Negatif enerjiyi arındırdığına inanılan şifalı doğal taşlar; meditasyonda, holistik şifa tekniklerinde, manyetik alan düzenlemelerinde ve detoks uygulamalarında kullanılıyor.

Bilim adamı Dr. Marcel Vogel kristallerin gücünü şu sözlerle tanımlıyor: “Kristal, iç yapısı mükemmellik ve denge durumu sergileyen nötr bir nesnedir. Uygun bir biçimde kesildiğinde ve insan beyni onun yapısal mükemmelliğiyle ilişkiye girdiğinde, kristal kullanıcının zihin güçlerini genişleten ve büyülten bir titreşim yayar. Bir lazer gibi bağdaşık, yüksek konsantre forma sahip bir enerji yayar ve bu enerji isteğe tabi olarak nesne ve insanlara iletilebilir.”

Kristaller, bedene ve zihne iyi geldiğine inanılan doğal bir mineraldir. Yıllar önce şaman kültürler tarafından kullanılmaya başlanarak günümüze kadar ulaşmış, pek çok alanda tedavi sunduğuna inanılmıştır.

Kristalin şifalı enerjisinin cilt, mide, bağırsak problemleri, psikolojik rahatsızlıklar ve huzursuzluk hissine iyi geldiği, aurayı dengelediği düşünülmektedir. 2001 yılında Amerika’da kurulan “Energy Muse” adlı kristal şifa ile terapi platformunun kurucusu Heather Askinosie’e göre enerji yükselten 9 kristal taşı listeledik!

İlginizi çekebilir: Doğal Taşlar ve Kristallerin Plasebo Etkisi

1. Beyaz kuvars

Kafanızın karışık olduğu bir dönemden mi geçiyorsunuz? İhtiyacınız olan enerjiyi beyaz kuvars size sunmaya hazır. Odak gücünü arttıran, zihni berraklaştıran, öncelik belirlemeyi kolaylaştıran beyaz kuvars zihinsel aktiviteyi arttıran en değerli taşlar arasında. 

2. Ametist

Instagram @energymuse

Kendinizi stresli ve gergin hissediyorsanız ametist tam size göre. Şifalı ametist taşı içinizi ferahlatmaya yardımcı olurken stresi azaltıyor ve zihni sakinleştiriyor. İş yerinde çalışma masanızda veya yatak odanızdaki başucu sehpanızda bu huzur verici taşa yer vermek isteyebilirsiniz.

3. Pembe kuvars

Öz şefkati, aşkı ve sevgiyi esas alan pembe kuvars, kalbinize sıcacık bir enerji yaymaya yardımcı oluyor. Bu taşla ilişkinizdeki gerginlikleri azaltmayı hedefleyebilir, kendinize daha fazla şefkat ve sevgi gösterebilir, iyilik ve kibarlık dolu bir enerjiyle kuşanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sağlık ve Güzellik Sırlarında Pembe Kuvars Taşı Kullanımı

4. Pirit

Pirit, para ve refah taşı olarak bilinir. Zor bir dönemden geçiyorsanız pirit taşının enerjisiyle maddi sıkıntılardan kurtulmayı, finansal refaha erişebilmeyi ve kariyer hayatında başarıyı dileyebilirsiniz.

5. Turmalin kuvars

Enerji blokajlarını ortadan kaldırmaya ihtiyaç duyanlara önerilen en özel taşlardan biri de turmalin kuvarstır. Bir işe başlamak istiyor ama ilk adımı atamıyorsanız, motivasyon eksikliği çekiyor ve başarısızlık yaşayacağınızı düşünüyorsanız turmanlin kuvarsın ilham verici enerjisini deneyin.

6. Krizopras

Krizopras taşı sosyallik, arkadaşlık, yardımseverlik gibi konuları ele almaktadır. Bu taşın yaydığı enerjiyle kalbinizi açmanız, iletişim gücünüzü kuvvetlendirmeniz, sosyal becerilerinizi arttırmanız daha kolay hale gelir.

7. Siyah turmalin

Turmalin kuvarsta olduğu gibi siyah turmalin enerji blokajlarını temizler. İçinizdeki negatif duygu ve düşüncelerin ortadan kaybolmasına, enerji emici duyguların kalbinizden silinmesine yardımcı olur. Siyah turmalini evinizin, ofisinizin ya da odanızın kapısının yanında konumlandırarak kötü enerjinin bulunduğunuz ortama girmesini engellemeyi hedefleyebilirsiniz.

8. Shungite taşı

Radyasyon emilimi sağlayan shungite taşı, teknoloji ve doğa arasındaki dengeyi hatırlatmaya yardımcı oluyor. Sabah uyandığınızda sağlıklı ve arınmış bir şekilde güne başlama, enerji yenilenmesi, radyoaktif titreşim arınması sağlayan bu taşı elektronik cihazlarınızın yanında bulundurmayı tercih edebilirsiniz.

9. Krizokol taşı

Taze başlangıçlara ihtiyacı olanlar için krizokol taşı harika bir seçenek! Motivasyon aşılayan, destek veren, pozitif hissettiren, cesaret sağlayan bu taş önemli bir işten, sınavdan, projeden veya karardan önce kendinizi çok daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Kaynak: Goop.com, Energymuse.com, Kristal.holisticturkey.com

BLOOM SHOP