Olumsuz duyguların, halsizlik, isteksizlik ya da depresif düşüncelerin sebebi sizce ne olabilir? Etrafınızdaki negatif enerji akışının bedeninizi ve ruh halinizi de etkileyebileceğini düşündünüz mü hiç?

Negatif enerji yayan biriyle vakit geçirdiğinizde veya olumsuz bir durum içerisinde kaldığınızda başınızın ağrıdığına, tansiyonunuzun düştüğüne ya da hassaslaştığınıza şahit olmuşsunuzdur. Negatif enerjinin etrafınızı sarması, yalnızca fiziksel işaretlerle değil psikolojik belirtilerle de genel sağlık durumunuza etki eder.

Ruhu, bedeni, çevreyi negatifliklerden arındırarak hayatınıza dinginlik ve mutluluk katacak etkili yöntemleri sizler için araştırdık!

Hayatınızdaki negatif enerjiden kurtulmanın yolları

Öncelikle, hayat kalitenizi olumsuz yönde etkileyen negatif enerjinin hangi kategoriye ait olduğunu tespit etmek gerekiyor. Bu olumsuz enerji aşağıdaki dört kategoriden birine ait olabilir:

  • İlişkilerde negatif enerji
  • Bedende negatif enerji
  • Zihinde negatif enerji
  • Çevrede negatif enerji

Hayatınıza etki eden negatifliğin hangi kategoriye ait olduğunu bulduktan sonra birkaç etkili yöntemle bu olumsuz enerjiyi zihninizden ve bedeninizden uzaklaştırabilmeniz mümkün.

İlişkilerde negatif enerji temizliği

Hayatınızdaki toksik ilişkilerden uzaklaşın: Bu uzaklaşmayı keyifli bir şekilde yapabilmenin belki bir yolu yok. Ancak saygılı bir şekilde mutsuz olduğunuz ve size kendinizi kötü hissettiren ilişkileri hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Dürüst olun: İnsanlara ve kendinize karşı açık olmak negatif duyguların uzaklaşmasına ve zihninizin sakin olmasına yardımcı olacaktır.

Seçim yapın: Etrafınızda daima sizi destekleyecek, size sevgisini göstermekten korkmayacak, fikirlerinize değer verecek insanlar biriktirmeye çalışın. Pozitiflik, pozitifliği beraberinde getirir.

Bedende negatif enerji temizliği

Doğada koşuya vakit ayırın: Doğada yürüyüşü de tercih edebilirsiniz ancak koşuyla bedeniniz daha fazla kan pompalayacağı ve oksijen seviyeleriniz hızlıca değişeceği için bu etkiler ruh halinize daha kısa sürede yansıyacaktır. Özellikle de doğada olmanız, evrenle daha temas halinde, daha sakin ve huzurlu hissetmenize olanak sağlayacaktır.

Bilinçli nefes alın: Stresli hissettiğinizde nefes alışverişlerinizde şöyle bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Nefes alırken pozitifliği içine çek, nefes verirken tüm negatif enerjiyi bedeninden dışarı gönder!

Vücudunuzu rahatlatın: Himalaya tuzu ile banyo yapmak, özel yağlarla vücudunuzu nemlendirmek ve ferahlatmak, buhar banyosu veya masajla terapi gibi seçenekleri tercih etmek bedeninizi stresten uzaklaştırır. Stresten uzaklaşan beden, olumsuz duyguları ve negatif enerjiyi dışarıda bırakır.

Zihinde negatif enerji temizliği

Meditasyon yapın: Meditasyonla zihninizi sakinleştirebilir, zehirli düşüncelerden arındırabilir, zihnin odaklanması gereken noktalara odaklanmasını sağlayabilirsiniz.

Korkularınızla yüzleşin: Kendinize açık olmanız, dürüstçe kaçtığınız veya ertelediğiniz konularla yüzleşmeniz, korkularınızı kabullenmeniz ve onları bir zayıflık olarak adlandırmamanız içinizdeki negatif enerjinin temizlenmesine yardımcı olur.

Tutkularınızı belirleyin: Kendinize bir hayat planı çizerek ne istediğinizi, neyi arzuladığınızı, neleri başarmak istediğinizi belirleyin. Hayatınıza belirgin hedefler girdikçe negatif düşünceler zihninizden uzaklaşır. Çünkü zihin, hedefe yönelik işlemeye başlar.

Çevrede negatif enerji temizliği

Yaşadığınız yeri sevin: Vakit geçirdiğiniz alanı sevmeniz çok önemli. Çalıştığınız işyerindeki masa, eviniz, yatağınız, hatta sık sık kahve içmeye gittiğiniz favori mekanınız bile enerji seviyenize etki eden önemli faktörler.

Eğer herhangi birinde modunuzu düşüren bir etken varsa bu durum negatif enerji yoğunluğunun artmasına yardımcı olarak sizi bulunduğunuz mekanı sevmekten uzaklaştıracaktır.

Kendinize ait keyifli, huzurlu ve güvenli alanlar oluşturun: Vakit geçirdiğiniz alanları güzelleştirmek, kişiselleştirmek ve sevmek tamamen sizin elinizde. Örneğin, sevdiğiniz rahatlatıcı ve hoş kokulu bitkilerle, aromatik tütsülerle, mumlarla veya kişisel eşyalarla evinizi dekore edebilirsiniz.

Kendinize ufak bir dinlenme ve ferahlama köşesi yaratabilir, bu köşeyi size iyi gelen eşyalarla süsleyebilirsiniz. Böylece dışarıda ne yaşarsanız yaşayın, eve geldiğinizde pozitif ve huzurlu bir ortam sizi günün yorgunluğundan arındıracaktır.

Ufak bir enerji temizliği ritüeli denemek ister misiniz?

Lavanta, sedir, biberiye veya adaçayı bitkileri, barış, denge, rahatlama, pozitif dönüşüm, sevgiyi fark etme ve iyileşme duygularını çağrıştırmak için kullanılıyor.

Tüm camları kapatıp, bu bitkilere ait kokuların bir tütsü yardımıyla evinizin içinde dolaşmasını sağlayabilirsiniz.

Elektronik aletlerden tamamen uzak bir şekilde, şifalı bitkilerin kokusuyla beraber, evinizin en sevdiğiniz köşesine oturarak “sizin için en iyi olan”a hizmet etmeyen her şeyin hayatınızdan çıkmasını dileyebilirsiniz. Bunu dilerken evinizin içine kırmızı bir ışığın dolduğunu, tüm odaları dolaştığını, git gide renk değiştirerek evin negatif enerjisini aldığını hayal edebilirsiniz.

Daha sonra bir bardağın içerisine tuz dökerek veya tuvaletteki sifonu çekerek kötü enerjinin evinizden uzaklaşması için niyet edebilirsiniz.

Son olarak beyaz bir mum yakarak eviniz için güzel dileklerinizi ifade edebilir, huzurlu bir şekilde birkaç derin nefes alarak ritüeli tamamlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP