YAZAN: DİLA ATTEPE
In partnership with Wings

Sonbaharın gelişi, doğanın üzerine altın bir örtü serdiği, kırların, ormanların renk cümbüşüne dönüştüğü bir dönemi müjdeliyor. Kavurucu sıcakların geride kaldığı yaz günlerinin ardından gelen serin esintiler, doğaseverler için bir davet niteliğinde. Bu özel dönem, doğanın kollarına kendinizi bırakıp renkli yaprakların altında yürüyüşler yapmak, yerel lezzetleri keşfetmek, şarap tadımı etkinliklerine katılmak ve doğanın sunduğu zarafetle birlikte bir kaçamak yapmak için mükemmel bir zaman. Sonbahar seyahatinizi planlarken seyahat boyunca ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlayacak Wings Style programlarını inceleyip restoran ve otellerde geçerli olan size uygun ayrıcalıkları da keşfedebilirsiniz! İşte en huzurlu sonbahar destinasyonları.


Casa Lavanda – Ulupelit Köyü/Şile

Şile ormanlarının sakin cıvıltıları ve doğanın yeşil kucaklamasıyla çevrili Ulupelit Köyü’nde yer alan Casa Lavanda, sonbahar tatili ile sürdürülebilir yaşamın izlerini sürmek için sizi bekliyor. Özenle tasarlanmış odaları ve ödüllü restoranıyla doğanın kalbinde huzur dolu bir konaklama sunuyor. Havaların soğumaya başladığı bu zamanlarda, İstanbul’un yoğun şehir hayatından uzaklaşmanız ve rahat bir nefes almanız için Casa Lavanda harika bir seçenek olabilir.

Casa Lavanda, kokteyl ve kahve workshopları, ormanda doğa yürüyüşü ve bisiklet keyfinin yanı sıra yaptıkları yoga etkinlikleriyle de ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmek için sakin bir kaçış yolu olabilir. Restoranlarında, sürdürülebilir bostanlarında ürettikleri ürünleri tabaklarınızla buluşturuyorlar. Ayrıca, Şile’nin çiftçilerinden ve toplayıcılarından aldıkları mevsimsel, organik ve el yapımı ürünler ile harika bir gastronomi deneyimi sunuluyor.

Swissotel – Uludağ/Bursa

Zindeliği felsefesinin başına koyan Swissotel, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için harika bir fırsat sunuyor. Swiss Otel, sizlere Uludağ’da ağaçların arasında, sürdürülebilirlik ve wellnes odaklı konseptiyle kişisel bir deneyim vadediyor. Restoranlarında özellikle zindeliğe dikkat eden Swissotel Uludağ, Alpler’e özgü sağlık felsefesini sunduğu diğer hizmetlere de aktarıyor.

Swissotel, kişisel gelişime verdiği önemle yapılan zindelik dolu yemekleriyle iyi beslenmeyi ve doğa yürüyüşü etkinlikleriyle formda kalmayı destekliyor. Odanızın gizliliğinde sizlere sundukları podcastler ile yoğunluğunuzdan uzaklaşabilirsiniz. Sonbaharda kaliteli zaman ve gelişim sunan lokasyonuyla lüks ve doğayı bir araya getiren Swissotel’i, vücudunuz ve zihninizi dinlendirmek için tercih edebilirsiniz.

Hotel Caeli – Eceabat/ Çanakkale

Hotel Caeli, lüks bağ ve sanat oteli konseptinde özel bir deneyim sunuyor. Caeli, bağlarından elde edilen kaliteli şarapları, SPA Caeli by Caudalie terapileri, çağdaş sanat koleksiyonu ve özel mutfağıyla tüm zevklerinizi yaşayabileceğiniz bir ortama sahip.

Caeli Ekolojik Bahçe ve Caeli Çiftliği’nden gelen taze ürünlerle hazırlanan Gourmet Caeli Fine Dining Restaurant, damaklarınızda gastronomik ve sağlıkli bir şölen havası yaratıyor. Yoga etkinlikleriyle bedeninizi dinlendirebileceğiniz, çiftlik gezileriyle organik ürünlerin kaynağını keşfedebileceğiniz ve tadım etkinlikleriyle yeni tatları deneyimleyeceğiniz unutulmaz bir tatil deneyimi sizleri bekliyor. Caeli etrafındaki tarihi ve mitolojik eserlere düzenlediği turistik gezilerle sanatsal ve kültürel olarak da zenginleşmenize yardımcı olacak.

Alavya – Alaçatı/İzmir

Alavya, sıradan bir otel deneyiminin ötesine geçiyor ve tarih, doğa ve lüksü bir araya getiriyor. Kendine özgü bir atmosfere sahip olan Alavya, Alaçatı’nın tarihini ve doğasını yansıtan muazzam bir çam ormanının içinde yer alıyor. 25 farklı odaya sahip olan otel, şato tarzı taş evleriyle doğanın kucaklaştığı bir cenneti andırıyor.

Alavya, yörenin taze ürünleriyle en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanmış özel menüsü ve kendi bağlarında yetiştirilen üzümlerden hazırlanan enfes şaraplarla restoranda ziyafet çekmenizi sağlıyor. Mind Body Soul (MIBOSO) adını verdikleri özel bir bölümde ise yoga, pilates, fitness etkinlikleriyle ve spa hizmetiyle bedeninizin huzura kavuşmasına bir fırsat sunuyor. Alavya’da özenle seçilmiş uzmanlar tarafından yönetilen yoga ve pilates derslerine katılarak doğanın içinde ve kendinizle baş başa kaldığınız anların tadını çıkarabilirsiniz.

Ida Blue – Adatepe/Çanakkale

Ida Blue’ya adım attığınız anda, zamanın durduğunu, hayatın yavaşladığını ve doğanın kalbinin attığını hissedeceksiniz. Sessizliğin içinde kendinizi bulacağınız Ida Blue, bedeninizi arındırmanızı, derin nefes almanızı ve doğayla bütünleşmenizi sağlıyor.

Adatepe köyünde, çam ormanlarının ve zeytin ağaçlarının arasında konumlanan Ida Blue, binlerce yıllık zengin bitki örtüsünden gelen organik lezzetlerle sizi karşılıyor. Sunduğu orman banyosu deneyimiyle, doğanın şifalı etkilerini keşfetmenizi sağlıyor. Yürüyüş terapisti eşliğinde yapacağınız bu etkinlikle, elektronik cihazlarınızı geride bırakarak sadece doğaya odaklanacaksınız. Özellikle sonbahar aylarında yapılan, çeşitli mantar türlerini öğrenebileceğiniz “mantar toplama” etkinliğiyle de doğayla iç içe bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca, şeflerle bitkisel pazarı gezip özel yemekler hazırladığınız workshoplarla da mutfak sırlarının arasına dalabilirsiniz.

Teruar Urla – Urla/İzmir

İsmini “Mahsulün kendine özgü büyüme ortamını içeren çevresel faktörler.” anlamına gelen “teruar” kelimesinden alan bu otel, Urla’nın zengin topraklarından ilhamını alıyor. Üzüm bağları ve zeytin ağaçları arasında yeşillikler içinde yer alan Teruar Urla, kendine has lezzetleri ve doğal güzellikleriyle Urla’ya köklerini salmış bir alan. Teruar’ın mutfağı, bölgenin üreticilerinden elde edilen doğal ürünleri öncelikli olarak kullanıyor. Toprağın, suyun ve güneşin tadını yansıtan bu ürünler, şefin maharetli ellerinde lokal ve sade lezzetlere dönüşüyor.

Bağları ve tepeleri gören odalar ve çiftlik evleri, doğanın enerjisini içselleştiren ortamıyla Teruar Urla, doğanın ve lezzetin mükemmel bir buluşma noktası. Teruar’daki bir sonbahar tatili ile Urla Bağ Yolu rotasını takip ederek eşsiz tatları keşfedebilir, yakındaki çam ormanlarında doğayla iç içe keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Urla’nın küçük köylerini ziyaret ederek üretimin ve üreticinin kalbindeki yolculuğa çıkabilir, lezzet dolu sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Teruar, doğal atmosferinde huzur bulurken aynı zamanda bölgenin kendine özgü lezzetlerini de deneyimleyebileceğiniz bir tatil rotası olarak sizi bekliyor.


Yenilenen Wings ile hayatınıza değer katmaya, alışveriş keyfini ayrıcalıklara dönüştürmeye hazır mısınız? Siz de Wings’in ayrıcalıklı dünyasına katılmak ve size özel programlarını incelemek için link üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz! Dila Attepe

1999 yılında Ankara’da doğan Dila, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bitirme tezini kadınlarda beden algısı üzerine yazdıktan sonra kişisel gelişim ve psikoloji alanına yöneldi. Dila, beden algısı ve zihinsel sağlığı geliştirme konusundaki farkındalığı sayesinde sağlıklı yaşam camiasına ilham olacak içerikler üretmeyi amaçlıyor....BLOOM SHOP