36 yaşındaki Avusturalyalı model Miranda Kerr, üçüncü çocuğuna hamile ve güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakmaya devam ediyor! Victoria’s Secret meleği olarak adını basın dünyasında duyuran Kerr, başarılı modellik kariyerinin ardından bir süredir holistik sağlık ve güzellik konularıyla da gündeme gelmeye başladı. Kurucusu olduğu Kora Organics isimli vegan güzellik ürünleri markasıyla herkesi kimyasal içermeyen, hayvan zulmüne karşı, bilinçli ve sağlıklı bakım dünyasına davet ediyor!

Miranda Kerr önderliğinde güzellik sırları ve sabah bakımı ipuçları hakkında yeni detaylar öğrenmek isteyenlere, her sabah yalnızca 15 dakikanızı alacak bir “güne zinde ve güzel başlama rutini” hazırladık!

Miranda Kerr ile 15 dakikalık sabah bakımı rutini

1. Limonlu ılık su

Miranda Kerr, sabah kalkar kalkmaz ilk iş organik limon sıktığı suyuyla bağışıklık sistemini canlandırdığını, cildini desteklediğini, sindirim sistemini rahatlattığını ve vücudunu dış dünyanın mikroplarına karşı C vitaminiyle korumaya aldığını açıklıyor. Siz de limonlu ılık suyla güne bedeninizi alkali hale getirerek başlayabilir, sağlığınıza iyileştirici ve destekleyici antioksidan takviyelerde bulunabilirsiniz.

2. Duş öncesi deri fırçalama

Yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak, duş öncesi ölü derilerinizden kurtulabilir, kan akışınızı hızlandırabilir, cildinize detoks etkisi uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Miranda Kerr gibi nazik bir cilt fırçası yardımıyla ayak ve bacaklarınızdan başlayarak tüm vücudunuzu nazik bir fırçalama seansından geçirmek!

3. Ferahlatıcı duş

Hem yüzünüzü hem de cildinizi derinlemesine temizleyebileceğiniz sabah duşunda kullandığınız ürünler de önem taşıyor. Miranda Kerr’in en sevdiği canlandırıcı ve temizleyici ürünler arasında içinde Aloe Vera, yeşil çay veya sandal ağacı özütü bulunan organik temizleme jelleri yer alıyor. Bu jellerle cildinize peeling yaparak onu ölü derilerden, kirden ve yağdan arındırabilir, aynı zamanda da ihtiyacı olan nemi kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

4. Duş sonrası nemlendirme

Duş sonrası sakinleştirici, nemlendirici ve cilt kuruluğunu gidermeye yardımcı organik nemlendiricilerle cildini yumuşatan Kerr, cildin yaşlanmasında en büyük rol oynayan faktörün cilt kuruluğu olduğunu belirtiyor. Günde iki kere cildini vücut balmı yardımıyla veya esansiyel yağlardan oluşan cilt bakım yağlarıyla nemlendirmeyi ihmal etmiyor.

5. Saç bakımı

Miranda Kerr genellikle saçını geceleri yıkayarak tüm gece boyunca kendi halinde kurumaya bıraktığını söylüyor. Böylece, sabah rutininde geriye sadece saça şekil verme işlemi kalmış oluyor. Saçını besleyici yağlarla nemlendirdiğini anlatan Kerr, organik saç fırçası kullanarak da saç tellerinin sağlığını önemsediğinin altını çiziyor.

6. Detoks içeceği

Dışarı çıkarken evde hazırladığı veya içeriğine güvendiği yerlerden aldığı yeşil detoks sularıyla güne zinde başlamayı tercih eden Miranda Kerr, sağlığını mineral ve vitamin bakımından zengin, antioksidan detoks içecekleriyle desteklemeyi tercih ediyor. Bu sağlık içeceklerinin cildine, saçlarına, tırnaklarına ve göz sağlığına iyi geldiğini gözlemlediğini söyleyen Kerr, güzelliği ve sağlığı mutlaka içeriden, yani beslenme tercihleriyle, desteklemek gerektiğini belirtiyor.  

BLOOM SHOP