YAZAN: ECE ÖZEL

Soğuk havaların kendini göstermeye başladığı, ne ara bitti bu sene diyerek geriye dönüp baktığımız şu günlerde içinizi ısıtacak, yeni yıl ruhunu doyasıya hissedeceğiniz film önerilerini sizin için hazırladık. 2023’ü nerede ve nasıl karşılayacağını şimdiden planlayanlar, en güzel yılbaşı planı evdedir diyenler, yeni yıl kararlarını şimdiden hazırlamış olanlar… Bu listede her türden yeni yıl ruhunu yansıtan film önerilerini bulabilirsiniz!


Holiday Inn

1942 yapımı bu keyifli müzikal, yalnızca tatil zamanları açık olan bir oteldeki şarkıcı, dansçı ve oyuncunun aşk için girdiği yarışı anlatıyor. Müzikleri Irving Berlin tarafından yapılan bu eşsiz müzikalın en akılda kalan şarkısı Beyaz Noel’i sizi yeni yıl havasına sokacak playlist’inize eklemelisiniz!

About Time

Pek tatmin edici olmayan bir yılbaşı partisinin ertesi günü kim böyle bir aile sırrı öğrenmek istemez ki? Ailesindeki erkeklerin zaman yolculuğu yapabildiğini öğrenen Tim’in hayatındaki olaylar hiç olmadığı kadar karışır.


New Year’s Eve

Romantik komedi tutkunlarının es geçmemesi gereken bu filmde, New York’ta bir yılbaşı günü umutlarla, hayallerle ve aşklarla dolu hayatlar iç içe geçiyor. Farklı yaşamların kesişimine tanık olacağınız hikayenin oyuncu kadrosunda ise Robert De Niro, Zac Efron, Michelle Pfeiffer, Jessica Biel ve daha niceleri yer alıyor.

Serendipity

Yılbaşı alışverişinde bir mağazada son kalan eldiveni almaya çalışırlarken tanışan Sara ve Jonathan’ın hikayesi tesadüflere bakış açınızı değiştirecek. Serendipity kelimesi, hiç hesapta olmayan durumlarda tesadüfen başımıza gelen, mutlu olayları ifade ediyor.


Falling for Christmas

Netflix’in yeni filmi Falling for Christmas’ta zengin ve şımarık bir mirasçı Sierra, narsist sevgilisi Tad ve babasının kayak tatilinde başlarına gelmeyen kalmaz. Bir Netflix & Chill akşamında elinizde kahvenizle battaniyenin altına girerek ışıl ışıl yılbaşı süsleri ve karlı bir havayla baş başa kalın.

National Lampoon’s Christmas Vacation

Seksenlerin komedisi ve yılbaşı ruhuna tanık olacağınız bu filmde, Clark Griswolds ailesiyle harika bir noel zamanı geçirmenin peşine düşerek aylar öncesinden planlar yapmaya başlar. Parıldayan ışıkların doldurduğu, devasa bir yılbaşı ağacına sahip bu evde beklendiği gibi gitmeyen planlar ardı ardına gelecek felaketleri doğurur.


The Nightmare Before Christmas

Tim Burton’ın efsane filmlerinden Noel Gecesi Kabusu,  sizi oldukça sıra dışı bir peri masalına götürüyor. Cinler, gulyabaniler ve yarasalarla dolu bir kasaba olan Halloween Town’da yaşayan Jack’in yolu bir gün Christmas Town’a düşer. Jack, Christmas Town’dan etkilenip kendi kasabasını buraya benzetmeye karar verince olaylar gelişir. Noel zamanının ürkütücü  bir yorumu olan bu film müzikal havası ve görsel dünyası ile sizi içine çekecek.

Jack Frost

1998 yapımı bu filmde, yılbaşı günü babasının ölümünden bir yıl sonra yaptığı kardan adama onun kıyafetlerini giydiren Charlie’nin tek bir dileği vardır. Ertesi gün hayat bulan bu dilek ile birlikte olaylar gelişir.
Ece Özel

İstanbul’da doğan Ece, İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra Milano’da Catholic University of Sacred Heart Üniversitesi'nin Medya İletişim bölümünden mezun oldu. Kendisini en iyi yazı yazarak ifade ettiğini keşfetmesiyle okumaya ve yazmaya olan ilgisi artan Ece, Live to Bloom’da editörlük yaparak okumak, yazmak ve paylaşmak konusunda heyecanına heyecan katıyor....BLOOM SHOP