Bu hafta sonu Chill-Out Festival İstanbul 2018 ile yemyeşil bir ortamda, aralıksız olarak tutkulu müzisyenleri dinleyip yaz mevsimini uğurlarken, sonbahara merhaba diyeceğiz!

Chill-Out Festivalin tadını çıkarırken, uyku düzeninizi biraz bozabilirsiniz. Ancak iyi haber; evinize döndüğünüzde uygulayabileceğiniz bazı kolay yöntemlerle, günün yorgunluğunu atabilir ve de yeni haftaya harika bir başlangıç yapabilirsiniz.

İşte Chill-Out Festival İstanbul 2018 sonrası uyku düzeni bozulanlar için kolay uygulanabilir bazı ipuçları:

Festivalin ikinci gününde yiyecek ve içeceklerinize özen gösterin.

Festivalin Pazar gecesi biteceği düşünülecek olursa, Pazartesi günü yeni haftaya hazır olabilmek için bazı küçük noktalara özen göstermek yerinde olacaktır.

Pazar günü boyunca kafein alımınıza ve alkol tüketiminize dikkat edin. Akşamüstü saatlerine doğru kafein tüketimini bırakmanız yerinde olacaktır. Alkol ise ilk etapta sizi daha kolay uyutacak gibi görünse de, aslında uyarıcı etkiye sahip. Bu nedenle alkol tüketimini de akşam saatlerine doğru bırakmanız Pazar gecesi daha iyi uyumanızı sağlayacaktır. Ayrıca ağır yiyeceklerden kaçınmak ve özellikle geç saatlerde gıda tüketimini bırakmak da uyku kalitesini artıracaktır.

Bol bol hareket edin

Festivalin bu yıl düzenleneceği Garden Fiesta, uykunuz için gerekli olan temiz havayı almada ideal bir ortam. Güneş ışığının, yemyeşil doğanın ve bol oksijenin tadını çıkaracağınız festival alanında sık sık dolaşarak, çimlerin üstünde meditasyon yaparak ve kaliteli müzik eşliğinde bol bol dans ederek iyi bir uyku için gereken fiziksel aktiviteyi yapmayı başarabilirsiniz.

Festivalden sonra eve geldiğinizde sosyal medyayı bırakın

Muhteşem bir festivalin ardından sosyal medyada bir sürü paylaşım yapıp tüm postları incelemek istediğinizi biliyoruz! Ancak sosyal medyanın uyarıcı etkisi ve akıllı telefonunuzdan yayılan mavi ışık, uykunuzu kaçıracak olan en önemli etkenlerden. Bu nedenle eve geldiğinizde telefonunuzu bir kenara bırakın ve yatmadan önce rahatlatıcı müzikler dinleyip kitap okumayı tercih edin. Ayrıca sıcak bir duş aldıktan sonra, derin nefesler alıp meditasyon yaparak da daha hızlı gevşemeyi sağlayabilirsiniz.

Uyku ortamınızı hazırlayın

Yatak odanızın atmosferi, iyi bir uyku üzerinde çok önemli bir rol oynar. Festival sonrasında iyi uyuyup yeni haftaya sağlıklı bir başlangıç yapmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

  • Odanızın çok sıcak olmamasına dikkat edin.
  • Odanızdaki dağınıklıktan kurtulun.
  • Tüm ışıkları kapatın ve melatonin hormonunun daha rahat salgılanacağı karanlık bir ortamda uyuyun.
  • Rahat, yumuşak bir pijama veya gecelik giyin.
  • Odanızdaki tüm elektronik aletleri kapatın ve fişini çekin.
  • Bir difüzör yardımıyla rahatlatıcı lavanta uçucu yağı soluyun.

Tatlı rüyalar!

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP