Kalp çakrasını temsil eden, aşkın ve güzelliğin sembolü pembe kuvars taşı, enerjimiz ve güzelliğimiz üzerinde pek çok pozitif etkiye sahip.

Malahit, azurit, selenit, obsidyen, citrin gibi birçok değerli kristale obsesyon derecesinde bağımlı olduğumu söyleyebilirim. Gittiğim şehirlerde ve ülkelerde ilk araştırdığım kristal mağazaları oluyor ve farklı şehirlerden farklı taşlar alarak evime dönmek beni her zaman çok mutlu ediyor. Ancak bu taşlar arasında benim için en değerli ve vazgeçilmez olanı, pembe kuvars.

Ne zaman bir kristal dükkanına gitsem mutlaka bir tane pembe kuvars alırım. Cüzdanımda, çantamda, banyomda, makyaj odamda, oturma odamda ve unuttuğum daha birçok köşemde, çeşitli boyutlarda, farklı formlarda pembe kuvars taşı bulunuyor. Kristallerin bilinen etkilerinin yanı sıra enerjisinin kişiyi çektiği ve taşın sahibini seçtiği inancındayım.

O halde pembe kuvars taşının özelliklerinden ve güzellik için kullanım alanlarından bahsedeyim.

Pembe kuvars taşı nedir?

Pembe kuvars taşı, barışın ve sevginin sembolüdür. Sevgi almanıza ve vermenize yardımcı olur. Kişinin sakin kalmasını ve kırgınlıklarını tedavi etmesini destekler. Sağlık problemleri ile uğraşan kişilere psikolojik destek ve enerji sağladığı görülmüştür. Ayrıca, stresi uzaklaştırması nedeniyle sağlığı ve gençliği korur. Ametist taşı ile birlikte kullanılması halinde daha yüksek performans ve enerji gösterecektir.

Pembe kuvars taşı ile güzellik sırları

1. Banyoda kullanımı

Banyo suyunuzu pembe kuvars taşı ile enerji yükleyebilirsiniz. Küveti doldurup içinde bir süre pembe kuvars bekletmeniz halinde, kristal, suyun titreşimini ve enerjisini değiştireceği için banyo suyunuzun iyileştirici ve yatıştırıcı etkisi artacaktır. Kan dolaşımı hızlandırma etkisinden dolayı cildiniz daha nemli ve canlı olacaktır. Düzenli olarak pembe kuvars kullanılması durumunda cilt rahatsızlıkları, selülit, çatlak ve cilt kuruluğu problemleri tedavi edilebilir.

2. Cilt bakım ürünlerinde kullanımı

Miranda Kerr’in markası Kora Organics ürünlerinin içinde mutlaka pembe kuvars bulunuyor. Miranda Kerr’in, pembe kuvarsa bu kadar takıntılı olmasının ve ürünlerini bu içerik ile oluşturmasının nedeni, kristalin cilt üzerindeki iyileştirici ve yenileyici etkisi. Pembe kuvars kristalinin titreşim ve frekansının, meyve asitleri ve organik yağlar ile birleşmesi halinde pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Siz de cilt bakım ürünlerinizi tercih ederken kristal içerikli ürünler olmasına dikkat edin. Çünkü, doğada kendiliğinden oluşan ve eşsiz formüllere sahip olan bu içeriklerin yerini herhangi farklı bir ürün tutamaz.

Pembe kuvarsın cilt bakımında en yaygın kullanım şekli olan rollerlar ve gua shalardan bahsetmek istiyorum. Kullandığınız yağları, nemlendiricileri ve kağıt maskeleri yaymak için kullanabileceğiniz pembe kuvars kristali ile akupunktur noktalarına basınç uygulayarak cilt gençliğini de destekleyebilirsiniz. Ciltte oluşan ödemin atılmasına yardımcı olan, ince kırışıklıkların açılmasını sağlayan, sivilce oluşumunu engelleyen, kan dolaşımını hızlandırarak kolajen üretimini arttıran pembe kuvars taşı, cilt bakımında olmazsa olmazlar arasında diyebilirim.

Dilerseniz taşı buzdolabında soğuttuktan sonra cildinize uygulayabilir, bu sayede cildi yatıştırıp serinletebilirsiniz. Ancak, alacağınız ürünlerin organik sertifikalı olmasına dikkat edin. Rollerların ve gua shaların son dönemlerde bu kadar popüler olması nedeniyle piyasada çok sayıda sahte ürün de bulunuyor. Özellikle ucuz ve sertifikasız ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ederim. Kristaller nadir bulunan değerli ürünler olduğu için, ucuz ve yaygın olması pek mümkün değil. Alacağınız sahte ürünün hiçbir etki göstermemesi olasılığının yanı sıra, yapay renklendiriciler ile renklendirilmesi halinde, zararlı kimyasalların cildinize ve sağlığınıza zarar vermesi de mümkün. Bu nedenle güvenilir ürün tercih etmekten vazgeçmeyin lütfen. Ben Roller Turkey’in organik sertifikalı ürünlerini tercih ediyorum.

3. İçme suyunda kullanımı

İçme sularına kristaller ile enerji yüklemek de aynı şekilde, en yüksek faydayı sağlamak için kullanılan yöntemlerden biri. Kristal şu şişelerinin bu kadar popülerleşmeye başlamasının nedeni de bu. İyileştirici ve enerji düzenleyici kristaller ile vücut sağlığını korumak mümkün oluyor. Kristal su şişesi bulamamanız halinde, cam su şişesinin içinde bir süre kristalinizi bekletebilirsiniz.

Söylediğim gibi, siz kristali değil, kristal sahibini seçiyor. Pembe kuvars beni her kristal alışverişimde çağırdığı gibi belki sizin de kendinizle özdeşleştireceğiniz bir kristal vardır. Bir dükkana gidip kendi kristalinizi seçin ve enerjinizi düzenlemesine izin verin. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP