Kısıtlamalar hafiflemeye başlasa da hala evlerimizde kalarak sosyal mesafe kurallarına uymamız Koronavirüs süreci için çok önemli. Yoğun olarak evde vakit geçirdiğimiz bu dönemi daha keyifli hale getirmek ise bizim elimizde. İşte sizler için seçtiğimiz, izlemesi çok keyifli 6 dizi önerisi!

İlginizi çekebilir: Sosyal İzolasyon Günlerinde Mod Yükselten Film Önerileri 2

Normal People

İrlanda’nın küçük bir kasabasına ve Marianne ile Connell’in ilişkilerine doğru romantik bir yolculuğa davetlisiniz. Başrollerini Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal’ın paylaştığı “Normal People”, 2020 dizileri arasında olmasına rağmen en iyi diziler listelerinde yerini almaya başladı. Sally Rooney’in çok satan kitabından televizyon dünyasına uyarlanan modern aşk hikayesi, sevgiyle değişen hayatları ve ilişkinin dinamiklerini konu ediniyor.

12 bölümü yayınlanmış olan diziye, Hulu.com üzerinden ulaşabilirsiniz!

Grace and Frankie

Netflix’in sevilen komedi dizilerinden “Grace and Frankie”, 2015’ten bu yana adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran 7 sezonluk orijinal bir seri. Dizinin konusu ise şöyle: Çok da iyi anlaşamayan iki kadın, yıllardır iş ortağı olan eşlerinin aslında birlikte olduklarını öğreniyor. Bunun ardından gelişen olaylarda, sakin mizaçlı Grace ve çılgın Frankie arasında ortak paydalarda buluşmaya başladıkları bir dostluk filizleniyor.

Başrollerini Lily Tomlin ve Jane Fonda’nın paylaştığı dizi, Emmy Ödülleri de olmak üzere birçok ödüle aday gösterildi.

Atypical

2017’de yayınlanmaya başlayan “Atypical” hem dram hem de komedi türünde dikkat çekmeyi başaran, hassas ve tatlı bir yapım. Otizm Spektrum Bozukluğu yaşayan 18 yaşındaki bir gencin yetişkinliğe geçiş sancılarını, çevresiyle olan ilişkilerini ve aile bağlarını mizahi bir dille ele alan “Atypical”, özellikle gençlerin de dahil olduğu büyük bir izleyici kitlesi tarafından çok beğenildi. Sam Gardner’ın trajikomik hikayesi, içinde hayata dair birçok önemli mesaj barındırıyor.

Jennifer Jason Leigh, Keir Gilchrist ve Brigette Lundy-Paine’in başrolde yer aldığı dizi üçüncü sezonunu 2019’da yayınladı. Gelecek sezonun ise 2021’de yayınlanacağı konuşuluyor.

Valeria

2020’nin yeni dizileri arasında yerini alan “Valeria”, yılların eskitemediği dizisi “Sex and the City”nin İspanyol versiyonu ile karşımızda. Dizi, hem yazarlık kariyerinde hem de evliliğinde sorun yaşayan Valeria’nın, hayatındaki problemlere çıkış yolu aramasının ve bu süreçte onun yanında yer alan arkadaşları Carmen, Lola ve Nerea’nın etrafında şekilleniyor.

Diana Gómez, Silma López, Paula Malia gibi isimlerin yer aldığı dizi, eğlenceli ve cüretkar sahneleriyle şimdiden epey ilgi çekmiş durumda. Şu an 8 bölümü yayınlanmış olan diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Anne With An E

Sıcak tonları, kostüm seçimleri, doğa manzaralarıyla “Anne With An E” içinizi ısıtacak, etkileyici bir 19. yüzyıl macerası. L.M. Montgomery’nin “Anne of Green Gables” adlı klasik romanından uyarlanan dizi, anne ve babasının ölümünün ardından farklı bir hayata adapte olmaya çalışan Anne’in, Green Gables kasabasına gelerek Cuthbert kardeşlerle sıcak bir aile ortamına kavuşmasını konu alıyor.

Son derece zeki ve sevimli Anne’in maceralarını anlatan dizi, 2017’de başlayıp üç sezon boyunca devam etti ve bu yıl final yaparak sevenlerini biraz üzdü. Sosyal izolasyon günlerinde pozitif karakterlerle tanışmaya ihtiyaç duyuyorsanız Amybeth McNulty’nin canlandırdığı Anne karakterini çok seveceksiniz.

Dead To Me

Mayıs 2019’da yayınlanmaya başlayan “Dead To Me”, Jen ve Judy karakterleriyle Grace ve Frankie ikilisini çok sevenlere yeni bir hikaye sunmayı başarıyor. Kocasının ölümünün ardından öfkeli ve alaycı bir kişiliğe bürünen Jen, destek grubunda onun mizacına oldukça zıt Judy ile tanışır. İkili zaman içinde birbirlerinin hayatında önemli etkiler yaratarak güçlü bir arkadaşlık ilişkisi kurarlar.

Başrollerini Christina Applegate ve Linda Cardellini’nin paylaştığı “Dead To Me”nin yaratıcısı, “Two Broke Girls” dizisinden de hatırladığımız Liz Feldman. Yetişkinlik, yaş alma, yalnızlık gibi konuları ele alan dizi, eğlenceli yapısı ve düşündüren tarzıyla ilgi gören yapımlar arasında.

İlginizi çekebilir: Sosyal İzolasyon Günlerinde Mod Yükselten Film Önerileri

BLOOM SHOP