Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, Ağustos ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Ağustos ayı astroloji ajandası yayında!

7 Ağustos Saat 2:27’de

Venüs Terazi burcuna giriyor.

Aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs yöneticisi olduğu burçlardan Terazi’ye girdiğinde gösteriye hazır demektir. Venüs burada kendisini ilişkiler konusunda gösterecektir. Venüs Terazi ilişkilerini iyi yönetir. Politik ve diplomattır. Uyum ve denge arayışı içinde olması onu bir “Barış Elçisi” yapar. Dolayısıyla bulunduğu ortamda huzursuzluğun çıkmaması için elinden geleni yapacaktır. Dönem boyunca her türlü ikili ilişki, ister iş ortaklığı olsun ister evlilik, kolaylıkla sağlanabilir. Mevcut ilişki problemleri, anlaşmazlıklar ya da küskünlükler varsa bu dönem yine çözüm için oldukça uygun olacaktır.

Bu dönemde başta Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olan kişiler, İkizler ve Kovalar olumlu olarak faydalanabilirler. Bu kişiler hem ikili ilişkilerini, hem de sosyal ilişkilerini düzenleyebilir, sosyal ortamlarda her zamankinden daha keyifli vakit geçirebilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve çevrelerinde huzur ortamını sağlayabilirler. Venüs’ün çekiciliği her türlü sertliği aşarak denge, mutluluk ve uyum getirecektir.

11 Ağustos Saat 12:57’de

18 Aslan burcunda Yeniay ve Güneş tutulması.

Yeniaylar ve Güneş tutulmaları bir dönemin bitip başka bir dönemin başladığının habercileridir. Eski alışkanlıkları bir tarafa bırakıp yepyeni bir sayfa açmakla ilgilidir. Aslan dönemi ise; yaratıcılık, kişisel ifade, kendini göstermek ve egonun güçlenmesi temalarıyla ilgilidir. Egoya sahip olmak sadece kendimize dönük ve bencil bir tavır takınmakla ilgili değildir. Ego bizi hayatta tutan, bu dünyaya bağlayan ve var olup yaşamamıza yardımcı olan, bize bir sebep veren olgudur. Dolayısıyla Aslan burcundaki Yeniay’ın ve tutulmanın haritamızda bulunduğu alanda, bizler de kendimize bir sebep bulmak, var olmak ve parlamak isteyebiliriz. Bu dönemde bazı ilişkilerde, sanatta, yaratıcılık isteyen konularda, tutkuyla yapılan işlerde, kraliyete ve yönetime ait konularda ve ego merkezli temalarda yenilik ve beklenmedik değişimler beklenebilir.

Bu tutulmadan öncelikli olarak Aslan burcunun 18⁰sinde kişisel gezegeni olan kişiler etkilenecektir. Bunun yanı sıra 6 – 8 Şubat doğumlu Kova burçları, 8 – 10 Mayıs doğumlu Boğa burçları, 9 – 11 Ağustos doğumlu Aslan burçları, 10 – 12 Kasım doğumlu Akrep burçları tutulmadan direkt olarak etkilenecekler. 

13 Ağustos Saat 5:13’de

Mars ters hareketinde Oğlak burcuna giriyor.

Mücadele ve savaş gezegeni Mars Kova burcunda olduğu sürece toplumsal konularda, orijinal fikirlerin ifadesinde, düşünce sistemleri oluşturmakta ve özgün ifade gibi alanlarda sıkışık hissetmiş olabiliriz. Mars şimdi hala ters hareketinde olmakla birlikte Oğlak burcuna giriyor. Böylece yukarda bahsi geçen konularda daha rahat bir akış söz konusu olabilir. Bunun yerine otorite, formaliteler, kurallar ve yürürlüklerle ilgili alanlarda bazı sıkışıklıklar ortaya çıkabilir.

19 Ağustos Saat 7:24’te

Merkür 11 Aslan burcunda düz hareketine başlıyor.

Merkür ters hareketinde olduğu 3 hafta boyunca iletişim ve hareket konularında içe dönmemize ve pek çok şeyin üstünden geçmemize sebep oldu. Bu dönemde, özellikle kişisel konularda, çocuklar ve gençleri ilgilendiren eğitimle ilgili konularda, ikili ilişkilerde bir şeylerin üzerinden tekrar geçmek zorunda kalmış olabiliriz. Merkür şimdi düz hareketine dönerken bizi tekrar dış dünyaya ve kendimizi dışarda ifadeye davet ediyor.

Merkür Aslan burcunda aynı zamanda pratik ve yaratıcı bir düşünce tarzını gündeme getiriyor. Önümüzdeki dönemde daha dışadönük, sevecen ve coşkulu bir iletişim söz konusu olacaktır. Özellikle Aslan burçları bu dönemde kendilerini her zamankinden çok daha rahat ifade edebileceklerini fark edecekler.

23 Ağustos Saat 7:08’de

Güneş Başak burcuna giriyor.

Başak dönemi bir hasat dönemidir. Tüm yaz ayı boyunca keyif yapıp hayatın tadına ve lezzetine baktıktan sonra, kış ayları gelmeden, bu geçiş döneminde yeni dönem hazırlıklarına başlarız. Hala yaz sıcağının etkisini hissetsek de içimizde ufak ufak hareket ve telaş sinyalleri uyanacaktır. Okul öncesi hazırlıklar, yapılması gereken rutin işler ve kış dönemi planları şimdi başlayabilir. Bu dönem aynı zamanda faydalı olmak ve servis yapmakla ilgili konuların üst düzeye ulaştığı bir enerji alanı oluşturur. Bu sebeple gönüllü çalışmalar veya yardıma ihtiyaç duyan kişilerle ilgili konular gündeme gelecektir. İletişim ve bilgi akışının hızlanması, seyahatlerin de artmasına sebep olabilir.

26 Ağustos Saat 14:55’de

Ay 3 Balık burcunda Dolunay fazını oluşturuyor.

Dolunay, mevcut enerjilerin en üst düzeyde yaşanmasına ve olayların sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu bazen yorucu ve gerginlik yaratıcı olabilirken bazı zamanlarda ise, uzun zamandır beklenen sonuçları alabilmemize yardımcı olacaktır. Dolunay’la birlikte özveri ve kendini adamanın en üst düzeye ulaştığına şahit olabiliriz. Burada dikkat etmemiz gereken unsur kurban durumuna düşmemek olacaktır. Bu dönemde fedakarlık ve hizmet etmek ön planda olacaktır. Bu sebeple başkaları için bir şeyler yapmak isterken, duygusal açıdan yetersiz kaldığımız hissine kapılabiliriz. Bu dönemde mükemmeliyetçilik en üst noktaya ulaşırken, vizyonumuzu geniş tutabilirsek tüm muhtemel olasılıkları fark edebileceğiz. 

27 Ağustos Saat 17:04’te

Mars 28 Oğlak burcunda düz hareketine başlıyor.

16 Mayıs’ta Kova burcuna geçen Mars 9⁰ye ulaştığında ters hareketine başlamıştı. Mars ters hareketi sırasında 13 Ağustos’ta Oğlak burcuna geri döndü ve şimdi 28⁰ Oğlak burcunda tekrar düz hareketine başlıyor.  Mars ters hareketi sırasında dışa dönük ve aksiyon odaklı enerjisini içselleştireceği için kendini, kimliğini ifade etmek ve ilerlemekle ilgili konularda zorluklar yaşamış olabiliriz. Bu etki aynı zamanlarla huzursuz ve sıkışık hissetmemize de sebep olmuş olabilir. Mars’ın ters hareketi sırasındaki etkileşimleri nedeniyle eski davranış kalıplarına dönmeye ve eski tuzaklara düşmeye daha meyil etmiş olabiliriz. Şimdi ise Mars düz hareketine başlamasıyla ilerlemek ve sıkışık hissettiğimiz alanlarda dışa açılmak mümkün olacaktır.

İlginizi çekebilir!Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP