5 Ekim; Saat 21:39’da

Ay 12 Koç Burcunda, Güneş 12 Terazi Burcunda Dolunay Fazını oluşturuyor

Her şeyin olgunlaştığı ve doruk noktasına ulaştığı bir dönemdeyiz. Bir taraftan başkalarının isteklerini gözetme isteğimiz artarken, diğer taraftan da kendi kişisel ihtiyaçlarımıza odaklanmak isteyebiliriz. Bu iki farklı ucun yarattığı farklılıklar gergin hissetmemize sebep olabilir. “Yola tek başımıza mı devam edelim, yoksa birlikte mi ilerleyelim?” bu dönemin en büyük sorusu… Eğer bireysellikle sosyalleşme isteği arasında bir denge kurabilirsek, o zaman Dolunay’ın enerjisini de dengelemiş oluruz.

Koç ve Terazi Burçları aksında oluşacak bu Dolunay; “Ben” ve “Sen” arasındaki denge arayışını gündeme getiriyor. Bu dönemde ilişkiler bize ayna vazifesi görürken başkalarının isteklerine karşın kendi istek ve ihtiyaçlarımızı da fark ediyoruz. Geçtiğimiz dönem eğer ilişkilerimizde denge ve uyum uğruna kendi ihtiyaçlarımızı ikinci plana attıysak, şimdi Koç inisiyatifi ele alıp ortalığı toz duman içinde bırakabilir. Bu etkiden en çok etkilenecek kişiler 4 – 6 Ekim doğumlu Terazi Burçları, 2 – 4 Ocak doğumlu Oğlak burçları, 1 – 3 Nisan doğumlu Koç burçları ve 3 – 5 Temmuz arası doğumlu Yengeç burçları olacaktır. Bu kişiler “Ben” ve “Sen” arasındaki dengeyi kurmaya çalışırken ilişkileriyle ilgili önemli temaları fark edebilirler.

10 Ekim, Saat 16:21’de

Jüpiter Akrep Burcuna geçiyor

Şans, bolluk, bereket ve erdem gezegeni Jüpiter 8 Kasım 2018’e kadar Akrep burcunda hareketine devam edecek. Jüpiter Akrep burcundaki yolculuğu sırasında gerçeği arama konusunda yoğunlaşmamıza neden olacaktır. Bu dönemde okült ve metafizik konulara her zamankinden daha fazla ilgi olabilir. Hayatı daha derin bir seviyede anlamak isterken, gelip geçici yaklaşımlar yerine gerçek ve derin pratiklere yöneleceğiz. Popüler ruhsallıktan, gerçek ruhsallığa doğru bir geçiş olacaktır. Jüpiter Akrep Burcundayken ortalama şeyler bize yetersiz gelecektir. Her şeyin derin ve iki tarafını görmek isteyeceğiz. Pek çok konuyla ilgili daha tutkulu ve hırslı bir yaklaşım söz konusu olabilir. Jüpiter Akrep, insan bilincinin derinliklerine, yani bilinçaltına bir mercek tutulabilir. Bu dönemde psikoloji, psikanaliz, rüyalar ve rüyaların derin anlamı bir çoğumuzun ilgisini daha fazla çekebilir.

Akrep ölüm ve yeniden doğuşun burcudur. Bu sebeple inançlarımızda ve hayat felsefemizde, hayat bakışımız ve hayatı algılayışımızda bazı şeyleri sonlandırıp yepyeni bir bakış açısı ve vizyon kazanabiliriz. Bunun yanı sıra Akrep Burcunun konusu olan ortak paylaşımlar, ortak paralar, eşin parası, nafaka, miras, kredi, borç alacak ilişkileri konularında bazı açılımlar olabilir. Bu konularla ilgili hukuki bazı düzenlemeler söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra cinsellikle ilgili konular mercek altına alınacaktır. Dolayısıyla önümüzdeki dönem tabuları farklı bir gözle değerlendirmek söz konusu olabilir.

8 Kasım 2018’e kadarki dönemde başta Akrep Burçları ve yükselen burcu Akrep olan kişiler olmak üzere, su elementi burçları (Yengeç, Akrep ve Balık burçları) için şanslı, bolluk ve bereket dolu bir dönem olacaktır. Bu burçların kendilerine olan güven ve inançları artarken hayatlarına yeni bir yön vermek isteyebilirler. Bu dönem kişisel gelişim için oldukça faydalı olacaktır. Bu kişiler yeni ilgi alanları bulurken hayattaki gerçek tutkularının ne olduğunu keşfedebilirler. Su Elementi burçları aynı zamanda duygusal olarak da derin bir sürece giriyor. Duygular olumlu ya da olumsuz olabilir. Bunlardan kaçmadan hissederek yaşayabilenler hayatın daha derin bir noktasına temas etmiş olacaktır. Bu dönem aynı zamanda su elementi burçlarının seyahatleri için de oldukça verimli ve faydalı geçebilir.

Bu destekleyici etkiden ikinci olarak etkilenecek grup ise Toprak Elementi burçları – Başak ve Oğlak burçları olacaktır. Bu burçlar Jüpiter’in destekleyici etkisiyle gelişim sağlayabilirler.

Sabit nitelik burçları – Boğa, Aslan ve Kovalar ise – Jüpiter’in genişleten etkisiyle ego merkezli bir etki altına girerek kendilerini dev ayasında görme eğilimine girebilirler. Bu da dolaylı olarak bu burç mensuplarını zorlayacaktır. Bu kişiler abartılara kaçarak nerede duracaklarını bilemeden sınırlarını fazla zorlayabilirler. Yine bu kişiler kendilerini kandırarak, sahip olduklarını büyüterek oldukların büyük görme eğiliminde olabilirler.

Koç, İkizler, Terazi ve Yay burçları ise, direkt olarak Jüpiter Akrep geçişinden etkilenmeyeceklerdir.

14 Ekim, Saat 13:12’de

Venüs Terazi Burcuna geçiyor

Venüs Terazi burcundayken yönetici konumundadır ve burada güçlüdür. Venüs burada bütün olumlu özelliklerini ortaya koyar. Romantizm, zarafet, aşk ve sosyal ilişkiler Venüs’ün Terazi burcunda olacağı 7 Kasım’a kadar ajandamızda ilk sıralarda olacaktır. Bu dönem boyunca ikili ilişkilerde uyum sağlamak her zamankinden daha kolay olabilir. Böylece ilişkimizi dengeleyebilir, günlük hayatımıza güzellik ve estetiğe daha fazla yer verebiliriz. Bu dönem aynı zamanda kültürel ve sanatsal faaliyetler için oldukça elverişli olacaktır. Sosyal duyarlılığımız artarken hayatın güzelliklerini ve rafineliğini daha fazla içimize almak isteyeceğiz.

Bu dönemde ilk başta Terazi Burçları ve yükselen burcu Terazi olan kişiler için ilişkilerini dengeleyebilecekleri, hayatlarında uyum ve denge sağlayabilecekleri güzel bir dönem söz konusu. Teraziler çekiciliklerinin arttığını ve etraflarındaki hayranlarının çoğaldığını fark edebilirler. Bunun yanı sıra diğer hava elementi burçları İkizler ve Kovalar cazibelerinin arttığını, ilişkilerinde uyum ve dengenin daha rahat sağlandığını fark edebilirler. Bunun yanı sıra ikincil olarak Aslan ve Yay burçları Venüs’ün uyumlu ışıltısından faydalanabilirler.

17 Ekim, Saat 10:59’da

Merkür Akrep Burcuna geçiyor

Böylece günlük iletişimimizde objektif alandan sübjektif alana geçiyoruz. 5 Kasım’a kadar sürecek dönemde iletişimde denge kurmaya çalışan bir tarzdan, kendi iç dengelerimize yönelen bir tarza geçiyoruz. Artık başkalarını memnun etmektense kendi fikir ve düşüncelerimize ve bilinçaltının bilinmeyenine yoğunlaşıyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki dönem boyunca zihnimiz okült, mistik ve sezgisel konularla ilgilenmek isteyecektir. Bu sebeple günlük konuşmalarda derinlik sağlamak mümkün olabilecek.

5 Kasım’a kadar devam edecek dönemde başta Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olan kişiler olmak üzere diğer su elementi burçları – Yengeç ve Balık Burçları – iletişimde çok daha rahat bir alana geçmiş oluyor. Bu kişiler kendilerini çok daha rahat edebilecekleri bir atmosferi solumaya başlarken fikir üretme konusunda da oldukça  aktif olabilirler.

19 Ekim, Saat 22:12’de

26 Terazi Burcunda Yeniay Fazı oluşuyor

Yeniay’la birlikte mevcut tüm ilişkilerimiz için bir tohum atmış oluyoruz. 22 Eylül’den beri Terazi Burcunda hareket eden Güneş, ilişkileri günlük ajandamızda ilk sıralara taşımıştı. Şimdi, Yeniay’la birlikte bu konuyla ilgili yeni başlangıçlar yapma zamanı geldi. İlişkilerimizin hayatımızın yapısını ne kadar etkilediğini şimdi daha iyi görebiliriz. Önümüzdeki bir ay boyunca mevcut ilişkilerimizin yapısına bakarak bunlarla ilgili ciddi kararlar almak isteyebiliriz. “İlişkilerimizin nasıl olmasını istiyoruz?” “Başkalarıyla kurduğumuz bağlar nasıl? Mevcut ilişkimiz bizi yeterince tatmin ediyor mu?” bu dönemde sorgulamamız gereken konular arasında olacaktır.

22 Ekim, Saat 21:29’da

Mars Terazi Burcuna geçiyor

Savaş, mücadele ve rekabet gezegeni Mars Terazi Burcunda düşük durumdadır. Bu sebeple buradayken gücünü tam olarak gösteremeyecektir. Mars bu konumda, savaşması gereken yerde anlaşma yapmaya çalışacak, mücadele etmesi gereken yerde ise, karşısındakinin bakış açısını anlamak isteyecektir. Kısacası Mars’ın enerjisi, Terazi Burcunun adil ve uzlaşıcı özellikleriyle ters düşer. Bu dönemde hedefe ulaşmak için direk olarak mücadele etmek yerine başkalarını aracı etmeye çalışabilir, diplomatik yollarla çözüme ulaşmak isteyebiliriz. Bu durumda ilişki dengelerini korumak önceliğimiz olacaktır. Hem iş odaklı ilişkilerde, hem de ikili ilişkilerde dengeleri korumak gerekecektir. Bu süreçte huzur ortamını bozmamak uğruna ses çıkarmadan istek ve ihtiyaçlarımızı direk olarak öne sürmeye çekinebilir ya da bazı şeyleri görmemezlikten gelerek sineye çekebiliriz.

Mars 9 Aralık’a kadar Terazi burcunda yolculuğuna devam ederken başta Terazi Burçları ve yükselen burcu Terazi olan kişileri etkileyecektir. Bu kişiler enerjilerinin ve motivasyonlarının arttığını hissedebilirler. Eğer içlerinde yükselen enerjiyi sağlıklı bir şekilde kullanabilirlerse fiziksel olarak da güçlendiklerini hissedebilirler.

Diğer hava elementi burçları İkizler ve Kova burçları Mars’ın yolculuğundan olumlu olarak etkilenecek diğer grup… Bu kişiler de fiziksel enerjilerinin yükseldiğini hissedebilirler. Mücadele etmek yerine akış içinde istek ve arzularını gerçekleştirebildiklerini fark edebilirler. Aslan ve Yay burçları sosyal hayatları hareketlenirken bir taraftan da ortak iş projelerinde daha verimli ilerleyebildiklerini fark edebilirler.

Diğer taraftan Koç burçları bu dönemde kendilerini ifade etme konusunda zorlanırken karşılarındaki kişilerle anlaşmakta zorlanabilirler. Yengeç ve Oğlak burçları bu dönem boyunca fiziksel olarak zorlandıklarını hissedebilirler. Enerjileri ve tahammül seviyeleri düşük olabilir. Bunun yanı sıra Mars bu kişileri zorlayarak motive edebilir.

23 Ekim, Saat 8:27’de

Güneş Akrep Burcuna geçiyor

Güneş’in Terazi burcunda olduğu dönemde ilişkilere odaklanan ilgimiz şimdi ilişkilerdeki derin paylaşımlara kayıyor. Önümüzdeki ay boyunca hayatın derin anlamını anlamaya yöneleceğiz. Başkaları hayatımızda daha çok önem kazanırken onlarla olan paylaşımlarımız daha da derinleşiyor. Bunun bir sonucu olarak da, kendi irademiz dışında oluşan durumlarla daha fazla karşılaşabiliriz. Bu dönemde, sadece kendi kendimize değil, çevremizde bize çok yakın olan insanlarla birlikte var olduğumuz gerçeğini daha iyi algılayacağız.

Günlük hayatın içinde bilinmeyen gizemli konular, okült, psikanaliz ya da ezoterik konular ilgimizi çekebilir. Bu dönemde aynı zamanda arzular ve tutkular en üst seviyeye yükselecektir. Akrep, başkalarından etkilenmenin ve başkalarını etkilemenin burcudur. Böylece bizler de önümüzdeki ay boyunca günlük hayatımız içinde yaptığımız işlerle iz bırakabiliriz. Bunun yanı sıra “güç” konusu da gündemde olacaktır. “Nasıl güç elde edebiliriz ve gücümüzü nasıl kullanabiliriz?” önümüzdeki dönemin önemli sorularından olacak.

Güneş’in Akrep burcunda olduğu dönemde Akrep burçlarının yanı sıra Balık ve Yengeç burçları fiziksel enerjilerinin arttığını ve parladıklarını hissedebilirler. Bu kişiler ay boyunca hayatlarında daha bilinçli ve kendilerinden emin bir şekilde ilerleyebilir ve attıkları adımlarda kararlı olabilirler. Bunun yanı sıra Boğa, Aslan ve Kova burçları bu dönemde fiziksel olarak yorgun hissedebilir, günlük hayatın içinde ilerlemekte zorlanabilirler. Bu kişiler hedeflerinde ilerlerken sabırlı olmaları gereken durumlarla karşı karşıya gelebilirler.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP