Günümüzün büyük bir kısmı, toksik enerjiye maruz kaldığımız ortamlarda geçiyor olabilir. İş hayatımız, aile yaşamımız, bulunduğumuz sosyal çevreler biz farkında olmasak da belki de enerjimizi negatif yöne sürükleyen insanlarla dolu. Peki bu etkileşimden hasarsız şekilde sıyrılmanın bir yolu var mı? İşte negatif enerjiden arınmanıza yardımcı olacak 6 kristal taş ve özellikleri!

İlginizi çekebilir: Kristaller ve Çakralar Arasındaki İlişki

Kristallere ihtiyaç duyduğunuzu nasıl anlarsınız? 

  • İnsanlarla kurduğunuz iletişimin yetersiz, karmaşık ve sizi yoran türden olduğunu fark ediyorsanız,
  • Zihninizi susturmakta zorlanıyorsanız, 
  • Kendinizi endişeli ve gerginlik içerisinde hissediyorsanız, 
  • Şikayet edecek çok şeyiniz olmasına rağmen bir şeyleri değiştirmek için güç bulamıyorsanız,
  • Baş ağrısı, dalgınlık, sürekli uyku hali, unutkanlık gibi durumlarla sık karşılaşıyorsanız kristallerin enerji yükselten desteğine ihtiyacınız olabilir. 

İnsan ruhuna, bedenine ve zihnine iyi gelen birçok kristal çeşidi bulunuyor. Vücuttaki enerji akışını tazeleyen bu doğal taşların fiziksel ve duygusal faydaları çok uzun yıllardan beri, kadim öğretilerden gelen tavsiyelerle çeşitli alanlarda kullanılıyor. Uzun bir günün ardından, negatif bir enerjiyle sarıp sarmalandığınızı hissediyor ve üzerinizdeki bu etkiden kurtulmak istiyorsanız toksik enerjiden arınmanıza yardımcı olacak kristal önerilerimize kulak verin!

1. Kuvars taşı

En dinamik kristallerden biri olan kuvars, negatif enerjiyi uzaklaştırarak yerine pozitif enerjiyi temellendirmeye yardımcı olan şifalı bir taştır. Oldukça hassas olan bu taş, kişisel niyet ve hedeflere enerji yüklemek için kullanılabilir. Bunun için bu taşı edindiğinizde direkt bir niyet belirlemeniz ve amaçlarınızı kesinleştirmeniz önemlidir. 

Kullanım önerisi: Kuvars taşı bir takı olarak kullanılabilir ve gün boyu beden üzerinde taşınabilir. 

2. Siyah turmalin taşı

Siyah turmalinin en önemli özelliklerinden biri ortamdaki negatif enerjiyi temizlemesidir. Çalışma alanında veya ev ortamında oldukça güçlü bir arındırıcı olan siyah turmalin taşı, pozitif duyguların çoğalmasına destek sağlar ve toksik etkileri temizler.

Kullanım önerisi: Bulunduğunuz ortamda toksik bir enerji olduğuna inanıyorsanız siyah turmalin taşını odanın kapısına veya her bir köşesine yerleştirmeyi tercih edebilirsiniz. 

3. Siyah obsidyen taşı

Umut aşılayan ve iyimser duygular beslemeyi esas alan siyah obsidyen taşı, barışçıl ve geleceğe dair inançlı bir enerji taşır. 

Kullanım önerisi: Stresli günlerde obsidyen taşını yanınızda taşıyarak gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Örneğin arabada trafikteyken sinirlendiğiniz vakitlerde obdisyen taşının rahatlatıcı enerjisiyle bu öfkenizi kontrol altına almayı kendinize hatırlatabilirsiniz. 

4. Yeşim taşı

Bu taşın en önemli özelliklerinden biri içgüdüleri harekete geçirmesidir. Negatif kişileri ve toksik davranışları daha net bir şekilde fark etmenizi sağlayan siyah yeşim taşı, gerçekleri daha belirgin bir şekilde gözlemlemenizi kolaylaştırır. 

Kullanım önerisi: Kişisel bir enerji rehberi olarak tanımlanabilecek siyah yeşim taşını, özellikle yeni ortamlara girerken ve maceralara atılırken yanınızda bulundurabilirsiniz.

5. Pirit taşı

Bedeni hem negatif enerjiden hem de teknolojinin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olan pirit taşı, kişi için bir kalkan görevi gören etkileyici bir taştır. Her türlü fazlalığı ve zorlayıcı enerjiyi arındırmaya yardımcıdır. 

Kullanım önerisi: Küçük bir parça pirit taşını teknolojik aletlerinizle kendi aranıza örneğin çalışma masanıza koyabilirsiniz. 

6. Kalamin taşı

Duyguları pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan ve kalp çakrasıyla iletişime giren kalamin taşı, rahatlatıcı ve huzur verici, bağ kurmaya yardımcı bir taştır. 

Kullanım önerisi: Aşkı ve bağlılığı simgeleyen bu taşı evinizin herhangi bir yerinde, örneğin yatak odanızda konumlandırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Enerji Yükselten 9 Kristal Taş

BLOOM SHOP