YAZAN: DİLARA MORAN

Kutsal olarak bilinen 21 Aralık Kış Gün Dönümü, Kuzey Kutbu’nun Güneş’ten en uzak olduğu an, dolayısıyla güneş ışığına en az, karanlığa ise en fazla maruz kaldığımız gündür. Pek çok gelenekte bu gün, Ay’ın Güneş’i doğurduğu, kalan kışı geçirmek için ışık ve sıcaklık umudu verdiği gün olarak kutlanır. 21 Aralık, en uzun gecedir, aynı zamanda Yaz Gün Dönümü‘ne kadar günlerin uzamaya başladığı dönüm noktasıdır.


21 Aralık Kış Gün Dönümü nasıl özellikleri barındırır?

Güneş’in sembolik ölümünü ve yeniden doğuşunu işaret eden bu gün, gündüz saatlerinin kademeli olarak azalması ile gece gündüz dengesini tersine döndürür. Böylece ışık hayatımıza geri dönmeye başlar. Bu ışık yeni bir yaşam döngüsünün başladığının sembolüdür ve bize yeniden başlayabileceğimizi, yeni bir ışık döneminin bize daha fazla fırsat getireceğini hatırlatır. Gezegendeki bu durumun farkında olsak da olmasak da bedenimiz, zihnimiz ve ruhsal durumumuz doğrudan etkilenir.

Kış Gün dönümü, yeni niyetler belirlemek, harika sağlıklı kişisel ritüellerini başlatmak için mükemmel bir zamandır, ek olarak gerçek yeniden doğuşun, tam bir yeniliğin ve günlerin yeniden uzamaya başladığı çok özel ve çok yüksek frekanslı bir zamandır. Kundalini yoga öğretilerine göre 21 Aralık ve sonraki 10 gün, her insanın kutlaması gereken günlerdir. Bu on gün, hafif, coşkulu beslenmek ve mutlu olmak içindir. Güçlü bir dinginlik, yansıma ve neşeli beklenti zamanıdır, kendi içimizin derinliklerine inmek için ritüel, meditasyon ve ve farklı çalışmaları hayatımıza katmak için güçlü bir zamandır. Bu günün karanlığında, daha fazla ışıkla karşılanırken kendimize neleri bırakmaya hazır olduğumuzu soruyoruz. Bu 21 Aralık günü, hayatımızda değiştirmek ve tezahür ettirmek istediklerimizi yeniden ayarlamamızın tam zamanı.


Dünyanın elektromanyetik alanı ve güneşin parlaması, Pranik değeri yaratır.

Yogi Bhajan


21 Aralık Kış Gün Dönümü’nde yapabileceğiniz ritüeller

İşte bu Kış Gün Dönümünde frekansınızı yükselterek iyi hissetmenizi sağlayacak ve içinizdeki ışığı onurlandıracak birkaç öneri!

Özel Kundalini yoga mantraları dinleyin

Bugün, gece ve 10 gün boyunca frekanslarını kuvvetli titreşimleri ile yükseltecek Kundalini yoga mantralarından oluşan playlist’i her an (gündüz ve gece) çalarak sesli ya da içinden eşlik ederek dinleyebilirsiniz.

Işığı çoğaltmak için mum yakın

Her akşam güneş battıktan sonra evinizde ışığı çoğaltmak ve bulunduğunuz alandaki Prana’yı (Yaşam gücü) arttırmak için 3 adet mum yakabilirsiniz.

Kendinize zaman ayırın

Yılın en yoğun ve koşuşturmalı bu zamanında kendinize dinlenmek için izin vermeyi ihmal etmeyin.

Güneş (Sağ Burun) nefesi çalışması yapın

Adını güneş enerjisinden alan “Surya” nefesi çalışması ile enerjinizi yükseltin. Güneş enerjiniz çok olduğunda üşümezsiniz, enerjik, dışa dönük ve coşkulu olursunuz. Güneş arınma enerjisidir. Sindirime yardımcı olur. Zihni açık, analitik ve eylem odaklı hale getirir.
Uygulanışı:

  • Rahat bir şekilde, omurganız düz olacak bir pozisyonda oturun.
  • Sağ elinizi Gyaan Mudra’ya getirin, dizinizin üzerine koyun.
  • Sol elin baş parmağıyla sol burun deliğini kapatın, diğer parmaklarınız bitişik olarak
    gökyüzüne işaret etsinler.
  • Sağ burun deliğinden uzun, rahat ve derin nefesler alıp, rahat bir şekilde verin.
  • Nefes alırken karın bölgeniz hafifçe şişsin ve nefesi verirken karın bölgenizi hafifçe içeri çekin.
  • Nefesin akışına odaklanın.
  • Bitirirken derin bir nefes alın, tutun ve nefesi verirken kolunuzu rahatlatın.

Bu çalışmayı 1.5 ya da 3 dakika her gün ve tüm kış boyunca yapabilirsiniz.

Aura Mist’inizi bol bol kullanın

Abtira ile yaptığım iş birliği ile ortaya çıkardığımız Summon Your Magic – Aura Mist’i hayatınıza katın ve ihtiyacınız olduğu her an kullanın. Bu müthiş yüksek frekansları taşıyan Aura Mist, hem auranızı korur hem de bulunduğunuz alanlarda dengeleyici, canlandırıcı, parlatıcı ve aynı zamanda koruyucu görevi görür. Ruh halinizi iyileştirirken enerjinizi dönüştürmenize yardımcı olur ve frekansınızı yükseltir. En yüksek frekanslı bitki özlerinden oluşan frekans arttırıcı olan bu formül, aynı zamanda doğal kristallerin güçleri ve Kundalini Yoga mantralarının kodları ile daha da güçlendirilmiştir.

BLOOM SHOP