Evrensel enerjiyi vücudunuza dahil etmenizi sağlayan elektromanyetik alan aura; eterik, duygusal, zihinsel ve ruhsal beden olmak üzere dört katmandan oluşur. Katmanların verimli bir şekilde birbiriyle bağlantı kurması halinde auranız güçlü olur ve bu da fiziksel ya da psikolojik olarak sağlıklı olmanızı sağlar. Aura katmanları hakkında bilmeniz gereken temel bilgileri sizin için inceledik.

Eterik beden

Fiziksel bedenin üzerinde bir katman gibi duran ve şekil olarak fiziksel bedene benzeyen eterik beden, çakraların bulunduğu bölümdür. Dolayısıyla enerji ve fiziksel bedeniniz arasında köprü görevi görür.

Normal şartlarda 15-20 cm olan eterik beden, özellikle stres altındayken veya bazı hastalık durumlarında incelir ve yaşam enerjisini olması gerektiği gibi yayamaz. Bu da fiziksel bedenin zayıflamasına yol açar. Aynı zamanda eterik bedenin sağlıksız olduğu durumlarda psikolojik olarak da çöküntüler yaşanabilir.

İlginizi çekebilir: Bilimsel Verilerin Işığında Depresyonla Başa Çıkma Yöntemleri

Anlaşılacağı gibi eterik bedeninin asıl işlevi, fiziksel ve ruhsal olarak kişiye sağlık vermektir. Eterik beden hakkında bilinmesi gereken en önemli detay ise ana rahminde ilk olarak bu bedenin, yani yaşam enerjisinin oluşmasıdır.

Duygusal beden

Aura katmanları arasında ikinci sırada gelen duygusal beden, eterik bedenin üzerinde bulunur. Gökkuşağının tüm renklerini içeren, duyguların faaliyet gösterdiği alandır. İstek, tutku, mutluluk, öfke gibi tüm duyguların bu alanda yaşandığı duygusal bedenin renkleri, insan psikolojisine göre her an değişiklik gösterebilir.

Ayrıca bu alan, bilinçaltında yer edinen ve davranışları istemsizce etkileyen duyguların da saklandığı yerdir. Kısaca duygusal beden, duygularınızı ve davranışlarınızı biçimlendiren katmandır.

Zihinsel beden

Düşüncelerin ve sezgisel algıların oluştuğu zihinsel beden, frekansı en yüksek katmanlardan biridir. Zihinsel bedeniniz ne kadar güçlüyse kendinizi o kadar özgüvenli hissedip özgür bir iradeye sahip olursunuz. Kimsenin etkisi altında kalmadan kendi kararlarınızı kendi başınıza verebilirsiniz.

Olumsuz düşüncelerden kurtulup olumlu enerjileri hayatınıza çekmek de zihinsel bedende gerçekleşen bir süreçtir. Bunların yanı sıra hastalıkların büyük bir çoğunluğu da zihinsel bedenin olumsuz etki altında kalmasıyla başlar. Sonuç olarak, zihinsel bedeniniz ne kadar temiz olursa fiziksel ve ruhsal bedeniniz de o kadar sağlıklı olur.

İlginizi çekebilir: Olumsuz Duygularla Başa Çıkmak

Ruhsal beden

Bahsettiğimiz tüm bedenlerin aslında bir bütünü olan ruhsal beden, evrenin enerjisini alıp diğer bedenlere dağıtma görevini üstlenir. Eterik, duygusal ve zihinsel bedenlerle bağlantınız yüksek ise ruhsal bedeninizin size sunduğu evrensel enerjiden en yüksek şekilde yararlanabilir, fiziksel sağlığın yanı sıra iç huzura erişebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Enerji Temizliği: Kötü Enerjiden Arınmanın YollarıCemre Bosnalı

Yeditepe Üniversitesi Çeviribilim bölümünden mezun olan Cemre, eğitim aldığı dönemde çeviri stajının yanı sıra Ayaydın-Miroglio Group’da Dijital Pazarlama stajı yaptı. Mezun olduktan sonra dergi ve medya sektörüne girmek isteyerek İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Editörlüğü kursu aldı. Bir sene boyunca ALL ve L’Officiel dergilerinde editör asistanı olarak çalıştı, daha sonra sosyal...BLOOM SHOP