Havalar soğumaya başladıkça kendimizi rahat bir koltukta, sıcak bir battaniyenin altında televizyon izlerken hayal edenler için haftasonu evde güzel bir akşam yemeği sonrası tek oturuşta bitirmek isteyeceğiniz dizi önerilerini sizin için listeledik! Hafta sonunu evde geçirmek hiç fena olmayacak.

İlginizi çekebilir: Evde Vakit Geçirirken Keyifle İzleyeceğiniz 6 Dizi Önerisi

Bir Başkadır

Berkin Oya’nın yazıp yönettiği Bir Başkadır, İstanbul’da yaşayan, farklı sosyo-ekonomik çevrelerden gelen hayatların nasıl kesiştiğini akıcı bir kurgu ile ele alıyor. Her karakterin çektiği sıkıntıları, mutluluklarını, hüzünlerini ve süreç boyunca nasıl bir değişim gösterdiklerini inceliyor. Hayatın çok içinden gelen bu dizi gerçekçi karakterleri ve güncel konusu ile içinizde değişik hisler uyandıracak. 

Normal People

Sally Rooney’nin aynı adlı romanından uyarlanmış dizi merkezine lisede tanışan ve ilişki yaşamaya başlayan iki gencin yıllara yayılan aşk hikayesini konu alıyor. Gençlik dizisi gibi görünürken arka planda işlenen sosyo-ekonomik motifler, aile içi şiddet ve ilişki dinamikleri romantik bir aşk hikayesinden öte iki genç insanın hayatın içinde yara alarak büyümelerini naif bir dille anlatıyor. 

İlginizi çekebilir: En İyi Romantik Film Önerileri

Saygı

Behzat Ç. tutkunlarını çok sevindirecek Saygı, dizinin ünlü Ercüment Çözer karakterini başrolüne alıyor. Ülkemizde yaşanan ve hukuki karşılığı her zaman alınamayan suçlara, acılara, kayıplara daha fazla dayanamayan iki gencin adalet adına suçluları öldürmesiyle başlıyor. Güncel konusu, güçlü kadrosu ve bol aksiyonu ile Saygı’yı izlerken televizyonun başından kalkamayacaksınız. 

The Crown

İngiliz Kraliyet ailesinin hayatını konu alan The Crown serisi yeni çıkan sezonu ile odağını herkesin sevgilisi Prenses Diana’ya çekiyor. Kocası Philip ile ilk tanıştıkları gençlik zamanlarını, düğünlerini ve Kraliçe Elizabeth ile ilişkisini işleyen dizi aynı zamanda İngiltere tarihinin önemli olaylarına da ışık tutuyor. Yavaş akan temposu yüzünden bir türlü The Crown’a başlayamadıysanız, bu sezonu ile diziye tekrardan bir şans verin. 

The Queen’s Gambit 

1950’lerde bir yetimhanede büyüyen küçük bir kızın müthiş satranç yeteneğini, dehası ve zorlu geçen hayatının beraberinde getirdiği bağımlılık problemlerini izliyoruz. Sürükleyici kurgusu kadar başarılı dönem kostümleri ile dikkat çeken The Queen’s Gambit sizde satranç oynama isteği yaratacak!

David Letterman ile Sıradaki Konuğum 

Bu önerimiz talk show tutkunlarına geliyor. Televizyonların efsaneleşmiş sunucusu Letterman, dünya çapında tanınan, başarılı ve aktivist isimlerle samimi röportajlar yapıyor ve herkesin merak ettiği o soruları soruyor. Bu isimlerden sadece birkaçı ise Barack Obama, Melinda Gates ve Kanye West.

Yarım Kalan Aşklar

Keyifli ve sürükleyici bir dizi olan Yarım Kalan Aşklar, neredeyse evlenecek olan bir çiftin trajik bir araba kazası sonucunda sona eren aşkları ile başlıyor. Kaza sonucu hayatını kaybeden gazeteci Ozan’ın başka bir bedende uyanıp aşık olduğu kıza tekrardan ulaşmaya çalışması eğlenceli bir kara komediye dönüşüyor. 

The Haunting: Tepedeki Ev & Bly Malikanesi

The Haunting tam korku filmi sevenlere göre! Dizi, klasikleşmiş hayaletli ev konseptini iki sezonunda farklı konu ve oyuncu kadrosu ile ele alıyor. Psikolojik derinliği, başarılı görüntü yönetmenliği ve ters köşeleri ile bu seri sizi tüm gece ayakta tutacak. 

Our Planet

Ünlü natüralist David Attenborough’nun başarılı anlatımıyla Our Planet belgeseli 8 bölümde Dünya’nın muazzam doğal yaşamını ele alıyor. Yüksek teknoloji sayesinde elde edilen büyüleyici görüntüleri ve iklim krizi kaygısını net bir şekilde gözler önüne sermesiyle ön plana çıkan bu çarpıcı belgesel, doğanın gücü karşısında büyülenmek isteyenler için en doğru karar. 

Mindhunter 

Ünlü yönetmen David Fincher’ın yapımcılığını üstlendiği psikolojik suç dizisi, ünlü davranış bilimleri departmanının nasıl oluştuğunu anlatıyor. İki FBI ajanı gerçek hayattan da tanıyabileceğimiz kötü şöhretli suçlularla röportaj yaparak günümüzde sıkça kullanılan profil çıkarma gibi kriminoloji teknikleri geliştiriyorlar. Gerçek hikayeden yola çıkan dizi neden suç işlenir gibi sorulara psikolojik ve sosyolojik bakış açıları sunuyor.

İlginizi çekebilir: Sosyal İzolasyon Günlerinde Mod Yükselten Film Önerileri

Fotoğraf: USA Today