verme dengesine de dikkat etmeniz gerektiğine işaret ediyor olabilir. Romantik ilişkilerin odak noktası olduğu bu yılda 6 rakamı, size kendinizi dışarı kapatmamanız gerektiği mesajını veriyor ve yeni deneyimlere açık bir tavır sergilemenizi öneriyor.

7. Akışına bırakın

7 rakamı, derin bir içsel yolculuğa çıkmanın zamanı geldiğini söylüyor. 2024’te daha sağlıklı ve huzurlu bir hale erişmek için 7, yaşamınızı doğal akışına bırakmanızı öneriyor. Bütünlüğü temsil eden 7 rakamı, yaşadıklarınızın kendinizin en iyi versiyonuna erişmek için olması gereken engebeli bir yol olduğunu düşünmenizi teşvik ediyor. Sorunlara kafanızı takmayıp maceraya devam etmek bu yıl benimsemeniz gereken bir tavır olabilir.

8. Göz alıcı başarılar

Bu yıl, 8 rakamı sizlere bir spot ışığı tutuyor! Güç, başarı ve kontrolün sizde olacağı bu yılda, bulunacağınız ortamlarda lider rolünü üstlenebilirsiniz. Bunun yanında 8, hem maddi hem de manevi bolluğun haberini veriyor. Başarınız ile yeni bağlantılarınız artabilir ve daha çok para kazanabileceğiniz bir yıl olabilir. Öz güveninizin artacağı ve motivasyonunuzun üst düzeye taşınacağı bir yıl sizleri bekliyor.

9. Zamanı geçen bitişler

9 rakamı numerolojide bitişleri ve yeni başlangıçları temsil eder. Hayatınızın her alanında bitişlere tanık olabilirsiniz fakat bu bitişler daha olumlu olayların habercisi olabilir. Bitmesi gereken ilişkiler, ayrılmanız gereken bir iş veya terk etmeniz gereken bir şehir… Sizlere iyi gelecek bir bitiş ile kendinize dönebilirsiniz. Arkada bıraktıklarınıza üzülmek yerine karşınıza çıkacak yeni fırsatlara açık olmanızda fayda olabilir.Dila Attepe

1999 yılında Ankara’da doğan Dila, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bitirme tezini kadınlarda beden algısı üzerine yazdıktan sonra kişisel gelişim ve psikoloji alanına yöneldi. Dila, beden algısı ve zihinsel sağlığı geliştirme konusundaki farkındalığı sayesinde sağlıklı yaşam camiasına ilham olacak içerikler üretmeyi amaçlıyor....BLOOM SHOP