Enerji… Şu herkesin dilinde olan. Gerçekten bahsedildiği kadar önemli mi? Her şey enerji mi? Bedenim de enerji mi? Psikolojik sorunlarımın kaynağı da enerji olabilir mi? Peki ya fiziksel hastalıklar? Her şey enerjiyse kendimdeki ve etrafımdaki enerjiyi nasıl düzeltebilir, nasıl daha iyi bir hayata sahip olabilirim? Sorunlarımı çözmede enerji bana nasıl yardım edebilir?

Önce aura’dan başlayalım

Yaşadığımız olayların etkileri, bastırılmış duygular, kızgınlıklarımız ilk önce enerji bedenimiz olan auramızda ortaya çıkar. Auramıza giren bu olumsuz enerjiler çakralarımızdaki enerji akışını düzensiz hale getirir. Sonra bir bakmışız anksiyete, depresyon ya da fiziksel bir hastalık yaşamaya başlamışız.

Peki nasıl iyileşebiliriz? Hatta nasıl hasta olmayız? Enerjimizi her zaman nasıl daha yüksek tutabiliriz? Nasıl daha mutlu bir insan oluruz?

O kadar çok soru var ki hayatımızla ve enerjinin hayatımıza etkileriyle ilgili… Hepsine verilecek cevap ise; “Evet, yapabiliriz.” Kendimizi, ilişkilerimizi, çevremizdeki insanları iyileştirebilir, daha enerji dolu bir insan olabiliriz.

Nasıl mı? 

Adını belirli zamanlarda duyduğunuz ya da hiç duymadığınız şifa öğretisi Reiki ile!

Reiki; Japonca Evrensel Yaşam Enerjisi anlamına gelmektedir. Bu yaşam enerjisi evrende ve yaşayan her canlının içinde vardır. Yediğimiz yemekler, yaşadığımız çevre, içimizde biriktirdiğimiz olumsuz duygular bu yaşam enerjisinin akışını sekteye uğratır.

Dengeli bir şekilde akamayan yaşam enerjisi de kendini fiziksel ya da ruhsal hastalık olarak ortaya çıkartır. Reiki çakralarımızdaki tıkanıklıkları açarak enerjiyi dengeler ve yaşam enerjisinin bedenimizde dengeli bir şekilde akmasını sağlar.

Reiki ile Evrensel Yaşam Enerjisi’ne bağlanır ve bu enerjiyi kendimize veya başka her şeye iletmek için kanal haline geliriz. Reiki ile yaşam enerjisi; fiziksel ve ruhsal hastalıkları iyileştirmede, yaşanmış olayların ve travmaların etkilerini değiştirmede bizlere yardım eder.

Reiki’nin şifasından nasıl yararlanırsınız?

Şifasından yararlanmak için bir Reiki uzmanından seans alabilir ya da bu şifa öğretisini hayatınız boyunca kendinize veya başkalarına uygulamak için eğitim alabilirsiniz. Reiki’nin aktif hale gelebilmesi için inisiyasyon işlemi gerekmektedir. İnisiyasyon uyumlama işlemine verilen addır ve bu işlemin sertifikalı bir Reiki eğitmeni tarafından yapılması gerekir.

Reiki yapan kişi evrenden aldığı enerjiyi bir ara kablo gibi kendine ya da yaptığı kişiye aktarır. Evrenden alınan bu enerji Reiki uygulayıcısının taç çakrasından girer, ellerinde yoğunlaşır, Reiki uygulanan kişiye geçer ve her iki kişinin de ayaklarından bedeni terk eder.

Enerji ilk olarak Reiki uygulayıcısından geçtiği için uygulayıcı herhangi bir yorgunluk duymaz, aksine daha enerji dolu olur. Aynı şekilde kendisindeki hastalıkları uyguladığı kişiye aktarması ya da uygulanan kişideki hastalıkları kendine çekmesi mümkün değildir.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız Reiki zaten bir şekilde hayatınıza girmiş, bu şifa öğretisiyle tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

İlginizi çekebilir!

Fotoğraf: https://www.byrdie.co.uk/how-does-reiki-work–5b17ca766b89cHande Özakhun & Aybike McDonough

Uzun yıllardır kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında çalışan Hande ve Aybike, “ben ne yapıyorum, ne yapmak istiyorum, ne üretiyorum, varoluş amacım ne” gibi sorulara yanıt ararlarken Reiki, EFT, Mutluluk Kolay ve Mindfulness gibi farklı şifa yöntemleriyle tanıştılar. Uzun yıllar süren eğitimlerden sonra bu öğretilerde uzmanlaşıp eğitmen oldular. Şuan Reiki seansları yapıyor...BLOOM SHOP