Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, Haziran ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Haziran ayı astroloji ajandası yayında!

12 Haziran Saat 22:59’da

Merkür Yengeç burcuna geçiyor

İletişim gezegeni Merkür yöneticisi olduğu İkizleri hızla geçerek duygusal Yengeç burcuna giriyor. Haziran ayının geri kalanını burada geçirecek olan Merkür, Yengeç burcundayken sübjektif ve duygusal yapısı nedeniyle işlevini tam olarak yerine getiremeyebilir. Bu dönemde iletişim, ay başındakinden farklı olarak akıcılığını kaybedebilir ve günlük konuşma ve yazışmalar daha dolaylı bir hal alabilir. Merkür burada, bilinçaltı iletişimin karmaşık yapısı nedeniyle mantıklı ve objektif olamayacaktır. Diğer taraftan dönem boyunca kararlarımızı zihnimiz yerine kalbimizle verebiliriz. Böylece iletişim tarzımız renklenerek daha kişisel bir hal alacaktır.

29 Haziran’a kadar devam edecek bu dönemden Yengeç, Akrep ve Balık burçları iletişim konusunda destek alabilecekler. Telepatik iletişim ve sezgiler güçlenirken, bu burç mensupları, zihinlerinin yaratma gücünün arttığını hissedebilirler.

13 Haziran Saat 22:42’de

22⁰ İkizler burcunda Yeniay fazı gerçekleşiyor 

Böylece yeni fikirler ve iletişimde akıcılık kolaylaşıyor. Bu dönem yeni fikir ve görüşleri oluşturmak için güzel bir zaman… İletişim, ulaşım ve eğitimle ilgili konular gündeme yerleşecektir. Yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak, özellikle sanatın sözel alanında –edebiyat ya da şiirde- güzel çalışmalar yapmak kolay olacaktır. İkizler burcu haritamızın hangi alanına denk geliyorsa bu alanda yenilik söz konusu olacaktır. Bu alanda yeni konular öğrenmek, yeni bir girişim yapmak, eğitim almak ya da bu konuyla ilgili harekete geçmek mümkün olabilir.

14 Haziran Saat 00:54’te

Venüs Aslan burcuna giriyor

Güzeller güzeli Venüs Aslan burcuna girdiğinde, tüm güzelliğinin görünmesini ve yaratıcılığının takdir edilmesini ister. Çevresinde hayranlar ister ve etrafını saran kalabalıkla birlikte eğlenmekten hoşlanır. Bu sebeple gösteri ve şov dünyası, sahnede veya herkesin gözünün önünde olabileceği bir konum tam Venüs Aslanlara göredir. Venüs’ün Aslan burcunda hareketine devam edeceği 10 Temmuz tarihine kadar yaratıcılık, sanat, hayattan zevk almak ve lüksle bağlantılı temalar ön planda olacaktır. Özellikle Aslan burçları ve bu burçta yükseleni olanlar cazibelerinin arttığına ve çevrelerinde hayranlarının belirdiğine şahit olabilirler.

Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi, Aslan burcunda doğan kişilerin parlamalarına, daha iyimser ve coşkulu olmalarına yardımcı olacaktır. Aslanlar kendilerini daha fazla gösterebilir ve yaratıcılık sürecinde olumlu gelişmeler kaydedebilirler. Bu dönemde Aslanların ilişkileri olumlu yönde etkilenecektir. Sanatla ilgilenen Aslanların özellikle bu dönemi değerlendirmelerinde fayda var. Aslanların yanı sıra Koç ve Yay Burçları da bu dönemden olumlu olarak etkilenecekler ve dönem boyunca hayatın tadını çıkararak iyimserliklerini koruyabilecekler. Koç ve Yay burçları da, Aslan burçları gibi ilişkilerinde ve aşkta daha cömert ve daha sevecen olabilecekler. Venüs Aslan bu kişilere pozitif bir bakış açısı verecektir.

21 Haziran Saat 13:07’de

Güneş Yengeç burcuna geçiyor 

Güneş Yengeç burcuna girdiğinde, Güneş ışınları Kuzey Yarım Küredeki Yengeç dönencesine dik gelmeye başlar ve böylece Kuzey Yarım Kürede yaz mevsimine girmiş oluruz. İlkbaharla birlikte başlayan doğadaki hareketlenme bu dönemde bizim duygularımızla paralel olarak olgunlaşmaya başlar. Önümüzdeki bir ay boyunca sevgi, duygusal bağlar ve aile gibi kavramlar ön planda kalacaktır. Aynı zamanda aile kurmak ve güvenliğimizi sağlayacağımız bir temel oluşturmak önem kazanacaktır. Duyguların ön plana çıkması, bilinçaltımızın derinliklerine bakmak ve bilinçaltını anlamak için kaçırılmaz bir fırsat olabilir.

27 Haziran saat 00:04’te

Mars Kova burcunda ters hareketine başlıyor 

16 Mayıs’ta Kova burcuna geçen Mars şimdi 9 derecede ters hareketine başlıyor. Mars ters hareketi sırasında 13 Ağustos’ta Oğlak burcuna geri dönecek ve 27 Ağustos’ta 28⁰ Oğlak burcunda tekrar düz hareketine başlayacak. Mars,  11 Eylül – 16 Kasım arasındaki dönemde Kova burcunda harekete edeceği için uzunca bir süre bu burcun etkisinde olacak.

Mars ters hareketi sırasında dışa dönük ve aksiyon odaklı enerjisini içselleştireceği için kendini, kimliğini ifade etmek, toplumsal konularda ses getirmek, gruplar içinde hareket etmek gibi konularda zorluklar yaşayabiliriz. Bu etki aynı zamanlarla huzursuz ve sıkışık hissetmemize de sebep olabilir. Bu dönemde pek çok şey istediğimiz hızda ilerleyemeyecektir. Bu da sabırsızlık ve huzursuzluğu tetikleyebilir. Mars’ın ters hareketi sırasındaki etkileşimleri nedeniyle eski davranış kalıplarına dönmeye ve eski tuzaklara düşmeye daha meyilli olabiliriz. Eskiden gelen ve çözümlenmemiş öfke patlamaları yaşamak da mümkün.

Bu dönemde Kova burçları ve yükselen Kovalar kendilerini ifade etmekte bazı zorluklar yaşayabilecekleri gibi bu etkiyle kendi davranış kalıplarına bakarak bunlarla ilgili değişim yapmak isteyecekleri bir noktaya gelebilirler. Özellikle Kova burcunu ilk 10 gününde doğan kişiler bu dönemde en çok etkilenecek kişiler. Benzer şekilde Aslan ve yükselen burcu Aslan olan kişiler ilişkileri sayesinde bazı istek ve arzularını yeniden gözden geçirmek zorunda kalabilirler. Boğa ve Akrep burçları ise, iş ve aile yaşamları arasında denge kurmakta zorlanabilir ve bu alanlarda bazı beklemeler ya da sıkışıklıklar yaşayabilirler.

28 Haziran Saat 7:53’te

Ay 6⁰ Yengeç burcu/ Güneş 6⁰ Oğlak burcu, Dolunay fazı gerçekleşiyor

Olayların tırmandığı bir dönemdeyiz. Yengeç/Oğlak aksındaki Dolunay özelden geleneksele geçişi sembolize etmekte… Özel hayatımızla, toplumsal alandaki sorumluluklarımız arasında gidip gelebiliriz. Ailemiz ve özel hayatımızla, toplumdaki sorumluluklarımız ve işimiz arasındaki dengeyi kurmaya çalışmalıyız. Bir taraftan kendimizi korumak ve mesafeli bir ortam yaratmak isterken, diğer taraftan da günlük hayatın mücadeleleriyle yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Haritamızda Yengeç/Oğlak aksının düştüğü evlere bakarak hangi alanda çekimser olmaktan ve korumacı bir tutumdan çıkıp, bireysel olarak bir yön belirleyebileceğimizi görebiliriz.

29 Haziran Saat 8:16’da

Merkür Aslan burcuna giriyor 

Merkür Aslan burcuna girince daha neşeli ve yaratıcı bir düşünce tarzını gündeme getirir. Günlük konuşmalarımız daha çok kişisel odaklı olacaktır. “Ben ne istiyorum?”, “Ben ne düşünüyorum?”, “Benim fikirlerim…” günlük konuşmalar içinde sıkça duyulabilir. Aynı zamanda bu dönem boyunca zihnimiz daha çok sanat, eğlence, organizasyonlar veya çocuklarla ilgili konularla meşgul olacaktır. İletişimde dışa dönük, sevecen ve coşkulu bir tarz izleyebiliriz. Bu da genel bir iyimserlik, neşe ve fikirlerde yaratıcılığı beraberinde getirecektir. Öğrenmek ve bilgilerimizi başkalarıyla paylaşmak her zamankinden daha eğlenceli olabilir. Diğer taraftan fikirlerimiz sabit ve sübjektif olacaktır. 

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP