YAZAN: SİMGE KAMACI

Her şeyin karşıtı ile dengede olduğu ikilik sistemde, dişil ve eril enerjilerimizin kuvvetlenip dengelenmesi bütünsel iyilik hali sağlar. Cinsiyet ayırt etmeksizin hepimizde var olan eril ve dişil enerjinin kuvvetlendirilmesi ve dengelenmesi önemlidir. Genellikle aktif çalışan, hayatın her alanında varlık gösteren, beyin ve fiziksel güç odaklı işler gerçekleştiren kişilerde eril enerji daha aktiftir. Halihazırda eril egemen bir dünya sistemi içinde bulunduğumuz için dişil enerjimiz bastırılıyor ve daha fazla desteklenmeye ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle dişil enerjiyi kuvvetlendirecek ve tekrar dengede olmayı destekleyecek pratikleri tekrarlamamız gerekiyor.


Dişil enerjiyi nasıl destekleriz?

Dişil tarafımız; duygular, empati, yaratıcılık, yaşam, anlayış, destek, topluluk, beslemek, özveri ile ilişkilidir. Toprak ve su elementlerinin temsil ettiği dişil enerji, köklenmeyi ve akışta olmayı destekler. Bu nedenle yüzmek, termal suya girmek, doğada toprak üzerinde olmak, toprak ile uğraşmak dişil enerjinin artmasını ve kök çakranın çalışmasını kolaylaştırır. Aynı şekilde bol su tüketimi ve kök sebzeler ile beslenmek de dengelenmeyi sağlar. Egzersiz ve beslenmenin yanı sıra uçucu yağlar ve kristaller ile dişil enerjiyi desteklemek mümkündür. Dişil enerjiyi destekleyen bazı uçucu yağlar şunlardır:

  • Misk ada çayı: Açık fikirli olmayı, ruhu ve zihni yeni olasılıklara açmayı destekler.
  • Portakal: Yaratıcılığı destekler. Ruh, bağlantısını kaybettiğinde, citrus desteğe gelir ve yeniden canlanmaya yardımcı olur.
  • Paçuli: Kök çakra ile ilişkilidir. Merkezde ve güvende olduğunu hatırlatır.
  • Itır: Gaia yani toprak ananın enerjisi ile rezonansa girerek köklenmemizi ve kendi dişil enerjimiz ile bağlantı kurmamızı destekler.
  • Ylang Ylang: Çiçeksi ve tatlı bir kokusu vardır. Duyguları harekete geçirmeye ve içsel bağlantıya destek olur.
  • Lavanta: Dengeleyen ve rahatlatan bir uçucu yağdır. Yin ve köklü bir enerjisi vardır.

Uçucu yağlara ek olarak kristalleri de hayatınıza dahil ederek dişil enerjinizi destekleyebilirsiniz. Ay, dişil enerjidedir ve evreleriyle kadının döngüleri arasında bir eş zamanlılık vardır. Su elementinin hakim olduğu Ay enerjisini göz önüne alarak dişil enerjiyi destekleyen kristalleri belirlemek mümkündür.

THE SIM CO.
Aytaşı Küre
KEŞFET

Aytaşı, genellikle “Tanrıça Taşı – The Goddess Stone” olarak bilinir. Doğası gereği tıpkı bir kadın döngüsü gibi döngüsel olan dişil enerjisi yüksek bir taştır. Duyguları gözlemlemeyi ve takılmadan serbest bırakmayı destekler.


Dişil enerjiyi destekleyen bu uçucu yağlar tek tek kullanılabileceği gibi karışım halinde de kullanılabilir. Örneğin, 50 ml Jojoba yağı içine 20 damla uçucu yağ karışımından damlatıp karıştırarak vücut yağı formunda kullanabilirsiniz. Yatak odasında ve çalışma odasında buhurdanlığınıza 3-4 damla damlatıp ortamın kokusunu ve enerjisini değiştirebilirsiniz.

THE SIM CO.
The Goddess Blend
KEŞFET

Aquamarine, sakinliği getiren bir taştır. Fazlasıyla hızlı çalışan zihni yatıştırmaya ve duyguları dinlemeye destek sağlar.


Pembe kuvars, koşulsuz sevginin ve kalp çakrasının taşıdır. Empatiyi, affetmeyi ve cesareti arttırır. Selenit ise çok yüksek titreşimli bir kristaldir. Rehberlik ederek gücü açığa çıkarmayı ve bilinçaltı ile bilinci birleştirmeyi destekler.

THE SIM CO.
Element Kristalleri
KEŞFET


Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP