Türkiye’nin gelişmiş dijital asistans altyapı servislerine sahip Tur Assist, Dijital Sağlık Platformuna eklediği ”Online Spor” kategorisiyle kullanıcılara evde spor yapma imkanı sunarak hem sağlıklı ve zinde kalınmasını sağlıyor hem de sağlık sorunlarına davetiye çıkaran hareketsizliğin önüne geçiyor.

Özellikle Koronavirüs salgını nedeniyle spor yapamayan kişiler, alanında uzman yoga, pilates ve fitness eğitmenlerinden kişiye özel canlı ders alabiliyor. Tur Assist, bu yeni hizmetiyle spora başlama konusunda gerekli motivasyonu kendinde bulamayan kişileri de harekete geçirmeyi hedefliyor.

Online psikolog ve online diyetisyen hizmetine ise talep arttı

Dijital Sağlık Platformuyla, sağlık sorunu yaşayan kişiler acil, dahiliye, kadın doğum, kulak burun boğaz, nöroloji, göğüs hastalıkları, çocuk doktoru, psikolog, ve diyetisyen gibi branşında uzman doktorlarla, canlı internet bağlantısı yaparak görüntülü konuşabiliyor veya mesaj ile iletişime geçebiliyor.

Türkiye’nin en gelişmiş asistans altyapı servislerine sahip Tur Assist’in verilerine göre, Koronavirüs döneminde Dijital Sağlık Platformunu kullanan kişilerin yüzde 25’i online diyetisyenlere, yüzde 17’si ise online psikologlara başvurdu. Psikolog ve diyetisyen randevusu alan kişilerin yüzde 70’inden fazlası ise ikinci randevuyu talep ediyor.

Online hizmet veren diyetisyenler, sağlık sorunu yaşayan kişiler ile görüntülü görüşerek kişiye özel diyet listesi hazırlıyor ve mail adreslerine iletiyor. Yaşanan olumsuz duyguları atlatmak için online uzman psikologlara başvuran kişiler ise, görüşmelerinden memnun kalarak birden fazla seans gerçekleştiriyor.

BLOOM SHOP