YAZAN: ASTRO-KOÇ ECEM KIZILTOPRAK
RESİM: ANDY WARHOL

Nasıl da geçti 1 sene? Hızlı, finansal anlamda zorlayıcı, tutulmalarla birlikte dönüşümü bol, bazen cesur, bazen akışta… Ve yılın son ayına geldik. Bu ay, yeni seneye girmeden önce gökyüzü bize disiplinli ol, planlarını kalıcı hale getir ve sorumluluklarını al diyecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak dolunay ile iletişimde önemli gelişmeler yaşanacak. Eğitim, öğretim, pazarlama, satış ve bazı anlaşmalarda sonuçlar yaşanabilecek. Ancak Mars’ın da aynı burçta retroda olması tansiyonu yüksek tutarken alacağımız sonuçların yeni değil geçmiş odaklı olduğunu hatırlatacak. Dolunaydan sonra gökyüzünde Oğlak etkileri iyiden iyiye artarken daha fazla topraklanma ihtiyacı duyacağız. Artık değişken fikirler ve ihtiyaçlar yerini kalıcı ve somut girişimlere bırakacak. O zaman yılın son ayında burçları neler bekliyor gelin konuşalım. İşte Aralık 2022 astroloji yorumları!


Koç ve Yükselen Koç 

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak dolunay ile iletişim ve ticari bağlantılarınızda bir hareketlenme yaşanabilir. Ancak retro harekette olan Mars’ın eşlik edeceği dolunayda özellikle seyahatlerinize ve ticari konulara dikkat etmeniz gerekiyor. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in yeniden sizin burcunuza geçmesiyle birlikte Mayıs 2023’e kadar gökyüzü sizi yeniden destekliyor olacak. Daha kısmetli ve cesur bir döneme giriş yapacaksınız. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı hayatınızda ve kariyerinizde yenilikler anlamına gelecek. Ancak yeni aya eşlik eden sert bazı etkiler, patronlar ve otorite figürleriyle gerilimlere ve zaman zaman baskı altında hissetmeye de yol açabilecek. Bu yeni ay, bazı Koç ve yükselen burcu Koç olanlar için yeni bir kariyer başlangıcına işaret edebilecek ve kariyerde bir atılım yapmak isteyecekler. Aynı zamanda statü ve toplum önündeki görüntünüzde de bir yenilenme arzusu meydana gelebilir. Ancak 28 Aralık itibarıyla Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık iş hayatı ve kariyerde yeni girişimlerden bir süre uzak durmanız daha doğru olacak. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Boğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler, aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak dolunay ile maddi kaynaklarınız ve finans alanlarınızla ilgili bazı durumlar yaşayabilirsiniz. Daha önceden başlayan bir finansal girişimin neticesi gündeme gelebilir ya da tamamlanması gereken bir durum bu dolunayla tamamlanabilir. Ancak İkizler burcunda gerileme hareketi süren Mars’ın da dolunaya eşlik etmesi sebebiyle parasal anlamda risklerden ve gerilim yaratacak yatırımlardan uzak durmaya özen göstermelisiniz. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle Mayıs 2023’e kadar ilahi anlamda korunacaksınız ve arka planda yürütebileceğiniz işlerin daha rahat akması mümkün olacak. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı sizlere hukuksal alanda beklediğiniz bazı durumlarda yenilikler getirebilir. Ayrıca yabancılarla ya da yurt dışı ile bağlantılı işlerde çalışıyor veya yurt dışında yaşıyorsanız bu alanlarda bazı durumların hareketlendiğini ya da sorumlulukların geliştiğini fark edebilirsiniz. Eğitim/öğretim ile ilgileniyor veya yükseköğrenim yapıyorsanız bu alanlarda bazı başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Ancak 28 Aralık itibarıyla Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık uzun mesafe ilişkilerde yeni bir girişimden bir süre uzak durmanız ve seyahat planlarınıza dikkat etmeniz daha doğru olacak. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

İkizler ve Yükselen İkizler 

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak dolunay ile birçok konuyu sonuçlandırabileceksiniz. Özellikle kendinize ve ilişkilerinize dair önemli gündemleriniz olabilir. Ancak yine sizin burcunuzda gerileme hareketi süren Mars’ın da dolunaya eşlik etmesi sebebiyle gerilimi ve tansiyonu iyi yönetmelisiniz. Öfke hem bedensel anlamda sizi yorabilir hem de kararlarınızı etkileyebilir. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle Mayıs 2023’e kadar ikili ilişkiler ve sosyal gruplardan yana şanslı bir dönem başlayacak. Bu dönemde ilişkilerde önemli gelişmeler ve cesur birliktelikler meydana gelebilir. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı sizlere ortak gelirleriniz ve partnerlerinizin gelirleriyle ilgili bazı gelişmeler sunabilir. Ayrıca birlikte olduğunuz ya da birlikte çalıştığınız kişilerle ortak bütçenizi değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz. Bazı finansal destek arayışlarınız olabilir ya da yeni kazançlar veya harcamalar meydana gelebilir. Venüs’ün ve Merkür’ün de yeni ayda 8. evinizde yer alması sebebiyle tutku artabilir ya da bir ilişkinizin bu dönemde dönüşüm geçirmesi de mümkün olabilir. Ancak 28 Aralık itibarıyla Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık yeni bir borç altına girmemeye ya da finansal bir yenilik yapmamaya özen göstermeniz daha doğru olacaktır. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç 

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak dolunay ile sizler, ruhsal ihtiyaçlarınızı yeniden değerlendirme fırsatı bulacaksınız. Bugüne kadar üstü kapalı kalan olgular bu dolunayla gün yüzüne çıkabilir. Ayrıca daha fazla kendinizle kalmak, kendi ruhsal ve bedensel sağlığınıza önem vermek istediğinizi de bu dolunay ile fark edebilirsiniz. Dolunay anında Mars’ın da aynı alanda gerileme hareketinde olması sebebiyle bazı kontrolünüz dışı gelişen olaylara karşı dikkatli ve sakin olmalısınız. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in yeniden Koç burcuna geçmesiyle Mayıs 2023’e iş ve kariyer anlamında cesur ve girişimlerle dolu gireceksiniz. Kariyerinizde hızlı büyümeler yaşanabilir. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı özellikle ikili ilişkileri gündeme alacak. Eş ve partnerlik ilişkilerinizle ilgili bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni bir partnerlik gündeminize gelebilir ya da bir ilişki hayatınıza girebilir. Bu alanlarda bir yenilenme enerjisi gündeme gelebilir. Ancak 28 Aralık itibarıyla Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık yeni bir ilişki kurmak ya da ortaklık yapmaktan bir süre uzak durmanız daha doğru olacak. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Aslan ve Yükselen Aslan 

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak dolunayda arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve tüm hayatınızda yer alan gruplarla ilgili bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bazı arkadaşlık ilişkileriniz biterken, bazı sosyal gruplarınızla ilgili de önemli kararlar almanız gerekebilir. Ancak retro harekette olan Mars’ın eşlik edeceği dolunayda özellikle ilişkilerde fevri ve aceleci kararlara dikkat etmeniz gerekiyor. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in yeniden Koç burcuna geçmesiyle birlikte Mayıs 2023’e kadar vizyonunuzu genişletecek ve büyüme fırsatları edineceksiniz. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı ile iş ortamınız ve günlük rutinlerinizle ilgili bazı yenilenmeler yaşayabilirsiniz. Sağlığınızın sorumluluğunu almak istediğinizi fark edebilir, yeni bir hayat tarzı belirleyebilir ve hayatınıza yeni bir rutin ekleyebilirsiniz. Ayrıca iş hayatınıza dair birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili yeni gelişmeler ve sorumluluklar hayatınıza bu yeni ay ile girebilir. Ancak 28 Aralık itibarıyla Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık iş hayatınız ve çevrenize dair yeni kararlar almaktan bir süre uzak durmanız daha doğru olacak. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler Aralık’ın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda dolunay yaşanacak. Bir kariyer veya iş konusunun neticeye ulaşması mümkün olabilir. Ancak dolunay anında Mars’ın İkizler burcunda gerileme hareketinin devam etmesi sebebiyle özellikle patron veya üstlerinizle gerilime ve iş hayatında  fazla riskli hareketlerde bulunmamaya özen gösterin. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle Mayıs 2023’e kadar maddi konularda daha kısmetli bir döneme gireceksiniz. Bu dönemde ortaklı paralarınızı arttırabilirsiniz. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı ile sosyal hayat, arkadaşlar, sosyal çevre ve tüm keyif aldığınız ilgi alanlarınızda bazı durumların hareketlendiğini fark edebilirsiniz. Çocuğu olan bir Başak veya Yükselen Başak’sanız çocuğunuzla ilgili gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Bu yeni ay ile kendinize yeni hobiler belirleyebilir ve yeni uğraşlar da edinebilirsiniz. Ayrıca bekar olanlar için yeni bir aşk kapıyı çalabilir. Ancak 28 Aralık itibarıyla Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık yeni bir ilişki kurmak ya da ilişkilerde karar vermekten uzak durmalısınız. Geçmiş ilişkilerinizde dönüşler meydana gelebilir. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Terazi ve Yükselen Terazi 

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda dolunay yaşanacak. Bu dolunayda hukuksal alanda beklediğiniz bazı durumlarda neticeler görebilirsiniz. Ayrıca yabancılarla ya da yurt dışı ile bağlantılı işlerde çalışıyor, ithalat, ihracatla ya da medya ve yayıncılıkla uğraşıyorsanız bu alanlarda bazı durumların hareketlendiğini fark edebilirsiniz. Ancak retro harekette olan Mars’ın eşlik edeceği dolunayda özellikle uzak seyahatlerinize ve akrabalar ya da yabancı kişilerle iletişimde kızgınlığa dikkat etmeniz gerekiyor. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in yeniden Koç burcuna geçmesiyle birlikte Mayıs 2023’e kadar gökyüzü, ilişkilerinizi yeniden destekliyor olacak. Evlilik, ortaklık konuları bu dönemde meydana gelebilir. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı ev ve aile hayatınıza dair bazı yenilikler kazandırabilir. Evinizde yeni sorumluluklar edinebilirsiniz. Yeni bir eve taşınma olabilir ya da bir yer değişikliği kararı gündeme gelebilir. Ancak 28 Aralık itibarıyla Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık yer değişikliği ya da taşınmaz konularında evrak işlerinizi bir süre durdurmanız daha doğru olacak. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Akrep ve Yükselen Akrep 

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak dolunay, ortak paylaşımlarınız ve partnerlerinizin gelirleriyle ilgili bazı gelişmeler sunabilir. Burs ve benzeri destek bekleyenler bu alanlarda hareketlenme hissedebilir. Kimisi giderlerde artış da yaşayabilir. Ayrıca İkizler burcunda gerileme hareketi süren Mars’ın da dolunaya eşlik etmesi sebebiyle parasal anlamda huzursuz hissedebilir ve mücadele etmeniz gereken mali konular olabilir. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle Mayıs 2023’e kadar sağlığınızda düzelmeler hissedebilirsiniz.  21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı hayatınıza yeni anlaşmalar ve bunların doğuracağı sorumluluklar katabilir. Aynı zamanda kardeşler ve yakın çevrenizle ilgili bazı gelişmeler de yaşamanız mümkün. Eğitim ve öğretim konularıyla ilgili de yeni başlangıçlara uygun bir gökyüzü olacak. Ancak 28 Aralık’tan itibaren Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık yeni bir imzadan kaçınmalı ve iletişimde ekstra dikkatli olmalısınız. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Yay ve Yükselen Yay 

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar; kasımın sonunda sizin burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak dolunay özellikle ilişkilerinizi hedef alacak. Birçok konuyu sonuçlandırabileceksiniz. Dolunay ve civarında eş ve partnerlik ilişkilerinizle ilgili bazı durumlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda bazı düşmanca tavırların gün yüzüne çıkması mümkün olduğundan buna karşı da dikkat edilmesi gereken bir dönem olacak. Mars’ın dolunayda karşıt burcunuzda geriliyor olması sebebiyle, düşünmeden ya da fevri hareketleriniz ilişkilerinizde zorluklara yol açabilir. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle Mayıs 2023’e kadar aşk hayatınızda daha kısmetli dönemler yaşayacaksınız. Bu dönemde bir bebek haberi de gündeme gelebilir. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı ile maddi kaynaklarınız ve kazançlarınızla ilgili bazı yenilenmeler yaşayabilirsiniz. Yeni bir finansal anlaşma da meydana gelebilir. Yeni Ay, Oğlak burcunda olduğu için finansal bir sorumluluk altına da girmeniz de gündeme gelebilir. Ancak 28 Aralık itibarıyla Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık yeni bir borç altına girmemeye ya da finansal bir yenilik yapmamaya özen göstermeniz daha doğru olacaktır. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda dolunay yaşanacak. İş hayatınız, çalıştığınız yer ve çalışma şeklinizle ilgili bazı durumlar yaşayabilirsiniz. Ancak Mars’ın da aynı alanda geriliyor olması özellikle beden sağlığınıza dikkat etmenizi söylüyor. Kötü bir alışkanlığı bırakmak, kendinize daha fazla önem vermek ve yeni yıla daha iyi ve temiz alışkanlıklarla girmek için uygun bir dolunay olacak. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in yeniden Koç burcuna geçmesiyle Mayıs 2023’e kadar aile hayatınızda olumlu gelişmeler olacak. Ayrıca taşınmaz yatırımları, yerinizi büyütme, yerleşim yerinizde gelişmeler yaşanabilir. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı sizler için çok önemli olacak. Bu yeni aya siz ev sahipliği yapacaksınız. Hayatınızda yer alan birçok dinamik etkilenecek. Kişiliğiniz, benliğiniz, imajınız, iş hayatınız, sağlığınız, ilişkileriniz ve tüm diğer olgularda değişimler ve yenilenmeler meydana gelebilir. Fiziksel görüntünüzde yenilik yapmak isteyebilirsiniz. İş hayatınızda da yenilik gündeme gelebilir. Ancak yeni aya eşlik eden sert gezegen görünümü, aile içi konularda ya da ebeveynlerinizle olan iletişiminizde abartılardan uzak durun diyecek. 28 Aralık’tan itibaren Merkür’ün burcunuzda gerilemeye başlaması ile birlikte kendinizi ifade ederken yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Bu dönemde yeni kararlar almamaya özen gösterin. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Kova ve Yükselen Kova 

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak dolunayda sosyal hayat, arkadaşlar, sosyal çevre ile ilgili bazı durumlarda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bekarlığınız son bulup bir aşk hikayesi başlayabilir. Ancak yolunda gitmeyen bazı ilişkilerin iletişim sorunları da bu dolunayda daha çok ortaya çıkacaktır. Son olarak çocuğu olan bir Kova veya Yükselen Kova’ysanız çocuğunuzla ilgili bir mesele belirebilir ya da onun konularıyla daha çok ilgilenmeniz gerekebilir. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in yeniden Koç burcuna geçmesiyle birlikte Mayıs 2023’e kadar iletişim alanında önemli bir döneme gireceksiniz. Bu dönem yeni eğitimler de meydana gelebilir. 21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı sizler açısından ruhsal ihtiyaçlarınızı yeniden değerlendirme zamanı olacak. Hem ruhsal hem fiziksel sağlığınıza hem de ihtiyaçlarınıza yönelmek ve sağlığınıza dair sorumlulukları ele almak için kolları sıvayabilirsiniz. Bir yandan da sahne arkası işlerinizde yeni gelişmeler yaşanabilir. Ancak 28 Aralık’tan itibaren Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık yeni kararlar vermemeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde geçmişten kişiler ve olaylar yeniden belirebilir ve rüyalarınız hareketlenebilir. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. 

Balık ve Yükselen Balık 

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar; kasımın sonunda Yay burcunda yaşadığımız yeni ay ile başlattığınız yeni girişimler aralığın ilk haftası sonuçlarını verecek. 8 Aralık’ta İkizler burcunda dolunay yaşanacak. Aile hayatınıza dair bazı durumlar yaşayabilirsiniz. Yeni bir eve taşınma meydana gelebilir ya da yer değişiklikleri mümkün olabilir. Ancak Mars’ın da bu alanda gerileme hareketinde olması sebebiyle özellikle dolunay civarı aile ve ebeveynlerinizle ilgili gerilimlere dikkat edin. 20 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle Mayıs 2023’e kadar maddi konularınızda daha kısmetli bir döneme gireceksiniz. Bu dönemde kazançlarınızı arttırabilir ve birikimler yapabilirsiniz.  21 Aralık’tan itibaren gökyüzünde Oğlak etkilerinin iyiden iyiye artması ve hemen akabinde Oğlak burcunda yaşanacak yılın son yeni ayı ile arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve hayatınızda yer alan tüm gruplarla ilgili yenilenme enerjisi yaşayacaksınız. Aynı zamanda yeni gruplarla yeni projeler de meydana gelebilir. Ancak 28 Aralık itibarıyla Merkür’ün aynı alanda gerilemeye başlaması ile birlikte artık ilişkilerinize daha çok dikkat etmeniz ve yeni bir ilişkiye başlamamanız daha doğru olacak. Bu dönemden itibaren eski arkadaşlar ve aşklar belirebilir. Şimdiden iyi seneler ve güzel bir ay dilerim. Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...BLOOM SHOP