Bu hafta burçları neler bekliyor; astrolog Aylin Aydın yorumluyor!

Güneş’in Yengeç burcunda seyirde olduğu bu yaz günlerinde cinsellik, motivasyon ve enerji kaynağımız Mars geri hareketine başlıyor. Ağustos ortasına kadar sürecek bu döngüde davranışlarımızın ardındaki eylemleri derinden düşünmemiz gerekiyor. Hafta ortasına eşlik eden şimdiden etkilerini hissetmeye başladığımız Oğlak burcunda Dolunay, hedeflerimize, planlarımıza, kariyerimize zamansız bir bilgelik ve yeni bir bakış açısı sunacak. Son olarak Cuma günü haberci gezegen Merkür’ün Aslan burcuna geçişi ile hayallerimizi sürdürme konusunda güven duygumuz yükseliyor olacak.

Herkese umut dolu, pozitif bir hafta diliyorum.

Koç burcu

Mars, sosyal ilişkiler ve idealler evinizde geri harekete başlıyor. Bu süreç içinde sosyal çevrenize ve ideallerinize karşı olan motivasyonunuzun düşüşünü gözden geçiriyor kontrol altına alıyor olabilirsiniz. Perşembe günü gerçekleşen dolunay, kariyer yaşantınızda büyük bir gelişme, iş değişikliği ve terfi habercisi olabilir. Belki de işinizi bırakır tamamen farklı bir kariyer yoluna geçiş yapabilirsiniz. Daha fazla sanatsal aktiviteler içinde olmak, çocuğunuzla vakit geçirmek, bekarsanız yeni aşklar için hazır hissetmek ve özellikle İkizler veya Başak burcundan olan adaylara şans vermek mümkün.

Boğa burcu

Linkedin hesabınızı güncelleyin. CV’nizi gözden geçirin. Mars kariyer evinizde geri hareketine başlıyor ve kariyer için bir sonraki adımlarınızı gözden geçirmenizi istiyor. Hafta ortası gerçekleşen dolunay vizyonunuzu geliştirerek resmin bütününü görmenizi sağlayacaktır. Bu süreci ailenizle, sevgi dolu paylaşımlar yaparak geçirmeniz size iyi gelecektir. Hayata bakış açınızı değiştirecek, inandığınız değerleri sorgulayarak bir kariyer yolu planlıyor olduğunuzu düşündüğünüz bir durum içindeyseniz doğru yoldasınız demektir. Uzaklara çok uzaklara gitmek kaderinizde var.

İkizler burcu

Büyük düşünmeniz gereken günlerdesiniz. Mars geri hareketi ile hayata bakış açınızı ve değerlerinizi gözden geçireceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönem hiç olmadığı kadar seyahat edebilir, iletişim trafiği yaşayabilir veya yeni eğitimlere katılabilirsiniz. Sınavlar, sunumlar, sosyal medya ve TV programlarının vazgeçilmezi olabilirsiniz. Tazminat, prim veya ekstra beklediğiniz gelirler varsa bu hafta ortasından itibaren almanız mümkün.

Yengeç burcu

İyi ki doğduğunuz sevgili Yengeç’ler. Bu hafta ilişki, evlilik evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. İkili ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı mercek altına alıyorsunuz. İleriye yönelik arzularınızın kökünde yatan nedenleri masaya yatırıyorsunuz. İstediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz, Mars bu dönem sadece bu isteklerin arkasındaki motivasyonun gözden geçirilmesini istiyor. Enerjinizin yükseldiği bu dönemde maddi harcamalarınız ve hızınız artacaktır. Keyfiniz ve güzelliğiniz için para harcamak hiç bu kadar iyi hissettirmeyecek.

Aslan burcu

İlişki evinizde geri harekete geçecek olan Mars çatışma ve öfke enerjisini yükseltebilir. İlişkinizi iyileştireceğini düşünüyorsanız bu öfkeyi ifade edin, ama dürtüsel ise düşüncelerinizi kendinize saklayın. Sağlık alanında ve iş alanınızda bir dolunay gerçekleşiyor. Sağlığınızla ilgili endişelerinizi son bulduran, kontrollerinizi yapmanız konusunda hatırlatıcı olan bir etki altındasınız. Eğer diyete başlamak istiyorsanız yine bu hafta çok uygun. İş ortamında iş arkadaşlarınızla birlikte kişisel gelişiminize eşlik eden aktiviteler ve deneyimler yaşamanız mümkün.

Başak burcu

Sağlık ve iş ortamınızı ilgilendiren evinizde geri giden Mars beslenme, düzenli spor yapma veya planlı bir yaşama geçiş konusunda sizi zorlayacaktır. Perşembe günü aşk evinizde güzel bir dolunay var. Bu dolunay romantizm, cesaret ve yaşam enerjinizi yükseltebilir. Romantik bir gün geçirmek istiyorsanız hislerinizi hassas bir şekilde ifade etmelisiniz. Yalnız kalmaktan, içsel çalışmalar yapmaktan keyif aldığınız bir döneme giriş yapıyorsunuz. Ruhsal bir yolculuğa çıkmak bu amaca hizmet eden yeni bir ortama girmek size çok iyi gelecektir.

Terazi burcu

Evinize ilişkin sorumluluklarınızın arttığı, ailenize destek olmak, yeni bir eve taşınmak konusunda yorgun ve gergin hissediyor olabilirsiniz. Hayatınızda biraz daha neşe, yaşam enerjisi ve aşk olmalı ne dersiniz. Gerginliği bırakıp en güvendiğiniz arkadaşlarınızla buluşmaya ne dersiniz bu hafta? Yaşadığınız duyguları anlamlandırmak için onların desteğini almalısınız. Kariyer yaşamınızda hızlı kararlar almak durumunda hissettiğiniz ve sosyal çevrenizin desteğini göreceğiniz bir hafta sizi bekliyor.

Akrep burcu

Ev gibi iyi gelen bir yer yok der gibisiniz. Aileniz, eviniz, ve ilişkileriniz Ağustos ortasına kadar gündeminizde. Ev taşımak için bu dönemi kullanabilirsiniz. Veya onlara karşı pasif bir mücadele içinde olabilirsiniz. Konuşmacı olmak, varsa yazdığınız bir kitabı sonlandırmak için harika bir haftadayız. Olgun işine hakim ifadelerinizle iş yaşamında üstlerinizin dikkatini çekiyor ve alkışları toplayacaksınız. Statü evinize geçen Merkür iş yaşamınıza, yeni roller için şansınızı açmaya devam ediyor olacak.

Yay burcu

Mars iletişim evinizde geri harekete başlıyor. Taahhüt vermeden önce düşünmek herkes için iyi Ama bu dönem ağzınızdan çıkan sözcükler çok düşünülmek ve hatta söylenmemek istiyor. Biraz susalım mı ? Para evinizde gerçekleşen dolunay bu ay sonu beklediğiniz bir ödemeyi almayı, geleceğinize yönelik bazı yatırımlar yapmayı işaret ediyor. Yeni bir hayata doğru sevinçle ilerliyorsunuz. Kaygılar geride kaldı. Öyle değil mi? Maddi anlamda desteklenmek, ummadığı yerlerden miras ve ödüller kazanmak mümkün.

Oğlak burcu  

Bir temizlik ayındasınız, artık size hizmet etmeyen şeyleri teslim etmek için büyük bir kozmik sıfırlama yapmaya ne dersiniz. Bu hafta burcunuzda bir dolunay var. Mars değerlerinizi ilgilendiren evinizde geri harekete geçtiğinde değerlerinizi gözden geçirir ve kararlarınızı ve deneyimlerinizi yeniden değerlendirirsiniz. İlişki evinizde gözlenen hızlı süreçler artık yerini ekonomik anlamda diğerlerinden destek bekleme noktasına taşıyor. Eğer siz yakın bir zamanda evlenmiş veya ortaklık kurmuş bir Oğlak burcuysanız bundan sonraki süreçte gündeminiz kredi çekmek, borçları ödemek veya ekonomik anlamda kaygılardan uzakta hissetmek olacaktır.

Kova burcu 

Mars burcunuzda geri harekete hazırlanıyor. Enerjiniz her zamankinden daha değerli. Önceliklerinizi inceleyin ve yalnızca sizi canlandıran şeylere enerjinizi harcamaya çalışın. İlişki evinize uzun süredir günlük işleriniz, psikolojiniz ve mükemmeliyetçi haliniz yüzünden zaman ayırmıyordunuz. Bu dolunay artık bu sürece bir nokta koymak istiyor. Romantik bir hafta sizi bekliyor. Arası uzun süredir sevgilisi ve eşiyle uzak olan Kova burçları için romantik bir hafta olabilir. Affetme ve özür dileme eğilimindesiniz. Bundan korkmayın.  

Balık burcu  

Gerçeküstü olaylar denemeye hazır mısınız? 12. evinizde gerçekleşen Mars geri hareketi uykularınızı kaçırmasın. Sağlıklı şüphecilik ve kabullenme bu sürece iyi gelecektir. Bu dolunay size yeni arkadaşlıklar, sosyal bir çevre getirebilir. Önümüzdeki yazı kiminle geçireceğine dair planlar yapmak bu hafta çok iyi gelebilir. Yeni bir rutine dahil olmak, görev ve sorumluluklarını başarıyla yerine getirmek bu dönem en keyif aldığınız konular olacak. Yeni sorumluluklar almak için çok heveslisiniz. İş arayan Balık burçları için bu dönem daha olumlu geçecek iş görüşmeleri yaşanabilir. Aşk yaşamınızın canlandığı hayattan keyif aldığınız bir hafta sizi bekliyor.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:

BLOOM SHOP